Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Panewki!!!

  1. #1
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie Panewki!!!

    Witam. Potrzebuje okreslić po oznaczeniu na panewce na ktory były szlif. czy ma ktoś taką mozliwość podania mi?? oznaczenie na panewce 60560875 i niżej pisze jeszcze CL 154 1 B. proszę o pomoc.
    pozdrawiam

  2. #2
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    radze ze najlepszym wyjsciem bedzie ci pujscie do szlifierza oni ci powinni za darmo zmierzyc i bedziesz wiedzial na czym stoisz

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Zdemontować wał, zawieść do szlifierza, posprawdza bicia wału, wymierzy na który szlif ewentualnie dokona szlifu. Tak jak mówiłem przez tel.
    Żaden katalog nie podaje, co to za panewki pod tym numerem. Obdzwoniłem dosłownie WSZYSTKICH.

  4. #4
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    skoro jestesmy przy temacie 1 szlif to jaka grubosc materialu sie zdejmuje ?? 0.25 mm ?? i kade panewki robi sie co taki przedzial lub jego wielokrotnosc w zaleznosci od szlifu ??

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza (Dzielnica BDW)
    Auto
    33 1.7 16V boxxer Permanent 4
    Postów
    86

    Domyślnie

    Ciężka sprawa powiem ci że miałem problem z panewkami bo nie mogłem znaleźć nigdzie a koleś mi zrobił 3 szlif wału.(0.30) i klapa nigdzie panewek nie ma a w katalogu istnieją.Jak chcesz sie dowiedzieć co to za oznaczenia jedz do szlifierza on sprawdzi w magicznej książce.(Jak byś potrzebował dorobić panewki robiłem to w AMS panewki Gdynia,spisali sie chłopaki

  6. #6
    Szary
    Gość

    Domyślnie

    Przewidziany jest chyba nawet 4 szlif wału, ale dostępne panewki raczej sie kończą na 2szlifie...
    Jestem na tym samym etapie z tym że u mnie raczej wystarczy wymienić na nowe nominalne
    Trzy są lekko zurzyte, a jedna zatarta.

    http://www.forum.alfaholicy.org/topics12/2069,40.htm

  7. #7
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    oj niewiem czy ci sie to oplaci wiesz wymiana panewek moze niezalatwoc sprawy czasem jest lepiej przeszlifowac wał

  8. #8
    Szary
    Gość

    Domyślnie

    Pomierzyłem mikrometrem i jest wszystko ok.

  9. #9
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    rysy sa niedopuszczalne nawet jest taka zasada jak dostejesz wal od szlifu skladasz na stole go przykrecajac po kolei korbowody panewki smarujesz olejem montujesz i robisz pare obrotów i patrzysz czy sa smugi bo jak głowna panewka se obruci to musisz potem z blokiem jechac do regeneracji moze tak byc tak ja mialem z korbowodem
    P.S. Jak cos mam wal i elementy do silnika 1.7 8V :mrgreen:

  10. #10
    Szary
    Gość

    Domyślnie

    Będę pamiętał

    Wiem że teoretycznie powinno się zrobić szlify, tak na wszelki wypadek i do tego nie wiadomo co jeszcze powymieniać, dla pewności, tylko jak się nie ma kasy, to trzeba zrobic możliwie jaknajlepiej za dostępne fundusze.

Podobne wątki

  1. Panewki 1.6 TS
    Utworzone przez wilu934 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 19:15
  2. Ile za panewki do 1,8 TS
    Utworzone przez premek w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 20:44
  3. Czy to panewki?
    Utworzone przez Pio w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:53
  4. [146] Panewki 1.8ts
    Utworzone przez Szampan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 09:58
  5. Panewki
    Utworzone przez Konrado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 19:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory