Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [AR 33 1,4 i E ] silnik niechce zapalic

  1. #1
    leito1610
    Gość

    Domyślnie [AR 33 1,4 i E ] silnik niechce zapalic

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem 2 dni temu udalem sie na przejazdzke Alfa. Przejechalem moze z 2 kilometry od domu - silnik byl praktycznie zimny. Na światłach chcę ruszyć, nacisnąłem na gaz, a tu tylko słychac mulenie sie. Silnik gasnie i niechce zapalic.Wczesniej mialem problem z obrotami(po nacisnieciu pedału gazu silnik sie dusil - trzeba bylo odpuscic gaz, a potem dodac i bylo juz dobrze).Auto palilo na dotyk i ładnie chodzilo na biegu jałowym.Teraz wogle niechce zapalić. Łapie na 3 sekundy potem gasnie bez reakcji na gaz .Sprawdzalem czujnik połozenia przepustnicy za pomoca woltomierza, jest ok. Sprawdzalem cisnienie jakie daje pompa paliwa i tez jest ok. Iskra jest, paliwo dochodzi do wtyskow. Resetowalem tez kompa.Mozna by sądzic ze pozatykane sa wtryski ale, auto po przekreceniu stacyjki zapala na 3 sekundy na wszystkie garki jak trzeba. Niewiem co mam juz robic. Przejrzałem cala elektryke i przewody. Jest ok. Prosze o jakies sugestie. Moze podlaczenie pod kompa by cos dało ??.Pozdrawiam

  2. #2
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    Dzis postanowilem sie przyjżeć bardziej układowi zaplonowemu.Przypominam ze krecąc rozrusznikiem auto załapuje na kilka sekund i gaśnie.Odpiolem jedna fajke wsadzilem w nia swiece i polozylem na kolektorze.Przekręcam kulczyk w stacyjce silnik na chwilke złapuje widze ze na polożonej na kolektorze świecy jest iskra która po chwili niknie (wtedy silnik martwy)i tak na zmiane pare obrotów rozrusznikiem jest a potem niema iskry czy moze to byc wina komputera?? cewki sa sprawne przeciez wszystkie na raz by niepadly biore jszcze pod uwage czujnik połozenia wału moze to cos z nim pozdawiam

  3. #3
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    W innym temacie już pisałem :| , sprawdz kompa, po mojemu to on Ci padł.

  4. #4
    leito1610
    Gość

    Domyślnie

    A czy istnieje sposób zeby sprawdzic poprawność działania czujnika położenia wału ???

    Dodano
    mam na mysli np sprawdzenie woltomierzem itp jakis sposób

    Dodano
    Mierzylem omomierzem opór czujnika i wynosi on okolo 40 omów a napiecie jakie daje to okolo 0.2 - 0.3 v czy to prawidlowe parametry ??

  5. #5
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Raczej nie, jeśli dobrze pamiętam to powinno być coś kolo 700 omów i napięcie wyższe.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    w osobnym temacie juz o to pisales ?? zapomniales czy co?? moze tam zobaczysz tu masz link zeby bylo latwiej http://www.forum.alfaholicy.org/topics12/2725.htm

Podobne wątki

  1. Pusty bak, po dolaniu niechce odpalic
    Utworzone przez andri25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 10:03
  2. Pomocy Moja Alfa niechce sie wkręcać na obroty
    Utworzone przez szleniec w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 20:39
  3. [146] Nie chce zapalic
    Utworzone przez glic4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2008, 13:53
  4. [156] nie chce zapalic
    Utworzone przez TrueGrand w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 23:02
  5. ALFA zgasła i niechce odpalić
    Utworzone przez mechaniker w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 21:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory