Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: amortyzatory/poduszki

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar comankh
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo 33 SW, Delta GTie, Integrale 16v
    Postów
    18

    Domyślnie amortyzatory/poduszki

    Reanimuję 33 (1,3 '93) i zacząłem od zapasów magazynowych leżących w garażu, tj. nowych amorków.

    Niestety - klasyczny problem, nowe fi16mm, stare 12mm, różnią się też długością.
    I tu pytanie czy górne poduszki z otworem 12mm są gdziekolwiek dostawalne (wersja na 4 śruby).

    Ewentualnie (wolałbym nie) - czy przerobienie trzpienia 16>12 jest bezpieczne?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plik 06.07.2016, 16 24 11.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	66.3 KB
ID:	205013

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Nie do końca rozumiem, które do czego chcesz założyć, ale ja bym to widział tak:
    - za duży otwór w poduszce - dorobienie stosownej tulejki
    - za mały otwór w poduszce - przetoczenie tłoczyska
    Nie wiem jak określić bezpieczeństwo operacji przerobienia tłoczyska, ale wydaje mi się to stosunkowo typową operacją. Na pewno mniej materiału = mniejsza wytrzymałość względem stanu poprzedniego, ale czy na tyle, by to był jakikolwiek problem..

    Btw. Poduszki amortyzatora, jakie miałem w ręku(zarówno nowe Monroe, jak i te zdemontowane z 33), miały w środku tulejkę i może to jest do tego celu właśnie? Sprawdź swoje, czy aby nie jest tak w Twoich, czy nie ma śladów osobnego elementu wewnątrz. Z tym, że tulejka nie była na całej długości, a tak może na 2-3cm do połowy poduchy od spodu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 07:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory