Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: auto wogóle nie odpala - brak pomysłu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    AR 33 1.7 8V 92',AR 166 3.2 V6 24v 2003 FL Distnctive
    Postów
    86

    Unhappy [33]auto wogóle nie odpala - brak pomysłu

    Witam wszystkich, od dawna posiłkowałem się informacjami na tym forum przy naprawach mojego auta ale w tym przypadku niestety odpowiedzi nie znalazłem.

    Co to za auto ?
    Buda i osprzęt jest od silnika 1.4 ie ( kod silnika 53 ) Magneti-Marelli, oznaczenie centralki IAW 8F 68, w aucie przełożony został silnik od 1.7 ie 8V. Wszystko chodziło dobrze do momentu remontu koniecznego po kolizji z VW. Podczas remontu przez moją nieuwagę z grzechotki spadła nasadka i wpadła do komory koła zamachowego silnika. Nie zauważyłem i przy próbie zakręcenia nasadka jako ze dobrej jakości była rozwaliła aluminiowe łączenie silnik - skrzynia ( odłamany został kawałek przez który przechodzi śruba mocująca rozrusznik ). Udałem się do speca który mógł spawać aluminium no i udało mu się przyspawać to mocowanie. Mechanicznie został uszkodzony czujnik położenia wału który został wymieniony na nowy. Auto stoi już dość długo bo nie mam pomysłu co jest nie tak a chciałbym je uruchomić

    W czym jest problem ?
    Auto kręci ale nie odpala.
    Z rzeczy sprawdzonych:
    - wymieniony czujnik położenia wału na nowy bo stary był uszkodzony mechanicznie
    - wymieniona pompa paliwa na nową
    - nowe świece
    - podmieniona centralka
    - nowe cewki
    - sprawdzona elektryka i są przejścia ( dokładnie sprawdzone zostały wszystkie przejścia od centralki do obu cewek, sprawdzone przejście do pompy paliwa, do czujników, schematy brałem z dwóch źródeł: pierwsze to autodata drugie to manual do alfy 33 po angielsku )
    - sprawdzony rozrząd, wszystkie punkty się zgadzają
    - po zdjęciu miski olejowej i przepychaniu auta na 5 biegu wał i wszystkie tłoki pracują
    - kompresja na 1 cylindrze 8 bar po wpuszczeniu oleju na tłok poprawiło się i było 11, na pozostałych było 10
    - przewody były podłączane już w każdej możliwej kombinacji i nic to nie dało.
    - wtryskiwacze paliwo niby podają Czy ktoś ma jakieś pomysły co jeszcze musiałbym sprawdzić albo czemu to nie chce odpalić ?
    Ostatnio edytowane przez rivt ; 21-09-2011 o 17:11

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    próbowałeś palić na zaciąg?? może wina leży w elektryce..
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfapier
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Elblag
    Auto
    ALFA ROMEO 155 2.0ts 8v swap na 2.5 V6
    Postów
    668

    Domyślnie

    a moze zeby na kole zamachowym sie odlamalo lub cos w tym stylu i czujnik polozenia walu ma zle dane i niechce odpalic ( po tym jak nasadka tam wpadla )

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Uszkodzony wieniec na kole zamachowym ten od współpracy z czujnikiem położenia...

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    AR 33 1.7 8V 92',AR 166 3.2 V6 24v 2003 FL Distnctive
    Postów
    86

    Domyślnie

    Co do wieńca na kole zamachowym oglądałem je i faktycznie jeden ząbek jest lekko scięty, z jednej strony jest około 3 mm wcięcie w miejscu gdzie nasadka się oparła o ten ząbek. Myślałem z racji że nie uszkodziło tego ząbka mocno to nie stanowi to problemu. Czy jakieś inne pomysły bo jeśli nic innego nie ma no to nie mam wyjścia i muszę udać się na wycieczkę na szrot i upolować odpowiednie koło zamachowe.

Podobne wątki

  1. Brak pomysłu błedy P0201-4
    Utworzone przez korokines w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2018, 22:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 12:29
  3. Brak napięcie , alfa nie odpala brak błędów
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 08:07
  4. Alfa gaśnie podczas jazdy i wogóle nie odpala
    Utworzone przez lolek156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 20:06
  5. [GT]Brak mi pomysłu
    Utworzone przez Lech w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 21:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory