Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Silnik 3.0 V6 12 V nie pali po rozgrzaniu

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie Silnik 3.0 V6 12 V nie pali po rozgrzaniu

    Witam,

    drodzy koledzy borykam się z dość poważnym problemem (chyba). Mianowicie - mam Alfę 164 wersja 3.0 V6 12V, rocznik 1989. Autko jest dla mnie "sezonowym" - w zimę garażuję pod kocem. Ostatnio chciałem ją przepalić (stała w garażu nie palona kilka tygodni). Na zimnym silniku odpaliła bez problemu. Potem po rozgrzaniu silnika, na luzie na wolnych obrotach dławi się i gaśnie, po czym za cholere nie odpala. Na wysokich obrotach pracuje bez zarzutu. Najgorsze że dziś ponownie wyjechałem z garażu (zimna odpaliła), rozgrzała się i zdechła. Nie odpala. Co to może być - czujnik? Wtryski? Może jest zalana paliwem? Pompa paliwa? Dodam że w rejonie filtra powietrza widać trochę dymu jak auto gaśnie.

    Miał ktoś podobnie? Na wiosnę planuję przegląd generalny silnika (u słynnego kolegi pod Częstochową )....ale najpierw muszę tam dojechać ;/

    Będę wdzięczny za wszelkie porady.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro_84 Zobacz post
    Witam,

    drodzy koledzy borykam się z dość poważnym problemem (chyba). Mianowicie - mam Alfę 164 wersja 3.0 V6 12V, rocznik 1989. Autko jest dla mnie "sezonowym" - w zimę garażuję pod kocem. Ostatnio chciałem ją przepalić (stała w garażu nie palona kilka tygodni). Na zimnym silniku odpaliła bez problemu. Potem po rozgrzaniu silnika, na luzie na wolnych obrotach dławi się i gaśnie, po czym za cholere nie odpala. Na wysokich obrotach pracuje bez zarzutu. Najgorsze że dziś ponownie wyjechałem z garażu (zimna odpaliła), rozgrzała się i zdechła. Nie odpala. Co to może być - czujnik? Wtryski? Może jest zalana paliwem? Pompa paliwa? Dodam że w rejonie filtra powietrza widać trochę dymu jak auto gaśnie.

    Miał ktoś podobnie? Na wiosnę planuję przegląd generalny silnika (u słynnego kolegi pod Częstochową )....ale najpierw muszę tam dojechać ;/

    Będę wdzięczny za wszelkie porady.

    Pozdrawiam
    Czujnik położenia wału sprawdz - aparat zapłonowy na początek

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Czujnik położenia wału sprawdz - aparat zapłonowy na początek
    Ok, kolego a możesz bardziej konkretnie - co dokładnie sprawdzić? Średni ze mnie mechanik, jeśli to coś bardziej złożonego to wolę auta nie dotykać tylko oddać fachurom....

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaro_84 Zobacz post
    Ok, kolego a możesz bardziej konkretnie - co dokładnie sprawdzić? Średni ze mnie mechanik, jeśli to coś bardziej złożonego to wolę auta nie dotykać tylko oddać fachurom....
    Jeśli zadajesz takie pytania to lepiej jedź do mechanika.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Często gdy samochód źle (albo wogóle) odpala po zagrzaniu się to problem jest z czujnikiem polożenia wału jak wzpominał Rafał.
    Przesyła złe informacje do ECU no i silnik krztusi się. Zmieniałem go u 159 - praca na godzinę (u 2.4 kiepski dostęp ) i chyba do 100PLN za czujnik (gdy pytałem w ASO to chcieli chyba 300PLN za czujnik i 200PLN za wymiane ).

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeCZ Zobacz post
    Często gdy samochód źle (albo wogóle) odpala po zagrzaniu się to problem jest z czujnikiem polożenia wału jak wzpominał Rafał.
    Przesyła złe informacje do ECU no i silnik krztusi się. Zmieniałem go u 159 - praca na godzinę (u 2.4 kiepski dostęp ) i chyba do 100PLN za czujnik (gdy pytałem w ASO to chcieli chyba 300PLN za czujnik i 200PLN za wymiane ).
    też tak myślałem, może i faktycznie wymienię żeby od czegoś zacząć :-)) Dzięki za komentarze

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Koledzy,

    muszę odkurzyć temat. Otóż od ostatnich problemów (tzn zimna zapalała, po rozgrzaniu gasła i już nie zapalała aż do ostygnięcia) auto stało w garażu pod kocem. Teraz temperatury wyższe to chciałem ją posprawdzać i..... wcale nie zapala, nawet na zimnym silniku. Silnik kręci, ale nie zapala. Po chwili czuć woń benzyny. Dodam że generalnie auto stoi od października (w sezonie zimowym nie jeżdżę, tylko ją 1 - 2 razy na miesiąc odpalałem aby chwilę pochodziła)....może to był błąd??

    Co w tej sytuacji? Czy to nadal czujnik położenia wału, czy może zalane świecie? Skoro czuć benzynę to pompa chyba ok, rozrusznik kręci, aku dobry.

    Proszę o wszelkie podpowiedzi, nawet z garażu nie mogę się ruszyć na serwis

    Pozdrawiam,

  8. #8

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 V6 12V
    Postów
    48

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafał Zobacz post
    Wymień czujnik i problemy się skończą - czujesz paliwo bo nie jest spalane
    ok dzięki Rafał. Czy kojarzysz lub ktokolwiek inny położenie owego czujnika? Podobnie jak w 166 3.0 V6 koło misy olejowej od dołu? Dostępo spod auta czy można od góry (nie mam kanału a auto stoi póki co martwe).

    Dzięki

  10. #10

Podobne wątki

  1. Pali się kontrolka silnik
    Utworzone przez zelek31 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-08-2012, 10:04
  2. silnik rzęzi po rozgrzaniu z okolic koła pasowego
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 12:34
  3. Po rozgrzaniu silnik zaczyna klekotać
    Utworzone przez macccccc w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 09:49
  4. Ciężko pali gdy jest silnik zimny.. Pomocy
    Utworzone przez zulek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 11-12-2010, 11:51
  5. [156] silnik jtd gaśnie, po odstaniu pali i tak w kółko.
    Utworzone przez zwierzak w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-08-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory