Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Temat: Brudny EGR, czarny dym, duże spalanie i mało mocy 2.4 20V

  1. #41
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    Pany logów w dalyszm ciągu nie zrobiłem i na razie nie zrobie ze wzgledu na brak samochodu... mianowicie naciagam się z ubezpieczalnią po dewastacji belli (cały przód rozwalony) natomiast dzisiaj ją przepaliłem i zobaczylem dwa ciekawe wycieki:

    https://www.youtube.com/watch?v=BL9gVnyJZFE ???

    A tutaj z kolektora wydechowego: https://www.youtube.com/watch?v=cs-92KBU3Mo na filmiku tego nie widać ale na łączeniu kolektora z blokiem wydostawały się pęcherzyki powietrza, do tego jest mokry...
    Rzeczoznawca który przyjechał na oględziny auta okazał się prezesem byłego już San Taru w Sanoku czyt. Serwis i salon Fiata. Wg. niego jest to usterka wynikająca z braku kompresji na jakimś cylindrze. Co wy na to?

  2. #42
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Sprawdź uszczelki i wężyki wokół pompy vacum
    2. Sprawdź na zimnym silniku, czy nie słychać dziwnego świstu/jęków jak przygazujesz i nie widać dymu w okolicy kolektora wydechowego.
    3. Rozumiem, że te wycieki to olej ?
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    też obstawiałbym uszczelnienie pompy vacum.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  4. #44
    Użytkownik Romeo Avatar michałsnk
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    w Sanoku
    Auto
    W domu : Terenówka, Alfa Romeo 156 JTD 105 ps 255Nm,Berlingo 1.9D (XUD) wolnossące.
    Postów
    515

    Domyślnie

    Sprawdź to co ci koledzy wyżej piszą jak się okaże dobre to sprawdź tę kompresję...ostrożny byłbym z tą przegazówką chyba,że węże dolotowe w ogóle od turba masz szczelne ? bo jak nie są szczelne to jak się ciało obce dostanie do turbiny to wiesz.Po wypadku to bym się tym zbytnio nie przejmował,a żeby się mniej naciągać z formalnościami rzecznik ubezpieczeniowy w Sanoku i jakoś to pójdzie ewentualnie razem odwołacie się od decyzji on cię za darmo będzie reprezentował/pomagał prowadzić sprawę.

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Witam Kolego Miałem u siebie podobne objawy, lecz nie do końca identyczne, u mnie skończyło się to rozbebeszeniem pół auta, Opisze w skrócie co zrobiłem
    1 -Gruntowne czyszczenie kolektora ssącego rozebranie go i rozpołowienie na dwie części, czyściłem DIMEREM za pomocą mocnej myjki podciśnieniowej z gorącą wodą
    2- Gruntowne czyszczenie Zaworu EGR wraz z wymiana uszczelek przepustnicy + zaślepienie zaworu EGR (Nie całkowite)
    3- Gruntowne sprawdzenie Dolotu ze szczególną uwagą na na IC
    4- Płukanie IC
    5- Czyszczeni czujnika doładowania
    6- Regeneracja Głowicy wymiana uszczelniaczy zaworowych, wymiana prowadzić zaworowych, planowanie głowicy

    Ogólnie po tych wszystkich zabiegach pomogło na dymienie i puszczanie tzw (Bąków) Moc wróciła, teraz silniczek śmiga jak nowy. Spalanie zminimalizowało sie maksymalnie i czuć że to 175 km a nie 100 km
    Głowice robiłem ze względu na to że gdy kupiłem Auto, widać był wyciek z Turbo, Turbo oddałem do Profesjonalnej regeneracji, Pojeździłem trochę i uznałem że coś jest nie tak bo dymił przy przyśpieszaniu i czasem brakowało mu mocy, gdy zobaczyłem kolektor ssący od środka to aż zbladłem ok 1,2 cm grubości było nagaru na całej powierzchni kolektora. Polecam taki zabieg na pewno pomoże koszta nie duże, zależy czy ktoś sam to robi czy zleca komuś, ja wolałem zrobić sobie samemu bo zrobiłem po swojemu najdokładniej jak się dało kolektor wyczyściłem do stanu fabrycznego i jestem zadowolony z efektu mojej pracy Pozdrawiam!

  6. #46
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    Chyba powoli dochodzę do końca zagadki. EGR umarl elektronicznie, nie będę go wymieniał tylko softem wytne. Auto przestało dymic i lepiej zaczęło się zbierać po wymianie od kolegi ale dalej zostało szarpanie między 2000-2500 obr. Co się okazało? Turbo jest przeladowane, mianowicie gdy komputer pokazywał optymalne doladowanie np 1200 a rzeczywiste 1600-1700 więc go przeladowuje tylko pytanie czemu i co może być przyczyną? Turbo ok

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Po czym sądziesz że turbo jest ok? Za przeładowania odpowiedzialne są jeszcze pompa vaacum, czujnik ciśnienia, overboost, dolot i wszelkie połączenia między nimi (elektryczne i cisnieniowe).
    EGR nowy potrafi się zacinać.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  8. #48
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Po czym sądziesz że turbo jest ok? Za przeładowania odpowiedzialne są jeszcze pompa vaacum, czujnik ciśnienia, overboost, dolot i wszelkie połączenia między nimi (elektryczne i cisnieniowe).
    EGR nowy potrafi się zacinać.
    Po tym że łopatki były czyszcone chodzą płynnie oraz sztanga się nie zacina ponadto nie ma wycieków. Pompa Vacum jest mokra, czujnik cisnienia to ten na kolektorze? jak tak to dobry, overboosta jeszcze nie ruszałem dolot nie jest dziurawy. EGR nie jest nowy jest z auta kuzyna, jak wsadzilem swoj do jego auta to dymilo tak jak moje a moja dymić przestała. Został problem z tym cisnieniem.

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Robiłeś jakieś pomiary czujnika ciśnienia a może go podmieniałeś?
    Turbina oprócz łopatek ma jeszcze taki ważny element jak wirnik Jest jeszcze gruszka, przewody podciśnieniowe itd.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #50
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Roni_Sanok
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Sanok, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 20V
    Postów
    144

    Domyślnie

    CZujnik przekładałem. Turbo ogolnie bylo sprawdzane przez typa ktory sie tym zajmuje, moze i nie jest specem ale pojecie ma. stwierdzil ze jest wporzadku, przewody nowe.

Podobne wątki

  1. Spadek mocy, duże spalanie
    Utworzone przez sarna1988 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 18:37
  2. Mało mocy
    Utworzone przez szczurekkrk w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 11:41
  3. Brak mocy i duże spalanie 1600 Benzyna 120 Ps
    Utworzone przez Kazimierz1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 08:05
  4. [145] brak mocy i duże spalanie
    Utworzone przez czopas88 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 11:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory