Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Spustoszenie w podłodze - reanimować ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mado
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Stronie Śląskie/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 VL
    Postów
    45

    Domyślnie Spustoszenie w podłodze - reanimować ?

    Hej.
    Plany z moją 33 były ambitne. Ale stan blacharki mocno je ostudza, a raczej zamraża. Ogólnie sprawa wygląda fatalnie. Pojeździłem trochę po blacharzach no i zjedzone progi to jest nic w porównaniu do reszty. Bo zaczynają powoli znikać tylne podłużnice, mocowania drążków reakcyjnych, no i cała podłoga, cały tył, przód... Jest słabo. Wszystko trzyma się na słowo honoru. Robocizna wyceniona na około 2 tys zł spokojnie. Do tego rozebrać auto, przetransportować, złożyć. To przy tym wyjdzie kolejny tysiąc. W auto wpakowałem już gdzieś drugie tyle. A nadal z jego stanem nie jest ok. Najzdrowszy z tego wszystkiego jest silnik. Przez 6 tys km oleju praktycznie nie bierze. Jak się rozgrzeje to chodzi naprawdę dobrze. Ale gaźniki pewnie do regeneracji, znaleźć kogoś kto to chce regulować też jest ciężko. Jeszcze gdyby to było jakieś 1.7 to bym się nie zastanawiał. A to nie jest żadna specjalna wersja, tylko wymęczony golas z polskiego rynku. Tyle że bezwypadkowy - kolejny niby plus. A po robocie wartość tego auta jakoś drastycznie nie wzrośnie, ze względu na jego wersję. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    I mam wielki dylemat czy ładować w to kasę, czy lepiej się pozbyć. Bo auto bardzo polubiłem. Tylko obecnie zostałem bez drugiego auta i 33 służyła mi przez lato i służy nadal do codziennej jazdy. A dodatkowo ostatnio wydałem kolejną kasę na drzwi z lewej strony i prawy błotnik bo po 2 latach utrafiłem białą 33 na części, czyli kolejna utopiona kasa. A przed nami zima, jeździć czymś trzeba, a 33 tej zimy nie przetrwa.
    I tutaj pytanie czy na forum są ludzie, którzy kupują takie auta na rozbiórkę albo może znajdzie się ktoś, kto zechce kontynuować odbudowę? Jakieś rady?
    Jest: Alfa Romeo 33 1.3 VL 91r, Lancia Delta 1.6 i.e. 95r
    Było: Fiat Punto 75 ELX 96r, Fiat Bravo HGT 97r

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Jak nie masz drugiego auta, to zimy nie przetrwa, jakieś auto Ci na zimę potrzebne to chyba... http://www.forum.alfaholicy.org/sprzedam_auto/

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mado
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Stronie Śląskie/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 VL
    Postów
    45

    Domyślnie

    Chciałem dodać ogłoszenie w dziale bazar ale nie mam 50 postów :/ Ale niestety postanowiłem pozbyć się 33.
    Poniżej opis: Witam.

    Auto z polskiego rynku, nie miało żadnych mocnych dzwonów, jednak jakieś delikatne naprawy blacharskie zostały przeprowadzone. Poza przednią, wszystkie szyby oryginalne. Przebieg 206 tys km, sądzę, że oryginalny. Rok produkcji 1991, 1.3 90 KM.
    Wyposażenie: el. szyby, centralny zamek, wspomaganie kierownicy.
    Silnik zdrowy, znikome zużycie oleju, jednak gaźniki do regulacji, ewentualnie regeneracji. Wymieniony kompletny rozrząd. Nowe świece i kable. Zregenerowane przednie zaciski hamulcowe, nowe tarcze i klocki. Nowe tuleje w przednim zawieszeniu, sworznie i końcówki drążków. Nowy tłumik środkowy i końcowy.
    Podaje link do galerii zdjęć: klik
    Znajdują się tutaj zdjęcia auta, zaraz po zakupie, jak i nowsze, postaram się jeszcze coś zaktualizować.
    Drzwi z lewej strony są zniszczone, ale nie tak dawno zamówiłem drzwi na lewą stronę i błotnik na prawą w kolorze więc dorzucę do auta, bo nie zdążyłem zamontować. Auto sprzedaje na 13 felgach stalowych, tych z pierwszych zdjęć.
    Największym minusem auta jest stan blacharki, połoga, progi. Największym plusem - zdrowy silnik.
    OC do 11.11. Aktualny przegląd.
    Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny: 781 846 397
    Auto do obejrzenia we Wrocławiu.
    Cena - 1200 zł
    Jest: Alfa Romeo 33 1.3 VL 91r, Lancia Delta 1.6 i.e. 95r
    Było: Fiat Punto 75 ELX 96r, Fiat Bravo HGT 97r

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Pytasz co robić - skoro tyle zainwestowałeś w, bądź co bądź, bardzo fajny(1) samochód, którego rynkowa wartość jest żadna(2), a ten egzemplarz na dodatek jest, nie oszukujmy się, w stanie niekoniecznie idealnym(3), to moim skromnym zdaniem sprzedaż jest bez sensu, bo stracisz potrójnie(poczwórnie?). Po prostu zostaw ją w spokoju, a nóż za rok zmieni się sytuacja i będziesz żałował. I tak będziesz musiał wydać na kolejne auto, a to, co dostaniesz za 33 to i tak wystarczy może na pełny bak paliwa , o ile wcześniej kupisz jakieś toczydło, które będziesz mógł zatankować.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mado
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Stronie Śląskie/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 VL
    Postów
    45

    Domyślnie

    No tutaj kolego masz rację... Cały czas bije się z myślami, co z tym robić. Ale fakt, jak na skupie dadzą mi kilka stówek, to znikną one równie szybko jak się pojawią. A trzymać w suchym mam gdzie. Zobaczę jak się rozwinie sytuacja. Jakbym jeszcze miał we Wrocławiu miejsce do grzebania, a nie 120km od. I pewnie kolejny rok skończy się podobnie jak poprzednie. Czyli obiecanki, że się za auto zabieram itp a kończy się jak zwykle
    Jest: Alfa Romeo 33 1.3 VL 91r, Lancia Delta 1.6 i.e. 95r
    Było: Fiat Punto 75 ELX 96r, Fiat Bravo HGT 97r

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Napisz do Andrzeja to Ci pewnie pozwoli dodać ogłoszenie w bazarku.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Mado
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Stronie Śląskie/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.3 VL
    Postów
    45

    Domyślnie

    Musiałem dostać jakąś taryfę ulgową, ponieważ ogłoszenie zostało zaakceptowane
    Jest: Alfa Romeo 33 1.3 VL 91r, Lancia Delta 1.6 i.e. 95r
    Było: Fiat Punto 75 ELX 96r, Fiat Bravo HGT 97r

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Jondi
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    brak
    Postów
    137

    Domyślnie

    Kolego pomyśl tak wkładasz 3tys masz fajne i pewne auto do tych 1000zł które za nie dostaniesz ile będziesz musiał dodać żeby kupić cokolwiek co jedzie do przodu w niepewnym stanie? Zainwestowałeś kasę w mechanikę i nawet to Ci się nie zwróci przy sprzedaży a tak będziesz miał auto ze zdrową blachą i zdrowym silnikiem które lubisz

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Przerabiałem to. Co byś nie zrobił to i tak nieopylka

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mado Zobacz post
    No tutaj kolego masz rację... Cały czas bije się z myślami, co z tym robić. Ale fakt, jak na skupie dadzą mi kilka stówek, to znikną one równie szybko jak się pojawią. A trzymać w suchym mam gdzie. Zobaczę jak się rozwinie sytuacja. Jakbym jeszcze miał we Wrocławiu miejsce do grzebania, a nie 120km od. I pewnie kolejny rok skończy się podobnie jak poprzednie. Czyli obiecanki, że się za auto zabieram itp a kończy się jak zwykle
    Jak w suchym masz gdzie trzymać to tego się trzymaj. Jak sprzedaż to stracisz na 100%. Jak nie sprzedaż to nie stracisz, ale zawsze będziesz mógł stracić w przyszłości, kiedy tylko zechcesz.
    A, jeszcze co do wersji. Właśnie w Alfie to jest fajne, że wersje specjalne są zbędne, bo żadnych wielkich zmian nie wnoszą. Nie wnoszą, bo większość najważniejszych cech dostępna jest już od wersji podstawowej. Na co warto mieć dowody w przyszłości.

Podobne wątki

  1. Sprzęgło w podłodze.
    Utworzone przez czanket w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 17:09
  2. pedał sprzegła w podłodze
    Utworzone przez adaSp11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2014, 14:02
  3. dziura w podłodze
    Utworzone przez wiertlo w dziale 156
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 15:48
  4. [146] sprzęgło w podłodze
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 23:59
  5. Dziury w podłodze
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 07:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory