Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: [166] drgania, wibracje

  1. #1
    bart147
    Gość

    Domyślnie [166] drgania, wibracje

    [166] Mam problem z 166 2,4JTD. Auto pod obciążeniem, czyli podczas przyspieszania (tylko podczas przyspieszania) szczególnie na wyższych biegach wpada w wibracje, całe trzęsie. Wymieniłem juz półosie z przegubami wewnętrznymi, poprawiło sie około 50% ale nadal sa drgania. być moze ktoś zna przyczynę, proszę o pomoc. przebieg około 250 tys.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    ale te drgania dochodzą z układu napędowego, zawieszenia czy silnika ?

    bo niestety podobny objaw drgawek miał mój kumpel jak mu się skonczyło koło dwumasowe

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar t.o.mek
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Trzciana, Tarnow, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 145 QV Rosso, Opel Vectra C 1.9 JTD 16V 150km 315NM
    Postów
    117

    Domyślnie

    Miałem taki problem, okazało się że mocowanie silnika od spodu nie było dokręcone
    Fiat 126p --> Alfa Romeo 145 QV Nero --> Opel Vectra C GTS + Alfa Romeo 145 QV Rosso

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    ja zakładam że jesli bart147, wymienił juz półosie, które nie należą do tanich, to znaczy że niejednokrotnie był pod samochodem i dokładnie i wnikliwie wszystko obejrzał czyli poduszki można wykluczyć.

  5. #5
    bart147
    Gość

    Domyślnie

    trudno mi powiedzieć skad dokładnie pochodza drgania, zawieszenie raczej nie, nie ma luzów. Silnik na postoju pracuje równo. przy dodawaniu gazu ma małe wachnięcia, na wysokich obrotach też chodzi równo. poduszki wizualnie wyglądaja OK, tez obawiam sie o to koło dwumasowe, czy można jakoś stwierdzić czy to rzeczywiście ono jest przyczyną. czy ma ono jakieś inne objawy zużycia?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    najlepiej jak byś podjechał jednak do ASO gdzie mają pojęcie o kołach dwumasowych ... albo poprostu do mechaniora który już taki temat dłubał.

    jeśli wykluczyłes zawieszenie poduszki i półosie no i koła przede wszystkim a na biegu jałowym po dodadu występują wibracje to niestety wskazanie jest na koło dwumasowe niestety baaaaardzo drogie a z używek nie wiadomo co się trafi chyba że ktoś da gwarancję rozruchową że jak wsadzisz i będzie źle to oddasz inaczej nie kupuj

  7. #7
    Kompatybilna
    Gość

    Domyślnie Re: drgania, wibracje

    Cytat Napisał bart147
    [166] Mam problem z 166 2,4JTD. Auto pod obciążeniem, czyli podczas przyspieszania (tylko podczas przyspieszania) szczególnie na wyższych biegach wpada w wibracje, całe trzęsie. Wymieniłem juz półosie z przegubami wewnętrznymi, poprawiło sie około 50% ale nadal sa drgania. być moze ktoś zna przyczynę, proszę o pomoc. przebieg około 250 tys.
    Az sie boje co ja bym zrobila...jak tak czytam.Wy chociaz macie jakies pojecie o tym wszystkim. Co to jest to kolo dwumasowe....chyba jakas masywna sprawa.

  8. #8
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kompatybilna
    Co to jest to kolo dwumasowe....chyba jakas masywna sprawa.
    Tak dość masywna.
    To taka wirująca masa w postaci dysku osadzona na wale silnika.
    Ciebie to ten problem chyba nie dotyczy.
    Chociaż budowy silnika GM to ja nie znam.

  9. #9
    Kompatybilna
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kmito
    Cytat Napisał Kompatybilna
    Co to jest to kolo dwumasowe....chyba jakas masywna sprawa.
    Tak dość masywna.
    To taka wirująca masa w postaci dysku osadzona na wale silnika.
    Ciebie to ten problem chyba nie dotyczy.
    Chociaż budowy silnika GM to ja nie znam.
    Wirująca masa...hmmm
    Chociaz mam samochod,to nie mam pojecia co w nim siedzi,czy masa czy nie...itp, troche mi wstyd,choć podejrzewam ,ze niewiele jest kobiet mechanikow.I wiekszość z nas w tym temacie jest niewyedukowana. umiem zmienic koło-to dla mnie szczyt,a i zatankować. Reszta jest dla mnie nie znana. To sie wytlumaczylam:) i mimo,ze troche mi wstyd ,to raczej nic z tym nie zrobie.i klasc sie pod auto nie bede :)

  10. #10
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kompatybilna
    klasc sie pod auto nie bede
    Nie no jasne! Jasne!
    Dziewczyny to mają dosyć robot ręcznych z chłopakami więc pod samochody to niech się już nie kładą. :wink:

Podobne wątki

  1. [146] [146] Drgania i wibracje.
    Utworzone przez s_ice w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 09:52
  2. [146] 1.4 TS wibracje silnika, drgania
    Utworzone przez Jarek_Jarecki w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-03-2012, 09:06
  3. Wibracje, drgania nadwozia 2,4 jtd
    Utworzone przez Toruń w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 16:48
  4. [156] Wibracje -Drgania
    Utworzone przez arczimi w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 15:07
  5. [166] 2,4JTD - drgania, wibracje
    Utworzone przez bart147 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2008, 07:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory