Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa nie ma mocy!!!

  1. #1
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie Alfa nie ma mocy!!!

    Witam.
    Mam problem z alfa. po remoncie silnika czyli uszczelki, panewki, pierscienie, uszczelniacze zaworów silnik nie ma mocy. Objawy są takie jak dodaje gazu to go przydławi i dopeiro zwiększają się obroty, ten problem jakoś minoł bo zauwazyłem że od dołu przepustnicy jeden przewód od podcisnienia był urwany i go jakoś zamknołem nie wiem czy tak mozna ale się poprawiło.
    A drugi problem jest taki, że alfa nie ma mocy nie wkęca się na obroty. szybciej chodze niż ona jeździ )) Powiem że przed remontem moc była ale było to przydławianie ale po osiagnięciu przez silnik gdzieś 40 stopni problem jakoś znikał. przełozyłem do niej gaz i na gazie problem jakoś znikał, teraz nie mogę sprawdzić jak chodzi na gazie bo wymieniałem panewki.
    Poszła mi uszczelka pod głowica dlatego odrazu zrobiłem remoncik silnika bo brała olej, dużo paliła i brała płyn do chłodnicy. proszę o pomoc bo już od dłuższego czasu nie jeżdżę alfą;/

    Acha na zimnym silnik auto jakoś pracuje, na biegu jałowym chodzi równo i nawet wkręca się na obroty chociaż to nei to samo co wczesniej, ale po osiągnięciu przez silnik około 40 stopni pracuje nie równo. Czy to może być wina podcisnienia?? czy też wyregulowania mieszanki paliwa bo może podawać za duzo i go przydławia. nie mam pomysłu. czy jak pojadę na komputer to mi wykryje?? proszę o odpowiedzi.
    Pozdrawiam

    PS Alfa 33 silnik 1.7 I 8V 93 rok, silnik ten najnowszy chyba 105 KM!!!

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Jaka Alfa, jaki silnik?

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    ten wezyk od podcisnienia co idzie z pod przepustnicy ma swoj drugi koniec w niewiem czym na skrzyni od gory ;] spradz swiece i przewody elektryczne, ja juz sie przejechalem na dobrze chodzacym na wolnych ;]

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    bodzio_piotr, uzupełnij swój profil o Alfa 33 silnik 1.7 I 8V 93 rok, tak żeby dane auta były wyświetlane pod Avatarem

  5. #5
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Czy jak się szlifuje wał to się powinno szlifować cały czyli od korbowodów i na główne panewki?? czy wystarczy tylko od korbowodów?? bo mam problem mechanik założył główne panewki nominalne i korbowodowe ale słychać było panewki to rozebraliśmy i się okazało że wał jest na 1 szlif i korbowodowe kupiłem na 1 szlif i będzie zakładał ale do głównych już trzeba wyciągać silnik dlatego ich nie wymienia. Powiedział że korbowodowe się zakłada szybko i się sprawdzi i jak będzie dalej tukło to będzie trzeba rozbierać silnik. Dlatego mam nadzieje że wał od głównych panewek nie był szlifowany Ale nadzieja matką głupich ;/ Pozdrawiam alfacholików

    A co do mocy to się poprawiło tylko muszę rozwiązać problem z sondą gdzie ma zasilanie bo ona obecnie nie działa

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    idz od sondy do silnika tam jest wtyczka na 3 przewody z tego co pamietam czarny, bialy i czerwony chyba a pozniej od tej wtyczki latwo szukac gdzie jest przerwa czy cos ;] ale ta wtyczka jest na scianie zaraz za silnikiem od srodka troche w prawo kolo wtyczki od czujnika polozenia walu

    FOTO:

  7. #7
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Co ty za mechanika masz do wymiany głownych panewek nie trzeba wcale wyciagac silnika tylko sposobu!!!!! nawet walu nie trzeba wyciagac.
    Poprostu odkrecasz mocowanie walu pojedynczo wysuwasz stare panewki i wsuwasz nowe.

    A przy szlifie powinno sie robic caly wal
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  8. #8
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    powracam do tematu nieszczęsnego silnika)
    1. To jest tak. jak odpale silnik to trochę głosniej chodzi to nie panewki. toche klekocze:/ po osiągnięciu jakiejś temperatury jest ciszej ale nadal.
    2. Auto nie ma mocy nie wkręca się na obroty ale po wcisnięciu pedału do końca podczas jazdy to już idzie, czym to może być spowodowane??
    3. Po prostu głośniej chodzi tylko muszę się dowiedzieć od czego. mam nadzieję że to nie popychacze. czy jak przy remoncie nie wylano oleju ze szklanek to przez to może byc??
    4. Na kompie wykryło mi przerwe na sondzie lambda ale mierzyłem ją i jakiś sygnał daj to prędzej może być przerwa od sterownika do wtyczki. Pomiar na biegu jałowym bez dodawanai gazu wychodziło około 0.450-0.500 V. A co do grzałki na sondzie to nie ma wogóle napięcia i nie grzeje.
    5. do tego jeszce piszczy z silnika, mozliwe że to z łożysk alternatora lub pompy wspomagania lub pompy wodnej - to jest do sprawdzenia.
    proszę o pomoc

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2015, 09:47
  2. Alfa 156 2.0 JTS dławi się i nie ma mocy
    Utworzone przez Kubaaz w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 13:52
  3. Brak Mocy Alfa 2,4 JTD
    Utworzone przez kubaNczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 07:20
  4. [145] Alfa 145 1.6 TS brak mocy na PB, na LPG ok.
    Utworzone przez raflooldz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 12:50
  5. Alfa - brak mocy
    Utworzone przez kant w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2012, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory