Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Regulator ciśnienia paliwa

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie Regulator ciśnienia paliwa

    Witajcie...
    Problem taki, że od kilku dni podczas jazdy, czuje jak śmierdzi (NIE ZAWSZE !) paliwem. Szczególnie, gdy jadę i otworzę okno. Zaczyna śmierdzieć również, jak zgaszę już silnik... Zdarza się nawet, że ma ciężko odpalić, chociaż to akurat rzadki przypadek, ale wtedy to wygląda tak jakby zwyczajnie się zalewał... Sprawdziłem wężyki na listwie paliwowej, są całe - nigdzie nie leci. Czy możliwe żeby regulator ciśnienia pompował za duże ciśnienie i powodował że się zalewa? Do tego, zauważyłem że na wolnych obrotach, jakby troszkę sobie pofalowywały obroty, a przynajmniej słyszalna jest delikatnie nierówna praca silnika. Przy pełnym bucie zbiera się żwawo, jednakże zdarzy się czasami (nie zawsze) coś takiego, jakby coś go przyhamowywało.
    Czy czyścił ktoś już ten regulator? Jakieś efekty? I czy w ogóle, to słuszny trop w tym regulatorem? Regulator mógłby powodować delikatnie nierówną pracę na jałowych obrotach?

    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Jeśli regulator padł to bedziesz miał paliwo w dolocie.
    Tylko tyle? Czy jeszcze coś ciekawego może się dziać? Rozkręcałem dolot jakiś czas temu i w sumie faktycznie, jakiś tam syf był i trochę było czuć paliwo w rurze od przepustnicy (tej grubiej gumowej harmonijce).
    Jak zdejmę wężyk podciśnieniowy od regulatora i tam będzie paliwo to znaczy że regulator padł?


    #edit.
    Jeszcze jedno... Czy uszkodzony czujnik położenia przepustnicy, może powodować falowanie obrotów na biegu jałowym, dość nierówne przyspieszanie i własnie między innymi zalewanie silnika poprzez zły dobór mieszanki?
    Jeżeli odłączę czujnik na odpalonym silniku to co powinno się stać? Czyli jeżeli zauważę poprawę to winny może być czujnik? Czy raczej auto zgaśnie, czy ogólnie co się po prostu stanie? Wiem, że można sprawdzić napięcie na pinach, jednak może w taki sposób też również da się sprawdzić jego sprawność?
    Nie chcę zakładać kolejnego tematu, dlatego pytam w jednym
    Stawiam własnie albo na zepsuty regulator, albo na uszkodzony czujnik...
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 06-04-2015 o 23:12

  4. #4
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cz. położenia jeśli jest uszkodzony to nie wyłącza silniczka krokowego - na dolocie niskich obrotów pomiedzy grodzia a dolotrm obok odmy. po drugie jak dodasz gazu bedzie sie dławił. cz.p. przepustnicy na wolnych niema znaczenia poza zestykiem załączania w/w silniczka krokowego

    Dodano po 16 minutes:

    Regulator ciśnienia utrzymuje takie samo cisnienie cały czas - jesli dodajesz gazu to potzrbujesz wiecej paliwa , ale i równiez powietrza - czyli jakby zasysasz membrame czujnika - ale cisnienie pozostaje takie samo - przynajmniej powinno.
    Jeśli memmbrama jest uszkodzona to niepali równo i faluje

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Najlepiej gdybym miał na podmianę czujnik, regulator oraz silniczek krokowy... Wtedy po kolei mógłbym sobie eliminować daną rzecz. Spróbuję jeszcze wykręcić silniczek krokowy i go wyczyścić...

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Pojeździłem dzisiaj trochę, następnie zgasiłem silnik i zdjąłem górny wąż (podciśnieniowy) z regulatora. Paliwa nie widać, jest sucho. Tak naprawdę nie wiem od czego zacząć, za co się zabrać... Spróbuje jeszcze nagrać jakiś filmik, może kogoś to naprowadzi.

    Jeszcze jedno... Czy na tym motronicu, który jest montowany w superkach 180 konnych (96rok), można odczytać jakieś parametry typu sonda, przepływ powietrza, temperatura silnika? Czy jedynie w grę wchodzi odczyt i kasacja błędów?


    #edit.
    https://youtu.be/qS9dC_SoMeE
    Filmik z pracą silnika na wolnych obrotach... Słychać jak sam sobie podkręca obroty, jakby go coś doładowywało... Sprawdzałem, nie wygląda żeby gdzieś ciągnął lewe powietrze. Wahania nie są duże, ale jednak słychać i widać to na obrotomierzu. Trzeba się wsłuchać, dlatego sorki za złą jakość audio, ale nagrywałem telefonem.
    PS. Tak wiem, zawory do regulacji. Od Paru dni zaczęło poklepywać.

    Jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 07-04-2015 o 16:31

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Bates911
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    164 V6 3.0 12v
    Postów
    192

    Domyślnie

    Czy tobie przypadkiem pompa paliwa nie pada ? Bo na filmiku chyba wycie pompy słychać...

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bates911 Zobacz post
    Czy tobie przypadkiem pompa paliwa nie pada ? Bo na filmiku chyba wycie pompy słychać...
    Własnie o te wycie mi chodzi, że w tym momencie jak słychać te wycie, to tak jakby sam sobie podkręcał obroty... Taki jakby efekt zasysania lewego powietrza, jednak nie mam pojęcia, którędy mógłby je ciągnąć. Najbardziej słychać jak już silnik się trochę nagrzeje. To raczej nie jest pompa? Po podpięciu Alfy pod komputer i zapisaniu logów, obroty jałowe na rozgrzanym silniku wahają się między 680-800 +/- rpm.. To raczej za duże wahania jak na moje? delikatne wahania owszem, ale nie rzędu 100 rpm. A falowanie właśnie wtedy widać, jak słyszalne jest to wycie...
    Na następny weekend będę wymieniał uszczelki pod baranami i chciałbym również wymienić gumowe łączniki kolektor-barany. Jedyna opcja że jeszcze tamtędy może ciągnąć gdzieś lewe powietrze...

    W oddzielnym temacie, zamieściłem logi z MES'a... Można zajrzeć i ocenić, bo ja niestety nie mam punktu oparcia, jakie powinny być właściwe parametry.
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 11-04-2015 o 21:51

  9. #9
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    sprawdż przewód podciśnienia i sprawność zaworu pochłaniacza oparów paliwa.
    Generalnie odpowietrzenie zbiornika paliwa szwankuje dlatego pompa wyje

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    sprawdż przewód podciśnienia
    Rozumiem, że chodzi o ten górny, od regulatora ciśnienia? Jeżeli o ten to już zdejmowałem. Paliwa w nim nie widać.
    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    sprawność zaworu pochłaniacza oparów paliwa
    A to cudo gdzie się znajduje i w jaki sposób mam to sprawdzić?

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Generalnie odpowietrzenie zbiornika paliwa szwankuje dlatego pompa wyje
    Gdzie szukać przyczyny? Szczerze, nie zwracałem jakoś uwagi na te wycie, bo myślałem że tak ma być... Dopiero jak zaczęły obroty falować.
    Ostatnio edytowane przez Tytanowy ; 12-04-2015 o 09:59

Podobne wątki

  1. Regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez Niten w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-04-2015, 12:52
  2. [155] regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez h0se166 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 21:51
  3. [146] regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez pio1972 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 09:41
  4. [146]Regulator ciśnienia paliwa
    Utworzone przez pan dudi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 12:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory