Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 337

Temat: [166] Dvd na ekranie ICS'a - problem? rozwiązanie ? ktokolwi

  1. #11
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    kmito, masz racje i nie masz racji rozmawiałem z tym panem i uprzedził mnie ze jeśli chce zrobić tak jak ty chciałeś to potrzebuje zainstalować program na kompie który będzie manipulował rozdzielczoscią, jesli podłącze samą płytke analogowo od strony dvd czyli h i v sync to płytka przerobi go na c sync do icsa
    sprawdzałem w odtwarzaczu tak jak ty mówisz łączenie się z monitorem, to dvd nie ma szyny monitor id data clock, ide 0 ani monitor for disply. Więc nie dotyczy mnie to, na całe szczęscie !

    a ! zapomniałem, nie wypaliło ci z tym podłączeniem bo DVD nie ma szyny ID karta grafiki posiada dlatego monitor się grzecznie słucha.

  2. #12
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol
    a ! zapomniałem, nie wypaliło ci z tym podłączeniem bo DVD nie ma szyny ID karta grafiki posiada dlatego monitor się grzecznie słucha.
    Nie no... Wypaliło.
    To było u dzieciaka w pokoju.
    Nie miał jeszcze PCeta a miałem za dużo monitorów.
    Kupiłem coś podobnego do tego:
    http://www.allegro.pl/item460459249_..._7_w_nowy.html
    Przy okazji miał jeszcze TV.
    Ale jakość obrazu to fatalna była.

  3. #13
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    hehe, teraz to się nie dziwie będzie miód malina ! ;p



    widać z z lewej strony jest vsync i hsync a z prawej juz jest video in do ics'a
    napewno będzie działać, ten człowiek co robi te płytki potwierdził to więc ufam.

  4. #14
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    szkoda twojego wysiłku i tak nie będzie to działać w taki sposób jak opisujesz .
    Te złącza mają takie same wtyczki lecz inne parametry przesyłanych sygnałów , a przedewszystkim częstotliwości synchronizacji pion V , oraz poziomej H a co za tym idzie różne rożdzielczości obrazu .
    Przez ten konwerter który posiada wyjście sygnału format TV-RGB można podłączyć do ics ,a do tego konwertera można podłączyć standart VGA czyli taki który wychodzi z komputera laptopa lub odtwarzaczy z twardym dyskiem które mają wyjście VGA .
    Każdy to wie proste jak budowa cepa .
    Teraz tylko powodzenia w składaniu klocków , a nie lutowania .
    http://www.allegro.pl/item465959850_..._pal_gw24.html

  5. #15
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał henekl
    Przez ten konwerter który posiada wyjście sygnału format TV-RGB można podłączyć do ics ,a do tego konwertera można podłączyć standart VGA czyli taki który wychodzi z komputera laptopa lub odtwarzaczy z twardym dyskiem które mają wyjście VGA .
    nie czaje OCB, ten odtwarzacz ma twardy dysk i wyjscie vga , nie rozumiem dlaczego mówisz ze nie będzie działac.

  6. #16
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    Do podłączenia odtwarzacza z wyjściem VGA do ics potrzebny jest konwerter VGA - TV RGB , a nie przewód do podłączenia komputer a telewizor ponieważ komputer posiada dodatkowo oprogramowanie zmieniające parametry sygnału H V , a ics tego nie posiada .


    http://www.allegro.pl/item464931531_...i_mp3_mp4.html
    To jest odtwarzacz z twardym dyskiem odtwarza mp3, divx , i posiada wyjście VGA .

  7. #17
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    no i ja taki sam odtwarzacz posiadam
    i nie kupiłem kabla tylko samą płytke przetwarzającą sygnał na Csync xD( w środku scarta jest układ ) więc nie wiem o co się rozchodzi :|




    o tą płytke się rozchodzi, pisze jak BYK konwertor VGA-TV


    nie wiem czy się myle, moze coś napisałem niezrozumiale ale to musi działac ... ;//

  8. #18
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    W takim razie powodzenia .

  9. #19
    Fidel 15
    Gość

    Domyślnie

    Co jest przyczyną że po podłaczeniu DVD obraz jest ale zielony ?

  10. #20
    henekl
    Gość

    Domyślnie

    [quo="teFidel 15"]Co jest przyczyną że po podłaczeniu DVD obraz jest ale zielony ?[/quote]

    żle podłączone RGB

Podobne wątki

  1. DVD - szumy, paski na ekranie
    Utworzone przez tomekk777 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 19:18
  2. Paski na ekranie ICS
    Utworzone przez songobpa w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 16:11
  3. [Giulietta] Julka na wielkim ekranie
    Utworzone przez Ciastek C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 16:50
  4. JTD dziwny problem z odpalaniem przy -16 + rozwiązanie
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 15:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory