Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: Problemy z temp. cieczy ch.

  1. #21
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić czujnik temperatury włączający wentylator. Znajduje się on w chłodnicy do tego celu najlepiej użyć pirometru i sprawdzać temperaturę na wyjściu z chłodnicy obserwując moment włączenia i wyłączenia wentylatora oraz porównując z manualem. Drugi sposób to wymontowanie tego czujnika, garnek z wodą + termometr,do wyjścia czujnika podłączamy multimetr i grzejąc garnek obserwujemy przy jakiej temperaturze nastąpi zwarcie styków. Wyższa temperatura podczas pracy silnika na postoju to normalna sprawa. Czujnik włączający wentylator mierzy temperaturę na wyjściu z chłodnicy. Temp włączenia wentylatora wynosi około (90 kilku stopni ,nie pamiętam dokładnie ale do sprawdzenia w manualu )na wyjściu z chłodnicy taka będzie temperatura chłodziwa więc na postoju musi być trochę więcej na zegarze.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Wentylator sie włącza więc to raczej nie to. Najbardziej bym sie skłaniał ku tej pompie wody, tylko jak ją sprawdzić?

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Włącza sie, ale pytanie czy się wyłącza, czy chodzi tak na okrągło. Czy włącza się przy właściwej temperaturze? Czy jak się włączy to temperatura spada, czy nadal rośnie?
    Odnośnie sprawdzenia pompy - z tego co piszesz to wydaje się, że podczas spokojnej jazdy jest lipa, a w trasie jest ok. Możesz więc np. poobserwować czy coś zmienią wyższe obroty, albo, korzystając z niskich temperatur, czy na wolnych obrotach i postoju ogrzewanie działa cały czas bardzo wydajnie, czy np. po minucie zaczyna wiać chłodem, dopóki nie przegazujesz. Do tych obserwacji trzeba dobrze znać swoje auto, chyba że objaw będzie ewidentny.

  4. #24
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    dokładnie sprawdź też jak pracuje nagrzewnica, może być zasyfiony układ kamieniem albo jakimś uszczekniaczem , najgorszy przypadek to przegrzanie silnika.
    2xIMOLA; 33 16V;164 3.0 12V ;155 V6 - było
    33 16V- aktualny biały obiekt do dopieszczenia
    www.LKAR.pl - Lubelski Klub Alfa Romeo

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Jak włączy sie wiatrak to nie zauważyłem żeby temp. zaczeła spadać, dopiero jak rusze to coś sie zaczyna dziać, w każdym razie na postoju temp. tylko rośnie, ale jeszcze to dokładnie sprawdze.
    A jeszcze mi sie przypomniało że jak jechałem raz autostradą tak z nogą w podłodze to też temp. rosła - siłą rzeczy i obroty były wysokie

    Sprawdziłem jak to jest z tym wiatrakiem i włącza sie on przy jakichś 100st. ale mozolnie tą temp. obniża. Jak dodam gazu to niewiele sie dzieje, nawet troche temp. rośnie. Ja już nie wiem co jest w końcu przyczyną. Przy jakiej temp. tak wgl powinien sie włączyć ten wiatrak? Może wskaźnik zawyża?
    Ostatnio edytowane przez Browarek ; 18-10-2013 o 16:25

  6. #26
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    Jak pracuje nagrzewnica sprawdź.
    2xIMOLA; 33 16V;164 3.0 12V ;155 V6 - było
    33 16V- aktualny biały obiekt do dopieszczenia
    www.LKAR.pl - Lubelski Klub Alfa Romeo

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Sprawdzałem, leci cały czas ciepłe

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Wiatrak powinien się włączyć przy 88-92st, czyli u Ciebie jest zdecydowanie za późno wg. wskaźnika. Co oczywiście niczego nie dowodzi, poza tym, że problem jakiś faktycznie jest. Nie wiem co jeszcze zasugerować. Jedyne, co na 100% możesz sprawdzić to temp. załączenia włącznika wentylatora, temp. otwarcia termostatu i rzetelność wskaźnika temp.
    To, że na autostradzie, z pedałem w podłodze(dosłownie), temperatura coś tam wzrosła, jest akurat normalne i mogłoby najwyżej sugerować błąd wskaźnika, ale jeśli wzrosła nie o 5, a o 15st to już niekoniecznie.

    //edit
    A, lampka ostrzegawcza o przegrzaniu działa? Wg. manuala jest ustawiona na 105st, więc przy 110 to już raczej powinna się świecić.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 18-10-2013 o 19:25

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    czyli działa prawidłowo, sprawdź temperatury na zimnym nadmuchu i potem na ciepłym z wentylatorem czy coś zbija czy zostaje to samo,
    2xIMOLA; 33 16V;164 3.0 12V ;155 V6 - było
    33 16V- aktualny biały obiekt do dopieszczenia
    www.LKAR.pl - Lubelski Klub Alfa Romeo

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Lampka ostrzegawcza działa (jak włączam stacyjke to sie na pare sek. zaświeca) ale czy ona ma jakieś niezależne źródło informacji o temp.? czy korzysta z tego samego czujnika co wskaźnik?

    A tak z ciekawości, to do jakiego poziomu u Was temp. doszła najwyżej? Macie jakieś duże wahania? Czy może cały czas trzyma te 90st?

Podobne wątki

  1. [159] 159, 1.9jtdm, problem z odpalaniem-wzrost temp do max,komunikat o wys.temp.cieczy
    Utworzone przez majeczka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 21:01
  2. chłodnicę cieczy do 156 1,9 16V
    Utworzone przez lukas1983 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 10:27
  3. Temp cieczy 110 stopni przy właczonej klimie
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 08:18
  4. [156] temp cieczy chłodzącej a temp rzeczywista silnika
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2008, 17:31
  5. jak wymienic czujnik temp. cieczy w jtd
    Utworzone przez Robert321 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2007, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory