Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Temat: Brak mocy, delikatnie szarpie

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar Jesion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    AR 33 1,7 ie; AR 75 2,0 T.S.
    Postów
    108

    Domyślnie

    posprawdzałem wg testów z instrukcji masy oraz +12v na wtyczce do kompa (przepływomierz) są ok, sygnał obrotów z cewki do kompa, czujnik temp. silnika do kompa rezystancja 7,2 kOhm w ok -4stC. Sonda Lambda sprawdzona grzałka ma rezystancję 3,6 ohm. Po załączeniu stacyjki podaje na sondę 12v. Przedzwoniłem też czy sygnał biegnie do wtyczki przepływki ok. W trakcie pracy sonda oscyluje ok 0 - 0,68v, trochę mało wg mnie. Zmieniłem kable WN na nówki, podmieniłem kopułkę i palec. Po odpięciu aku paliłem tylko na benzynie i to samo pali na początku jakby na 1 -2 gary gaśnie, trzeba go trzymać lekko na gazie by nie zgasł, potem trochę lepiej ale szarpie, dopiero jak się zagrzeje już lepiej równiej. Planuje zmienić przepływkę, świece. Ta Alfa chodziła na gazie i benzynie bez problemu wcześniej i nic nie kolidowało. Co jeszcze mogło kleknąć cewka moduł zapłonowy, chyba by w ogóle nie zapaliła, nie wiem już... poradźcie coś Panowie

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Z tymi obrotami to też trudno osądzić zdalnie, bo może dostawać za mało powietrza(i paliwa) i wtedy obroty będą za niskie ale względnie będzie równo sobie pyrkał, ale może też np. chodzić nierówno na trzech garach(wypadnie zapłon) i obroty też spadną siłą rzeczy. Jeśli to ten pierwszy wariant, to elementem wykonawczym jest tutaj elektrozawór na wężyku z powietrzem, idącym gdzieś sprzed przepustnicy do kolektora dolotowego - możesz też go zweryfikować czy działa, a może dopływ powietrza do niego jest niedrożny. Możesz sprawdzić na wtyczce, czy jest jakieś napięcie pomiędzy pinami, a jeśli byłoby to 12V to właściwie można by też podłączyć zawór bezpośrednio z aku(chyba, że słychać jak się załącza to nie ma sensu). Aby elektrozawór zadziałał, komputer zapewne musi otrzymać odpowiedni sygnał z czujnika temperatury, ale to już sprawdziłeś i wygląda, że wartość jest ok. Drugim warunkiem jest, jak mniemam, zamknięta przepustnica, a więc musi zadziałać switch, zwierający masę przy zamkniętej przepustnicy do któregoś ze skrajnych pinów(jeden dla max otwartej, drugi dla zamkniętej przepustnicy, masa jest w środkowym pinie). Aha, w ogóle to cały czas zakładam, że mówimy o Jetronicu LE3.2.
    A swoją drogą to te podciśnienia też dobrze byłoby sprawdzić, czy są drożne, czy gdzieś nie pospadały wężyki.

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Jesion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    AR 33 1,7 ie; AR 75 2,0 T.S.
    Postów
    108

    Domyślnie

    testowałem w czasie jazdy - wciskam pedał gazu gwałtownie czy na benzynie czy na gazie Alfa robi buuu zmulona jak cholera, dopiero jak dodaje się gaz lekko z wyczuciem powoli wchodzi na obroty ręce opadają...

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesion Zobacz post
    testowałem w czasie jazdy - wciskam pedał gazu gwałtownie czy na benzynie czy na gazie Alfa robi buuu zmulona jak cholera, dopiero jak dodaje się gaz lekko z wyczuciem powoli wchodzi na obroty ręce opadają...
    Miałem tak jak były za duże przerwy w świecach zapłonowych
    Choć pewnie to już sprawdzałeś.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Jesion
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    AR 33 1,7 ie; AR 75 2,0 T.S.
    Postów
    108

    Domyślnie

    Seraf a jakie miałeś i ile powinno być - 0,7-0,8mm?

  6. #36
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Miałem ok. 1 mm. Nie wiem ile powinno być, po prosu kupiłem nowe świece po numerze VIN i jest już ok.

  7. #37
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jesion Zobacz post
    Seraf a jakie miałeś i ile powinno być - 0,7-0,8mm?
    Kiedyś jak kupiłem świece to ustawiałem 0,7mm(gdzieś taką informację musiałem znaleźć).

  8. #38
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Ogólnie to czy to będzie 0,7 czy 0,8 to nie powinno mieć aż tak dużego wpływu na pracę silnika.
    Dopiero różnica 0,3-0,5 już naprawdę jest odczuwalna.
    A jak auto na LPG to nawet po 10-15 tyś km mogą paść świece - czasami szybciej.

Podobne wątki

  1. 1.6 szarpie faluja obroty brak mocy co to ?
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 13:29
  2. [159] Auto delikatnie szarpie
    Utworzone przez Yannkes w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-04-2016, 17:02
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  4. Dalej delikatnie szarpie...helpppp
    Utworzone przez sobi112 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 22:35
  5. szarpie strzela brak mocy
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory