Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Temat: [33] Silnik przerywa i sie dusi ...

  1. #21
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    własnie bylem sie przejechac.. teraz szarpie juz caly czas praktycznie na calym zakresie obrotow. nie mam pojecia co sie pokopalo :/ ..

    moze znowu pompe paliwa mam walnieta? jakie sa dokladnie objawy zepsutej pompki? utrata mocy czy takie szarpanie i duszenie silnika?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  2. #22
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    tak czytam i czytam i wlos mi sie jezy na glowie.panowie zanim cokolwiek doradzicie najpierw pomyslcie wymien to wymien tamto reguluj to reguluj tamto.kolega twierdzi ,ze na lpg nic autu nie dolega wiec po kiego grzyba kazecie mu zmieniac czujnik polozenia walu,grzebac przy tps.co myslicie ze samochod na gazie jezdzi na innym silniku czy jak? i teraz pomyslcie jeszcze raz!!!! na lpg jazda ok.wniosek zaplon swiece kable czujnik tps i inne zwiazane z zaplonem napewno jest DOBRE.co szwankuje? benzyna.co jest z emulowane na lpg? sonda lambda /jezeli jest/ wtryski benzynowe. i byc moze przeplywka./to zalezy od instalacji.wnioski. najpierw paliwo
    potem pompka.nastepnie sonda.i ewentualnie przeplywka.zacznij od najprostszych rzeczy.
    Nie chce nic mowic, ale kolega fr33 sprawia wrazenie jakby byl w goracej wodzie kapany i zamiast dokladniej czytac tylko pobieznie przeglada posty :mrgreen:

    (fr33, bez urazy, ale zadawales pytania na ktore odpowiedzi byly juz podane wczesniej - malo kto lubi pisac 2x to samo i na dodatek w tym samym watku :wink: )

    Objawy zepsutej pompki bywaja rozne, tak jak rozne moga byc jej uszkodzenia, ale jak najbardziej moga byc takie jak u Ciebie, fr33.

    PS. Teraz juz szarpie caly czas, wiec mozesz tez zaczac podejrzewac filtr paliwa :mrgreen:

  3. #23
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK
    Nie chce nic mowic, ale kolega fr33 sprawia wrazenie jakby byl w goracej wodzie kapany i zamiast dokladniej czytac tylko pobieznie przeglada posty :mrgreen:

    fr33, bez urazy, ale zadajesz pytania na ktore masz juz podane odpowiedzi - malo kto lubi pisac 2x to samo i na dodatek w tym samym watku :wink:
    mozliwe ze tak jest jak piszesz .. ale - czytam uwaznie wszystkie posty i analizuje je dokladnie, doglebnie literka po literce. Nie musze chyba Wam pisac ze mega sie denerwuje tym ze cos jest nie tak.. chyba kazdy z Was jak cos sie dzieje sie denerwuje jak sprawdza skrupulatnie wszystko co pisza ludzie na forum a i tak nie jest tak jak byc powinno.. (fanatyzm?)

    moje pytania ktore na pierwszy rzut oka sa "podobne" sa tak naprawde - doprecyzowujace (drazenie problemu jest kluczem do jego rozwiazania ) .. a to ze pisze tutaj to co sie z bella dzieje po kilka razy to tylko dlatego ze chce powtorzyc dokladajac to co jeszcze zauwazylem .. (czym dokladniej opisze tym Wy, specjalisci, mozecie dokladniej zdjagnozowac)


    w dalszym ciagu prosze o porady co jeszcze moze byc przyczyna tego szarpania .. ja ze swojej strony bede pisal to co zauwazylem ..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  4. #24
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    napisz dokladnie jak ta instalacja lpg sie nazywa.sama nazwa to za malo.wtedy zobaczymy co ona dokladnie emuluje i jakie wiazki gazownicy rozcinali.ta instalka jest na gwarancji? wal do gazownikow niech dokldnie sprawdza wszystkie polaczenia.ale pasowalo by skoczyc do jakiegos dobrego mechanika

  5. #25
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotriix
    napisz dokladnie jak ta instalacja lpg sie nazywa.sama nazwa to za malo.wtedy zobaczymy co ona dokladnie emuluje i jakie wiazki gazownicy rozcinali.ta instalka jest na gwarancji? wal do gazownikow niech dokldnie sprawdza wszystkie polaczenia.ale pasowalo by skoczyc do jakiegos dobrego mechanika
    ok. jak po popsikaniu wszystkich zlaczek i przewodow w silniku czyms w sprayu jak nie pomoze jade do gazownika ... niech on sie mota bo gdyby nie gaz to by bylo wszystko ok..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    ale ja i tak mam lepiej bo mi przerywa jak wpadne w dziure i wtedy puszczam gaz i znowu moge jechac albo jak sie rozpedzam i chyba cos pada w drgania i przerywa znowu puszczam gaz i moge jechac aaa a gazu nie mam ;]

  7. #27
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    po wstepnych ogledzinach wyglada ze cos jest z ukladem paliwowym. przyjechalem juz dosc sporo kilometrow na benzynie (+dodatek czyszczacy wtryski) i szarpanie powoli (bardzo powoli) ustepuje. chyba mam bardzo brudny uklad paliwowy (wina tego ze na gazie duzo jest juz przejechane i nieuzywane wtryski sa troche zabrudzone). mechanik mi powiedzial ze jak przejade jeszcze z 200km na paliwie z dodatkiem i szarpanie nie przejdzie to wtedy zacznie "głębiej" dłubac ..
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  8. #28
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Przyczyną szarpania mogą być wtryskiwacze

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  9. #29
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    wczoraj skonczylo mi sie paliwo ktore lalem wczesniej (25 litrow + dodatek). po tych 25 litrach szarpanie prawie ustapilo i bylo wszystko ok. nalalem nowe 25 litrow + dodatek i .. silnik stracil moc. po odpaleniu ma dziwny basowy dzwiek, czasem strzela w filtr. dziwne jest to ze ba biegu jalowym bardzo rowno i cicho chodzi. gdy jade to silnik wpada w dziwny rezonans i drga (drgania sa o bardzo duzej czestotliwosci). mechanik powiedzial ze dodatek tak dziala i musze wyjezdzic to paliwo co mam i zalac swiezego.
    nie wiem czyto do konca tak. silnik bardzo dziwnie pracuje na benzynie. dodam ze jak przelacze na gaz to jest wszystko OK. przyspiesza normalnie i jest dobrze.

    mozliwe jest to ze dodatek wczesniej przeczyscil silnik a po ponownym wlaniu paliwo nie spala sie tak jak powinni i takie sa objawy?

    powoli sie juz zalamuje. kasy ostatnio wlozylem sporo i poprawy nie widac

    nie wiem co robic
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  10. #30
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    fr33 i jak się skończyła ta sprawa? Ciekawi mnie co o wykryłeś?

    Pytam bo u mnie ostatnio też czasem zdarzy się (gdy ruszam na zimnym silniku) ze pokrztusi. Coprawda szybko to mija ale jednak drażni. Potem (w czasie jazdy) już się to nie zdarza.
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


Podobne wątki

  1. [145] Wspomaganie dusi silnik
    Utworzone przez daniel19210 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 16:57
  2. Silnik dusi się przy 5000 obr.
    Utworzone przez Marcello w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:43
  3. [146] 1.4 TS - Syk z okolicy przepustnicy - silnik się dusi i gaśnie.
    Utworzone przez Murcialago w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 14:40
  4. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19-01-2009, 22:07
  5. ar 33 1,4 awaria silnik sie dusi
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2007, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory