Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: [33] Silnik przerywa i sie dusi ...

  1. #1
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie [33] Silnik przerywa i sie dusi ...

    Witam,

    po raz kolejmy prosze o pomoc. Z moja 33 cos dziwnego sie dzieje..

    Silnik przerywa i sie dusi.. Dzieje sie to jak silnik jest cieply (czasem jak jest zimny to tez ale staram sie jak jest zimny jezdzic delikatnie a wtedy to dziwne "zjawisko" nie wystepuje). Gdy jest nagrzany to jak jade i dodam szybko gaz (np. do dechy) to silnik zaczyna sie wkrecac na obroty do ok. 2000 czasem do 2500 a czasem do 3000 a pozniej zaczyna szarpac tak jak by odcinal zaplon albo brakowalo by paliwa (szarpie wtedy dosc mocno i mozna sobie zeby o kiere wybic. Najfajniejsze jest to ze to nie dzieje sie caly czas tylko czasami. Gdy juz zacznie szarpac to szarpie caly czas (z przerwami bo sa "przebłyski" ze jezdzi dobrze) do momentu gdy nie ostygnie troche i postoi przy zgaszonym silniku. Jak jade na gazie to wszystko jest OK. Szarpanie wystepuje tylko na benzynce.

    Pompe paliwa mam juz dobra. Mechanik powiedzial mi ze to moga byc wtryski zabrudzone. Dzisiaj wlałem pol baku i wlalem dodatek do paliwa czyszczacy wtryski. Cos mi sie nie wydaje ze to wtryski ale ...


    co o tym sadzicie?

    co sie moglo stac?

    mam swoje typy co do usterki ale nie chce nic sugerowac wiec poczekam na opinie specjalistow
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  2. #2
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    zrob reset kompa pojezdzij tylko na benzynie ok 50 km powinno przejsc mozesz dodac jakis srodek do czyszczenia wtryskow

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    ja tak mialem jak mialem walniety czujnik polozenia walu ;] i to moze byc to bo na gazie inaczej jest chyba sterowanie wtryskiem choc niewiem bo gazu nie posiadam i nie wnikalem w ten temat glebiej

  4. #4
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    zrob reset kompa pojezdzij tylko na benzynie ok 50 km powinno przejsc mozesz dodac jakis srodek do czyszczenia wtryskow
    U mnie po zalozeniu gazu bylo tak ze auto nie chcialo jezdzic na benzynie. Pomagalo tylko resetowanie kompa. Gazownik zrobil przekaznik, ktory za kazdym wylaczeniem silnika resetuje komputer. ... Wszystko do tej pory bylo ok. jezdzil na benzynie normalnie.
    Do paliwa juz dolalem dzisiaj cos do czyszczenia wtryskow.


    Cytat Napisał _zagiel_
    ja tak mialem jak mialem walniety czujnik polozenia walu ;] i to moze byc to bo na gazie inaczej jest chyba sterowanie wtryskiem choc niewiem bo gazu nie posiadam i nie wnikalem w ten temat glebiej
    Gdzie znajduje sie czujnik polozenia walu? Drogie takie cos jest? da sie samemu to wymienic? Jak sprawdzic ten czujnik zeby sie upewnic ze napewno jest zepsuty?


    ------------------

    Nie mam pojecia co sie stalo:/ Dzieje sie to tylko czasami, szczegolnie gdy sie dluzej pojezdzi.

    Jakie sa objawy gdy sonda lambda sie psuje?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    jak pojedziesz na komputer to Ci pokaze czy czujnik jest ok czy nie bo sterownik to zapamietuje, ostatnio na allegro po 42 zl kup teraz widzialem, wymiana to odkrecenie 2 srubek i wyjecie z wtyczni a czujnik jest po tronie kierowcy na skrzyni, najlepiej z kanalu zobaczyc ;] jedyny kabel z tego co pamietam co wchodzi z tej strony do skrzyni na wysokosci kola

  6. #6
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zagiel_
    jak pojedziesz na komputer to ...

    ... ile za podpiecie do kompa zaplace? drogie takie cos jest?


    tylko wlasnei problem jest taki ze silnik przerywa i sie duzi tylko "czasami".. i tylko jak sie jedzie.. jak dodaje gazu "na luzie" to jest ok. wkreca sie normalnie
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    komputer okolo 50 zl ;] ja mam swoj i mam luz ;] ale jak jedziesz i przerywa to jak sie odrazu zatrzymasz i na luzie tez tylko do ilus obrotow dochodzi czy nie?? czy np jedziesz i przerwie jak dodasz gwaltownie gazu, albo wpadniesz w dziure a jak stoisz jest ok??

    Aha a tu masz czujnik polozenia walu jak cos
    http://moto.allegro.pl/item174978266...rd_lancia.html

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: Silnik przerywa i sie dusi ...

    Cytat Napisał fr33
    Jak jade na gazie to wszystko jest OK. Szarpanie wystepuje tylko na benzynce.

    Pompe paliwa mam juz dobra.
    A np. regulator cisnienia paliwa?
    Filtr paliwa wymieniales? Moze jakies paprochy z dna baku zapychaja uklad?
    Jak zaczyna szarpac to strzela w dolot, kopci z wydechu?

    Jak na gazie jest ok, to wykluczyc mozesz zaplon i wlasnie czujnik pol. walu, bo gdyby szwankowal to nie bylo by zaplonu.

    PS. Konkretny opierdziel nalezy sie temu co Ci ten przekaznik resetujacy ECU zalozyl. Jak nie umie sobie poradzic z adaptacja kompa/emulacja sondy lambda to jakas straszna oferma nie mechanik. Poza tym skoro codziennie resetujesz kompa to pewnie nawet nie dowiesz sie jakie bledy w nim powstaja.

  9. #9
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zagiel_
    ... ale jak jedziesz i przerywa to jak sie odrazu zatrzymasz i na luzie tez tylko do ilus obrotow dochodzi czy nie?? czy np jedziesz i przerwie jak dodasz gwaltownie gazu, albo wpadniesz w dziure a jak stoisz jest ok??

    ...
    Jak sie zatrzymam to jak gazuje na luzie to jest OK


    jest tak ze jak jade i dodam gwaltownie gazu to szarpie i sie dusi (obroty spadaja i nie chce jechac). Jak bym dodawal gazu powoli to jest ok. Jak dodam gwaltownie gazu i szarpie to jak puszcze gaz i jak dojdzie do siebie to nieraz jak od razu po tym jak szarpalo dodam gaz to pozniej jest ok a jak znow pozniej dodam gazu to znowu szarpie. Nie moge dokladnie okreslic kiedy to wystepuje bo jest roznie. Raz szarpie a raz nie (tak jak juz pisalem szarpie szczegolnie wtedy jak jzu troche pojezdze .. tak z 20km).

    Cytat Napisał JacekK
    ... Filtr paliwa wymieniales? ... Jak zaczyna szarpac to strzela w dolot, kopci z wydechu? ...
    Filtr paliwa byl wymieniany jakies 20tys temu i wydaje mi sie ze moze byc jeszcze dobry. Czasem jak szarpie to strzeli w dolot ale zadko. Czy koppci z wydechu to nie wiem bo ciezko zobaczyc cos do tylu jak sie jedzie 33
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    to ja teraz tez tak mam ale nauczylem sie z tym jezdzic bo nie moge dojsc co to, jak jade to jest ok a wjade w dziure i przerwie, wydaje mi sie ze jakis kabel mi gdzies nie styka i sie rozlaczy i zlapie za chwile, mam 2 33 na czesci ale jakis cwel pocial w niej wiazke kabli do silnika i nie moge wlozyc do swojej ;(

Podobne wątki

  1. [145] Wspomaganie dusi silnik
    Utworzone przez daniel19210 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 16:57
  2. Silnik dusi się przy 5000 obr.
    Utworzone przez Marcello w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:43
  3. [146] 1.4 TS - Syk z okolicy przepustnicy - silnik się dusi i gaśnie.
    Utworzone przez Murcialago w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 14:40
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:07
  5. ar 33 1,4 awaria silnik sie dusi
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2007, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory