Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: elektryka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rav33
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 16V
    Postów
    21

    Domyślnie elektryka

    ...no to mam problem z elektryką w 33-ce.
    Przestała mi działać prawa szyba i klakson. Od dłuższego czasu obrotomierz odmówił posłuszeństwa.
    Rozebrałem dzisiaj boczek i myślałem że coś zdziałam, ale wydaje mi się że to nie jest wina silniczka opuszczania szyby.
    Przełącznik wyje jakby było jakieś zwarcie. Klakson od zimy działał ale dzisiaj chcąc sprawdzić co jest nie tak z obrotomierzem (poruszałem kablami) po złożeniu wszystkiego do "kupy" znów przestał działać klakson :-(
    Chyba zaczyna mi już brakować sił w codziennej walce z 33-ką. Czy mieliście podobny problem?
    ...a dokładniej, czy może to być wiązka przewodów ta za skrzynką bezpieczników pod kierownicą?


    Może znacie jakiegoś elektryka, który nie brzydzi się starszych technologii? - tzw. dłubacza

    dzięki za każdą wskazówkę w temacie! Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Pośpieszyłeś się chyba. Elektryka szyb jest raczej prosta(fajnie się mówi, szczególnie, że sam jeszcze się nie zabrałem za prawą szybę), schemat w załączeniu. Wiązka faktycznie tam idzie, bo przekaźnik jest przed prawym kolanem kierowcy. Ale same przewody rzadko kiedy są winne - problemów szukaj może na początku we włącznikach(obu), potem we wtyczkach, a na końcu w stykach przekaźnika. Chodzi mi o inspekcję wizualną, czyszczenie i zabezpieczenie styków, itp.
    Klakson ma ciężkie warunki pracy, więc trzeba od niego zacząć. Podepnij 12V do wtyczki zasilającej klakson(za lewym reflektorem), jak zadziała to sprawdź przekaźnik.
    Obrotomierz - sprawdzenie wtyczek w zegarach: +12V na pinie 3 wtyczki A[lewej], sygnał z cewki na pinie 2 wtyczki B[prawa] i masa na pinie 5 wtyczki B i to wszystko, czego potrzebuje ten zegar.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PowerWindows.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	93.2 KB
ID:	228036

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rav33
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 16V
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Pośpieszyłeś się chyba. Elektryka szyb jest raczej prosta(fajnie się mówi, szczególnie, że sam jeszcze się nie zabrałem za prawą szybę), schemat w załączeniu. Wiązka faktycznie tam idzie, bo przekaźnik jest przed prawym kolanem kierowcy. Ale same przewody rzadko kiedy są winne - problemów szukaj może na początku we włącznikach(obu), potem we wtyczkach, a na końcu w stykach przekaźnika. Chodzi mi o inspekcję wizualną, czyszczenie i zabezpieczenie styków, itp.
    Klakson ma ciężkie warunki pracy, więc trzeba od niego zacząć. Podepnij 12V do wtyczki zasilającej klakson(za lewym reflektorem), jak zadziała to sprawdź przekaźnik.
    Obrotomierz - sprawdzenie wtyczek w zegarach: +12V na pinie 3 wtyczki A[lewej], sygnał z cewki na pinie 2 wtyczki B[prawa] i masa na pinie 5 wtyczki B i to wszystko, czego potrzebuje ten zegar.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PowerWindows.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	93.2 KB
ID:	228036
    Dzięki Jacek,
    na Ciebie zawsze mogę liczyć ;-)
    Pozdrawiam i dam znać jak się uporam z tematem - szczególnie szyby - ponoć ciepło idzie ;-)

Podobne wątki

  1. 156 2.0 JTS 16V elektryka
    Utworzone przez dexxt w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2014, 21:21
  2. elektryka?
    Utworzone przez tomekb w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 09:50
  3. Elektryka
    Utworzone przez arczi444 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 20:42
  4. [155] elektryka
    Utworzone przez muzzy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2008, 18:25
  5. [156] Elektryka
    Utworzone przez Emenems w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 18:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory