Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Szyba kierowcy - otwiera się, nie chce się zamykać

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie Szyba kierowcy - otwiera się, nie chce się zamykać

    Czołem!

    Koledzy mam taki temat: szyba kierowcy nie chce mi się zamknąć. Wczoraj rano opuściłem ją bez problemu, a wieczorem, ani dziś cały dzień nie mogę zamknąć. Dodam że problem tyczy się jedynie szyby kierowcy, pozostałe działają jak należy. Bezpiecznik ok, przycisk działa bo jak naciskam to słychać jak przekaźnik "cyka" (pod schowkiem). Jakiś czas temu (wiosną gdy było chłodniej) miałem podobnie, że szybę upuściłem bez problemu, ale już z zamknięciem było gorzej (czasem po 2 dniach się udało, przy czym nie widziałem żadnej zależności kiedy działała, a kiedy nie

    Czy to siłownik? Czy można spr cośzanim zdejmę tapicerkę? MIał ktoś podobnie że tylko 1 szyba nie działała?

    Alfa 164.

    Z góry dzięki za wszelkie porady.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Wracam ponownie

    Co prawda nie udało mi się póki co znaleźć rozwiązania, ale temat szyby staje się coraz bardziej nurtujący. Otóż dzisiejsze etapy moich działań:
    1. Zdjąłem tapicerkę drzwi kierowcy aby dobrać się do elektryki/mechanizmu szyb
    2. Spr mechanizm "na krótko" podłączając prostownik 12V do kostki wchodzącej do silniczka mechanizmu - szyba opuszcza się i zamyka, a więc mechanizm szyby OK!!
    3. Podłączyłem miernik pod kostkę idącą od przekaźnika - po naciśnięciu przycisku szyb, pojawia się napięcie ~ 12V
    4. Tak samo jak pkt 3, ale z żarówką - po naciśnięciu przycisku, żarówka się nie zapala. Dopiero gdy jeden koniec dam do np. karoserii, wtedy się świeci przy pozycji przycisku "otwieranie".

    Nie jestem specem od elektryki, ale to wygląda jakby gubił gdzieś mase? Miał ktoś coś podobnego?

    Na dodatek dziś otworzyłem szybę pasażera i.... nie mogę zamknąć!! Wygląda mi na to, że coś z elektryką mam walnięte (tył póki co działa).

    Koledzy czy przednie szyby są na jednym przekaźniku, tym pod schowkiem? Ma ktoś jakiś schemat może?

    Z góry dzięki za wszelkie porady, na tą chwilę nie mam pomysłów co zrobić aby naprawić problem.

    Pozdrawiam,

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro_84 Zobacz post
    Wracam ponownie

    Co prawda nie udało mi się póki co znaleźć rozwiązania, ale temat szyby staje się coraz bardziej nurtujący. Otóż dzisiejsze etapy moich działań:
    1. Zdjąłem tapicerkę drzwi kierowcy aby dobrać się do elektryki/mechanizmu szyb
    2. Spr mechanizm "na krótko" podłączając prostownik 12V do kostki wchodzącej do silniczka mechanizmu - szyba opuszcza się i zamyka, a więc mechanizm szyby OK!!
    3. Podłączyłem miernik pod kostkę idącą od przekaźnika - po naciśnięciu przycisku szyb, pojawia się napięcie ~ 12V
    4. Tak samo jak pkt 3, ale z żarówką - po naciśnięciu przycisku, żarówka się nie zapala. Dopiero gdy jeden koniec dam do np. karoserii, wtedy się świeci przy pozycji przycisku "otwieranie".

    Nie jestem specem od elektryki, ale to wygląda jakby gubił gdzieś mase? Miał ktoś coś podobnego?

    Na dodatek dziś otworzyłem szybę pasażera i.... nie mogę zamknąć!! Wygląda mi na to, że coś z elektryką mam walnięte (tył póki co działa).

    Koledzy czy przednie szyby są na jednym przekaźniku, tym pod schowkiem? Ma ktoś jakiś schemat może?

    Z góry dzięki za wszelkie porady, na tą chwilę nie mam pomysłów co zrobić aby naprawić problem.

    Pozdrawiam,
    Hej ponownie,

    póki co zero odp> a sporo wyświetleń postu - serio nikt tego nie miał u siebie? :-) Każda podpowiedź na wagę zlota koledzy..... :-)

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Prawdopodobnie zaśniedziałe styki nic więcej.
    Typowe jeśli auto stało dłuższy czas nieużywane.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    Prawdopodobnie zaśniedziałe styki nic więcej.
    Typowe jeśli auto stało dłuższy czas nieużywane.
    Kiedyś, chyba na tym forum nawet, czytałem o preparacie do "renowacji" zaśniedziałych styków...kojarzycie co to było? Jakiś spray?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Idź do sklepu dla elektryków na pewno Ci dadzą coś dobrego.
    Ja używałem roztworu kwasu solnego - ale nie polecam trzeba uważać i najlepiej na dworze to robić.

Podobne wątki

  1. [159] tylna szyba otwiera się ale nie zamyka z panelu pasażera
    Utworzone przez paweltbu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 07:09
  2. Szyba nie chce się zamknąć NOC
    Utworzone przez Tomunia w dziale GT
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 02:51
  3. Szyba od strony kierowcy nie otwiera się + elektryka?
    Utworzone przez Lenny86 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 17:38
  4. [159] Alfa 159 Centralny zamek nie zamyka i nie otwiera drzwi kierowcy.
    Utworzone przez sirszymon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 14:15
  5. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-06-2014, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory