Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 130

Temat: zakup alfa romeo 33

  1. #21
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 146 1.4 TS AR 146 1.9TD AR 156 SW 1.9 JTD AR 33 1.4 Boxer
    Postów
    142

    Domyślnie

    no wiadomo jeszcze w alfie czesci sa drogie trudno dostepne ale wlasnie za to pokochalem alfe za jej wyjatkowosc i ten dzwiek boxera takie rzeczy tylko w alfie

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDEK:) Zobacz post
    i tak chce zebyscie mi wytlumaczyli dlaczego alfy maja opinie ze sie caly czas psuja i kazdy odradza zakup tego auta
    Bo większość uważa że VAGi (czyt. VW, Audi, Seaty itd.) są nieśmiertelne, im nigdy się nic nie dzieje, lać paliwo i tylko jeździć. Opinia się bierze własnie stąd, że tak naprawdę to jest gadanie takich osób, co w Alfie nawet nie siedziały, jedynie usłyszały, że kolega kolegi mówił mu ostatnio że robił remont silnika bo mu coś padło, a przecież przebieg to dopiero 130tys km... no a przecież jak to możliwe ! Co włoskie to musi się psuć, a szczególnie Alfa

    Inne opinie biorą się też stąd, że taki jeden z drugim napalony na zakup Alfy, nie patrzy tak naprawdę na stan takiego wozu, tylko na cenę. "Super mega okazja alfa 156 FL, malutki przebieg, wsiadać i jechać ! Cena jedyne 7600zł OKAZJA !" Oczywiście dobry handlarzyna, zamaskuje wady takiego auta, po odpaleniu silnika i jeździe próbnej na pytanie kupującego, co tak stuka odpowie, że te modele tak mają. "Napaleniec" kupuje tak zwaną minę, pojeździ trochę, potem obróci mu panewki, albo padnie dwumas i wtedy jest cyrk, no bo jaka ta alfa to jest awaryjna, jeden wielki szajs ! A każdy chyba dobrze wie, że takie opinie szybko rozchodzą się w świat.

    Szczerze odkąd użytkuje Alfę, nie zauważyłem żebym jakoś częściej przesiadywał na remontach niż użytkownicy innych modeli.

    A co do tego że Alfy muszą mieć oleju powyżej stanu, to głupota jakiegoś mechanika. Gdybym takie coś usłyszał, czym prędzej szukałbym nowego "fachowca"

    Pozdrowionka

  3. #23
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 146 1.4 TS AR 146 1.9TD AR 156 SW 1.9 JTD AR 33 1.4 Boxer
    Postów
    142

    Domyślnie

    fakt moj tato jezdzil alfa przez 4 lata i z wiekszych awari to padly walki rozrzadu 3 tys wsadzil w silnik chodzil jak zegarek ale ze walki byly regenerowane a nie nowe to lewy walek padl mielismy vw vento to bardziej narzekał na vw niz na alfe i jak go zapytam czy kupilby sobie jeszcze alfe to mowi ze jakby produkowali 33 to by kupil z nowa z salonu dlatego ja szukam alfe 33 nie spieszy mi sie z zakupem bo nie chce kupic jakiegos zlomu tylko kupic naprawde zadbany samochód oczywiscie to sie wiąże z duzymi kosztami zakupu ale alfa potrafi sie odwdzieczyc swoim pieknem i dzwiekiem boxera

  4. #24
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    Alfasud Sprint 1,5QV; AR 33 1,7 II seria; AR 156SW 1,9 2005
    Postów
    161

    Domyślnie

    bolączką w 33 jest brak nowych części Szukałem jakiś czas temu tulei tylnego zawieszenia i nigdzie nie mieli, skończyło się w końcu na poliuretanach, to samo z częściami do silnika, ciężko znaleźć, szukam obecnie wałków ale nigdzie niema. Jeśli natomiast chodzi o części blacharskie to te najpotrzebniejsze są oraz spory wybór w używkach, z mechaniką już dużo gorzej, trzeba szukać na ebay lub subito Jak coś się trafi to lepiej kupować na zapas

  5. #25
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 146 1.4 TS AR 146 1.9TD AR 156 SW 1.9 JTD AR 33 1.4 Boxer
    Postów
    142

    Domyślnie

    hehe niektore czesci mozna regenerowac fakt z czesciami jest ciezko bo tych aut jest bardzo malo

  6. #26
    Użytkownik Romeo Avatar Jester
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wrocław/Włodawa
    Auto
    AR 146 1.4 bx
    Postów
    948

    Domyślnie

    ewentualnie ciut nowsza 145/6 z boxerem. tego jest więcej, części więcej bo unifikacja z fiatem lecz niestety większa waga i mniej mocy (mowa o 1.7)
    If you just let me I'll find a way
    To ease your mind and for you to stay
    And I will untie all the ropes
    It's hard for me but believe me, I'm trying.

  7. #27
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    AR 146 1.4 TS AR 146 1.9TD AR 156 SW 1.9 JTD AR 33 1.4 Boxer
    Postów
    142

    Domyślnie

    nie nie mnie takie nowe wynalazki nie kreca jak alfa to tylko 33 ten samochód ma w sobie to cos ja mam sentyment do tego samochodu i innego samochodu nie chce a alfa lekka i szybka i wyglad ma sportowej fury

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar comankh
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 33 SW, Delta GTie, Integrale 16v
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDEK:) Zobacz post
    w alfie czesci sa drogie trudno dostepne
    panowie, co to za wątek z karmieniem trolla :]

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    ja kupując swój pierwszy wóz -33 miałem mega farta - silnik 1.4 był w BDB stanie choć przez bardzo długi czas jeździł na POŁOWIE oleju..... zrobiłem swoją prawie 30 000km... bez wiekszych problemów z winy Alfy.... ale gdybym wiedział przy zakupie to co wiem dziś, to bym jej nie kupił....

    musisz zadać sobie podstawowe pytanie - czy to ma być stosunkowo oszczędny wóz do codziennej jazdy czy możesz pozwolić sobie żeby chlał ile wlezie.

    jak pierwsze -to daruj sobie 33....

    jak to drugie -to kup dobra, zadbaną Budę, daj do zakonserwowania i wsadź 1.7 16V z 145/6 (przed wsadzeniem niech go rozbiorą, sprawdzą panewki, uszczelnią i zmienią rozrząd), tylko kup z amorkami na 4 śruby - z tymi na 3 miałem gigantyczne problemy żeby kupić cokolwiek do podmianki)

    generalnie 33 psuły się jeszcze zanim je zmontowano do kupy, blacha rdzewiała zanim trafiła do tłoczenia..... dlatego trzeba bardzo uważać przy zakupie... a jak juz kupisz to tak jak koledzy piszą odrazu szukaj części na zapas.....
    POWODZENIA !

    - tez bym z chęcią wrócił do tego modelu miał w sobie prawdziwe Cuore Sportivo !! 33 zawsze jechała tam gdzie chciałem - niewazne ile było na budziku, jak skręciłem kierownicą to Alfa właśnie tam pojechała- jak po szynach - szorowała klamkami po asfalcie, półoś raz mi wypadła ze skrzyni - ale trzymała się drogi jak głupia - tylko miała mało mocy (1.4 IE).

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Browarek
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była: AR 33 1.7 QV
    Postów
    76

    Domyślnie

    Ja kupiłem 33 jako swój pierwszy samochód i nie narzekam, fakt że jest to dość specyficzny samochód, z tego powodu że nie jest choćby tak prosty w obsłudzejak inne. Do tego auta po prostu nie wsiada sie tak jak gdyby nigdy nic i rusza, bo wcześniej trzeba popatrzyć czy wszystko sie trzyma kupy itd. Czasem żałuje że nie kupiłem czegoś zwyklejszego i prostszego, ale gdy odpale silnik to wszystkie wątpliwości natychmiast przechodzą. Ale jedno powiem na pewno, wg mnie do codziennej jazdy to sie nie nadaje, za duże spalanie, mała zwrotność i wgl ogólny komfort. Najlepiej ten samochód spisuje sie na jednopasmowych drogach pozamiejskich.

Podobne wątki

  1. [GTV] Zakup Alfa Romeo GTV
    Utworzone przez Rakieton w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2425
    Ostatni post / autor: 11-06-2023, 07:58
  2. Zakup Alfa Romeo GT
    Utworzone przez shiftyy w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 23:32
  3. Zakup Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Utworzone przez hatak w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 10:50
  4. Alfa Romeo 147 . Zakup
    Utworzone przez xxmacq93xx w dziale 147
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 09:21
  5. Alfa Romeo 156 - zakup
    Utworzone przez Mamed w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory