Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: [33] Silnik przerywa i sie dusi ...

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33

    Filtr paliwa byl wymieniany jakies 20tys temu i wydaje mi sie ze moze byc jeszcze dobry.
    Raczej chodzilo mi o to, czy wymieniales odkad pojawily sie te objawy, bo jesli to kwestia zanieczyszczen w paliwie to nie ma wiekszego znaczenia jak dlugo na nim jezdzisz. Sprawdz jeszcze styki przy pompce paliwa, bo z tego co pamietam to jest ona w miejscu narazonym na kontakt z woda, blotem, itp.

    Cytat Napisał fr33
    Czasem jak szarpie to strzeli w dolot ale zadko. Czy koppci z wydechu to nie wiem bo ciezko zobaczyc cos do tylu jak sie jedzie 33
    Hmm, zawsze mozesz kogos postawic z tylu, albo po prostu spojrz w lusterko :wink: . Choc skoro mowisz, ze potrafi strzelic w dolot to raczej wychodzilo by na niedobor paliwa, wiec i tak kopcic nie powinna.

  2. #12
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK

    Raczej chodzilo mi o to, czy wymieniales odkad pojawily sie te objawy, bo jesli to kwestia zanieczyszczen w paliwie to nie ma wiekszego znaczenia jak dlugo na nim jezdzisz. Sprawdz jeszcze styki przy pompce paliwa, bo z tego co pamietam to jest ona w miejscu narazonym na kontakt z woda, blotem, itp.

    Hmm, zawsze mozesz kogos postawic z tylu, albo po prostu spojrz w lusterko :wink: . Choc skoro mowisz, ze potrafi strzelic w dolot to raczej wychodzilo by na niedobor paliwa, wiec i tak kopcic nie powinna.
    Filtra nie wymienialem odkad pojawily sie te objawy. A nie jest tak ze jak filter jest zapchany to by przerywalo caly czas a nie tylko czasami?


    Kopcic nie kopci. Spaliny sa normalne ..


    _zagiel_ .. ja jakos nie moge sie przyzwyczaic do tego .. mam gaz ale zadko na nim jezdze .. benzynka to jest to co moja 33 lubi najbardziej i nie moge jej tego odmawiac (bo moglbym jezdzic na gazie i bylo by cacy)
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33

    Filtra nie wymienialem odkad pojawily sie te objawy. A nie jest tak ze jak filter jest zapchany to by przerywalo caly czas a nie tylko czasami?
    Masz racje, tak najczesciej bywa. Nie czepiam sie tego filtra jakos mocno, ale tak czy inaczej wyglada to na problem z zasilaniem silnika w paliwo.

  4. #14
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    siwy144 dordził mi zebym pokombinował przy przepustnicy z potencjometrem od sterowania dawką paliwa. Nie zabardzo wiem w ktora strone mam go obrocic.. ma ktos z Was jakies doswiadczenie z tym potencjometrem?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fr33
    siwy144 dordził mi zebym pokombinował przy przepustnicy z potencjometrem od sterowania dawką paliwa. Nie zabardzo wiem w ktora strone mam go obrocic.. ma ktos z Was jakies doswiadczenie z tym potencjometrem?
    Moge dorzucic, ze w czujniku polozenia przepustnicy w skrajnych polozeniach powinny byc switch'e, wiec jesli sie odwazysz(przy tych szarpnieciach) depnac gaz do oporu i samochod normalnie bedzie przyspieszal to by wskazywalo na ten potencjometr.

  6. #16
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK

    Moge dorzucic, ze w czujniku polozenia przepustnicy w skrajnych polozeniach powinny byc switch'e, wiec jesli sie odwazysz(przy tych szarpnieciach) depnac gaz do oporu i samochod normalnie bedzie przyspieszal to by wskazywalo na ten potencjometr.

    Wlasnie to szarpanie wystepuje praktycznie tylko przy mocnym wcisnieciu pedału gazu. Jak szarpie i wcisne do konca to silnik traci obroty i bardzo szybko zwalnia. Jak szarpie to jedynym sposobem zeby ustalo szarpanie jest puszczenie gazu i pozniej powolne wciskanie..

    czyli jak.. jak odkrece te dwie srubki na ktorych sie ten potencjometr trzyma to mam go w ktora strone przekrecic? moge rozregulowac tym potencjometrem przepustnice i zrobic jeszcze gorzej? ..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  7. #17
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    tak czytam i czytam i wlos mi sie jezy na glowie.panowie zanim cokolwiek doradzicie najpierw pomyslcie wymien to wymien tamto reguluj to reguluj tamto.kolega twierdzi ,ze na lpg nic autu nie dolega wiec po kiego grzyba kazecie mu zmieniac czujnik polozenia walu,grzebac przy tps.co myslicie ze samochod na gazie jezdzi na innym silniku czy jak? i teraz pomyslcie jeszcze raz!!!! na lpg jazda ok.wniosek zaplon swiece kable czujnik tps i inne zwiazane z zaplonem napewno jest DOBRE.co szwankuje? benzyna.co jest z emulowane na lpg? sonda lambda /jezeli jest/ wtryski benzynowe. i byc moze przeplywka./to zalezy od instalacji.wnioski. najpierw paliwo
    potem pompka.nastepnie sonda.i ewentualnie przeplywka.zacznij od najprostszych rzeczy.

  8. #18
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    ....co jest z emulowane na lpg? sonda lambda /jezeli jest/ wtryski benzynowe. i byc moze przeplywka./to zalezy od instalacji.wnioski. najpierw paliwo
    potem pompka.nastepnie sonda.i ewentualnie przeplywka.zacznij od najprostszych rzeczy.

    instalacje mam firmi Tartarini (dalem 2000zl). nie mam pojecia co jest emulowane ...

    w weekend pojade na kanal, sprawdze cisnienie jakie daje pompa (wydaje mi sie ze pompa jest ok, to juz druga jaka wymienialem w przeciagu 2 tygodni).. podlacze sonde do miernika itp..

    jesli ktos ma jeszcze jakis pomysl co mozna spradzic "domowymi" sposobami to prosze o podpowiedzi
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  9. #19
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    zrobiles jak ci radzilem?
    dobre paliwko dodatek do czyszczenia wtryskow.i rura na benzynie co najmniej 50 km bez lpg.najpierw reset kompa

  10. #20
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    zrobiles jak ci radzilem?
    dobre paliwko dodatek do czyszczenia wtryskow.i rura na benzynie co najmniej 50 km bez lpg.najpierw reset kompa

    nalalem shell V-pover + dodatek czyszczacy wtryski .. smigam sobie na tym ale czasem i tak przerywa.. niech sie oczysci.. na gazie nie jezdze odkad sie to stalo bo mechanik mi odradza dopuki sie to nie ustabilizuje.

    reset kompa mi sie robi za kazdym wylaczeniem silnika .. jak juz pisalem wczesniej gazownik zalozyl mi przekaznik resetujacy kompa bo byly problemy takie ze nie chcial na benzynie jezdzic. jezdzil tylko po resecie wiec teraz resetuje siecaly czas.. wiem ze to nie za dobrze ale - stalo sie ..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

Podobne wątki

  1. [145] Wspomaganie dusi silnik
    Utworzone przez daniel19210 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 16:57
  2. Silnik dusi się przy 5000 obr.
    Utworzone przez Marcello w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:43
  3. [146] 1.4 TS - Syk z okolicy przepustnicy - silnik się dusi i gaśnie.
    Utworzone przez Murcialago w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 14:40
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:07
  5. ar 33 1,4 awaria silnik sie dusi
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2007, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory