Strona 29 z 33 PierwszyPierwszy ... 192021222324252627282930313233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 324

Temat: Ciekawostki z aukcji do wzięcia 33/164

  1. #281
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    Znam te auto. Myślę, że jedna z najlepszych 164 jakie obecnie można kupić w Polsce. Właściciel włożył w nią ponad dwa razy tyle za ile sprzedaje
    Tak to zazwyczaj jest z tymi naszymi ślicznotkami

  2. #282
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Cytat Napisał pc114 Zobacz post
    Ciekawe ile jest warta, bo cena jest kusząca.
    A w dodatku to ma Recaro siedzenia i jest to Q4... za te pieniądze to chociaż na części była by opłacalna...

  3. #283
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Oglądał to gość dość rzetelnie i opisał tak;

    Mateusz Chylak "Obejrzałem tego złoma. Auto po mocnym dzwonie prawą stroną do tego stopnia że prawa przednia podłużnica jest cała w spękanej szpachli zresztą podobnie jak cały prawy bok i o zgrozo dach. Zderzaki i dokładki do wymiany lub do klejenia. Fotele niby recaro ale z wypruta wiązka i bez przełączników. Alufelgi są w miarę. Auto absolutnie nie nadaje się do odbudowy a jako dawca to nie wiem czego bo nawet napędu nie ma. Silnik był bez korka od wlewu oleju. 164 z taką ilością spękanej szpachli i ogólnie tak zniszczonej jeszcze nie widziałem. "
    Sam byłem zainteresowany bo mam 2 szt q4 w czesciach.
    Niekompletne recaro to problem coś dokupić - brak tylnego napędu i buda do kasacji - 1500 zł max w/g mnie a reanimowałem już różne wynalazki !!!

  4. #284
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Czarny Kocur
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 8V, Alfa Romeo 145 1.9 JTD
    Postów
    428

    Domyślnie

    No to klops klopsiwo, ciekawe co faktycznie z autem było robione


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #285
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Oglądał to gość dość rzetelnie i opisał tak;

    Mateusz Chylak "Obejrzałem tego złoma. Auto po mocnym dzwonie prawą stroną do tego stopnia że prawa przednia podłużnica jest cała w spękanej szpachli zresztą podobnie jak cały prawy bok i o zgrozo dach. Zderzaki i dokładki do wymiany lub do klejenia. Fotele niby recaro ale z wypruta wiązka i bez przełączników. Alufelgi są w miarę. Auto absolutnie nie nadaje się do odbudowy a jako dawca to nie wiem czego bo nawet napędu nie ma. Silnik był bez korka od wlewu oleju. 164 z taką ilością spękanej szpachli i ogólnie tak zniszczonej jeszcze nie widziałem. "
    Sam byłem zainteresowany bo mam 2 szt q4 w czesciach.
    Niekompletne recaro to problem coś dokupić - brak tylnego napędu i buda do kasacji - 1500 zł max w/g mnie a reanimowałem już różne wynalazki !!!
    Też oglądałem to auto i chcę dodać coś od siebie:
    1. Prawa przednia podłużnica jest mniej więcej do połowy w szpachli. Mocowanie kielicha wydaje się nie ruszane. Niestety w 164 czy Cromach podłużnice są bardzo blisko błotnika i uszkodzić je może wcale nie jakieś mocne uderzenie. Jak rzeczywiście wygląda podłużnica tego nie wiem - trzeba by ją mocniej opukać wkrętakiem i zobaczyć co zostanie Tylny błotnik w szpachli - zgadza się, ale to poszycie zewnętrzne i standard napraw blacharskich sprzed 10 - 15 lat (szpachla natryskowa). Wgniotka na dachu - według mojej oceny nie ma związku z kolizjami auta - po prostu coś spadło na dach.
    2. Auto stało ostatnie 6 lat - ważne, że zderzak są całe, pewnie wymagają jakiejś regeneracji, ale według mnie w tej kwestii tragedii nie ma.
    3. Foteli dobrze nie oglądałem, bo przedni drzwi się nie otwierały, ale nie zauważyłem, żeby to było recaro z elektryczną regulacją - tutaj się nie upieram, może źle spojrzałem, a moje zdjęcie tego nie obejmuje.
    4. Co do napędu, to tylny dyfer i półosie są. Nie wiem czy jest wał, bo trawa zbyt wysoka, a auto zbyt nisko.
    5. Silnik był z korkiem oleju, a wyjęty był bagnet (i leżał na podszybiu).

    Też różne wynalazki reanimowałem i według mnie jest warta tej ceny (po negocjacjach do zabrania za 4 500 PLN). Samo recaro i alufelgi są tyle warte. Oczywiście najlepiej, żeby ktoś to zreanimował - szacuję, że stan jeżdżący otrzymamy po włożeniu 30k PLN, a jeżdżący i wyglądający po włożeniu kolejnych 20k PLN.
    Czy warto? Według mnie już teraz każdą Q4 warto reanimować.

  6. #286
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    W fotelach brakuje całego sterowania nimi stąd nie widziałeś tego
    Każdy inaczej patrzy i inaczej dzieli auta które są do uratowania, a które nie.
    Ja miałem okazję mieć na własność kilka sztuk 164 (ogólnie wszystkimi moimi 164 zrobiłem ok 50 tyś km) a obejrzałem pewnie z 20-30 przez ostatnie 2-3 lata i naprawdę takiego złomka jeszcze nie widziałem.
    Rafał miał na pewno więcej 164 niż ja i wie jeszcze lepiej co warto ratować a co nie i chyba jest jedyną osobą w Polsce która dałaby radę odbudować te auto.

    Ja podsumuję tak: kupujemy tą 164 Q4 za 4500 zł(a propo to nie wiem komu łaskę robi właściciel z tą ceną) wkładamy ok 40-50k PLN przy okazji remont trwa kilka lat i wiele nerwów związanych z brakiem części i użeraniem się z pseudomechanikami już pomijam kwestie rozwodowe z żoną hehe
    całość historii kończy się tym, że wydajemy na auto ok 60k PLN i plujemy sobie w brodę że nie kupiliśmy w okazyjnej cenie auta od Rafała: https://sprzedajemy.pl/alfa-romeo-16...a9f-nr53974682 lub innego w cenie europejskiej

    Ja remontowałem i remontuję nadal auta(choć w lepszym stanie niż kiedyś jak człowiek był młody i głupi hehe) i doskonale wiem, że nigdy nie mieścimy się w zakładanym budżecie i wychodzą jakieś dodatkowe wydatki, a na koniec wychodzi, że trzeba było odłożyć jeszcze przez kilka miesięcy trochę kasy i kupić nawet najdroższy egzemplarz, ale po prostu wsiąść i jechać, a przede wszystkim cieszyć się autem od dnia zakupu anie za każdym razem jak widzimy auto przypominać sobie ile to było walki przy remoncie
    Ostatnio edytowane przez Seraf ; 06-11-2017 o 20:23

  7. #287
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    W fotelach brakuje całego sterowania nimi stąd nie widziałeś tego
    Każdy inaczej patrzy i inaczej dzieli auta które są do uratowania, a które nie.
    Ja miałem okazję mieć na własność kilka sztuk 164 (ogólnie wszystkimi moimi 164 zrobiłem ok 50 tyś km) a obejrzałem pewnie z 20-30 przez ostatnie 2-3 lata i naprawdę takiego złomka jeszcze nie widziałem.
    Rafał miał na pewno więcej 164 niż ja i wie jeszcze lepiej co warto ratować a co nie i chyba jest jedyną osobą w Polsce która dałaby radę odbudować te auto.

    Ja podsumuję tak: kupujemy tą 164 Q4 za 4500 zł(a propo to nie wiem komu łaskę robi właściciel z tą ceną) wkładamy ok 40-50k PLN przy okazji remont trwa kilka lat i wiele nerwów związanych z brakiem części i użeraniem się z pseudomechanikami już pomijam kwestie rozwodowe z żoną hehe
    całość historii kończy się tym, że wydajemy na auto ok 60k PLN i plujemy sobie w brodę że nie kupiliśmy w okazyjnej cenie auta od Rafała: https://sprzedajemy.pl/alfa-romeo-16...a9f-nr53974682 lub innego w cenie europejskiej

    Ja remontowałem i remontuję nadal auta(choć w lepszym stanie niż kiedyś jak człowiek był młody i głupi hehe) i doskonale wiem, że nigdy nie mieścimy się w zakładanym budżecie i wychodzą jakieś dodatkowe wydatki, a na koniec wychodzi, że trzeba było odłożyć jeszcze przez kilka miesięcy trochę kasy i kupić nawet najdroższy egzemplarz, ale po prostu wsiąść i jechać, a przede wszystkim cieszyć się autem od dnia zakupu anie za każdym razem jak widzimy auto przypominać sobie ile to było walki przy remoncie
    Kudre jakbym to ja pisał heheheh Z wiekiem człowiek powinien być mądrzejszy ! podobno tylko nikt nie mówi z jakim wiekiem. jak skonczyłem 40 to taki jakiś bilans sie pojawił ze zmarzniete nerki i widmo rozwodu - nie są warte ratowania pewnych nawet najfajniejszych Alf!!! Hehe Alfaholizm ma swoje granice--- MYślałem że tego głośno nie powiem heheheh. A jednak - Ave [notranslate]Alfa[/notranslate] - jak ktoś kupi tą q4 chetnie pomoge z częściami i radą ale palca tam nie wetknę

  8. #288
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Chyba przesadzacie trochę z kosztem remontu...

    Wysłane z mojego HTC Desire 320 przy użyciu Tapatalka

  9. #289

  10. #290
    Użytkownik Świeżak Avatar orazio
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Pruszków
    Auto
    alfa romeo 75
    Postów
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Kudre jakbym to ja pisał heheheh Z wiekiem człowiek powinien być mądrzejszy ! podobno tylko nikt nie mówi z jakim wiekiem. jak skonczyłem 40 to taki jakiś bilans sie pojawił ze zmarzniete nerki i widmo rozwodu - nie są warte ratowania pewnych nawet najfajniejszych Alf!!! Hehe Alfaholizm ma swoje granice--- MYślałem że tego głośno nie powiem heheheh. A jednak - Ave [notranslate]Alfa[/notranslate] - jak ktoś kupi tą q4 chetnie pomoge z częściami i radą ale palca tam nie wetknę
    Każdą część? Nie, nie kuś, bo nie zauważyłem, bym z wiekiem mądrzał
    Jak dla mnie to oczywiście, że ekonomicznie wygrywa [notranslate]Alfa[/notranslate] Rafała, ale z drugiej strony świadomość, ze uratowało się Q4 od zgniatarki - bezcenna

Podobne wątki

  1. Ciekawostki z aukcji do wzięcia
    Utworzone przez aquarius01 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4256
    Ostatni post / autor: 02-09-2021, 10:41
  2. [164] 164Q4 do wzięcia
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-01-2021, 14:56
  3. Ciekawostki z aukcji do wzięcia...
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-11-2012, 17:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory