Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 164 2.0 TS + LPG opinie , porady

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    zielona 164 2.0 ts
    Postów
    40

    Domyślnie 164 2.0 TS + LPG opinie , porady

    Witam czy macie jakieś doświadczenia z [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 164 2.0 TS z LPG ?
    Chodzi mi mianowicie o spalanie gazu
    trasa / miasto i o to jak zachowywała się 164 TS z instalacją gazową.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Powiem tak szukałem taniego auta na budowę by nie zjeździć 159 tki kupiłem 164 2.0ts z LPG auto tak mi przypadło do gustu że w rok zrobiłem 17tys km LPG działało bez problemu mimo że była to instalacja II generacji spalanie w okolicach 11-12litrow jedyna awaria to uszkodzona świeca co spowodowało strzał do dolotu
    Dolot się otworzył 5 minut kombinowania 5 opasek samozaciskowych i Bella jechała dalej

    Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Nakło nad Notecią
    Auto
    zielona 164 2.0 ts
    Postów
    40

    Domyślnie

    Mi akurat naszła myśl kupna właśnie 164 z LPG gdyż za tanie koszty eksploatacji można cieszyć się 164 TS.

    Kolego wyżej , czy masz jeszcze tą 164 ?
    Można wiedzieć skąd ją nabyles ?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar marshall
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    śląsk kręcę się tu i tam
    Auto
    jakieś alfy
    Postów
    1,055

    Domyślnie

    Z Opola auto sprzedane


    Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
    Zaczęło się niewinnie od pięknej 147 po 30sztuce tej marki stwierdzam że virus Alfa działa
    Aktual:
    AR 166FL 3.0 v6
    AR GT
    AR 166FL 2.4jtd 20v
    Zastava 750

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    Tylko takbym powiedział jedną rzecz z w własnego doświadczenia - sam chciałem 164 używać na codzień (v6 TB bez gazu ) i robiłem tak przez prawie rok. Jednak ostatnio z tego zrezygnowałem z powodu, że niektóre części eksploatacyjne zaczynają być poważny problem - mianowicie do Superek przednie sprężyny (te jeszcze jakoś się czasami da), amortyzatory (te już gorzej, ale czasami jest coś na eBayu albo można je oddać do remontu - chociaż niejeden warsztat nie chciał tego zrobić ponieważ główna rura amortyzatora jest bardzo gruba i nie potrafili jej umocować) i poduszki amortyzatorów - ja ostatnio upolowałem jedną z Polski a drugą Włoch. Na przed-lifta narazie te części problemem nie są.
    Nie chcę powiedzieć "Nie rób tego", bo fajnie jak ktoś daje tym samochododm życie, jednak jeżeli będziesz od tego samochodu uzależniony, to żebyś czasem nie był zaskoczony jak samochód będzie musiał kilka tygodni stać zanim zdobędziesz części

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Łuków
    Auto
    Alfa Romeo 164 3,0 24 V 1994 ,164 3,0 V6 12v 1996,164 Q4 1994 rok
    Postów
    119

    Domyślnie

    zawieszenie hamulce są dostępne i nie za drogie, jedyny problem z przednimi amorami zrobisz raz i na jakiś czas spokój rozrząd na łańcuchu \swiece filtry są dostępne ,więcej
    nie robiłem ,blachy znajdziesz w necie ogólnie wdzięczne wygodne auto do kupienia jeszcze w NORMALNYCH pieniądzach. Jeżdziłem każdą wersją silnikową na co dzień ,najbardziej zaskoczył mnie silnik 2,5 TD jak na leciwego diesla ma bardzo dobre osiągi,TS z gazem to tania jazda

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    http://www.motostat.pl/vehicle-stats/78949 tyle w temacie spalania na sekwencji

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar stefan_164
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    AR 164 2.0 TS, 1993r
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam, ja mam 2,0 TS ze zwykłą instalacją gazową. Auto mam od roku i na początku miała być na okazjonalne przejazdy a stała się autem na codzień. I jak na 25-letnią "nonne" jestem bardzo zadowolony. Zrobiłem nią 12tys km i ma swoje podkniecia ale miałem inne i młodze samochody które sprawiały więcej problemów. Przy Scenicu moja nonna jest niemal niezawodna Przyjemność z jazdy (nawet na zakupy 2 km) jest wspaniała i zaczyna się jak ją tylko zabacze auto wychodząc z domu i po powrocie chyba za każdym razem muszę sie obejrzeć jak wchodzę do domu. Na początku miałem problemy z przełączaniem na gaz (nie mam sekwencji) ale gazownik wytłumaczył mi, że to nie wina instalacji tylko odpowiedniej obsługi i od tej pory nie miałem problemów. Instalacja sekwencyjna jest dużo prostrza w obsłudze. Spalanie mam 10-12 litrów i to można powiedzieć, że w cyklu miejskim. W długiej trasie mam nawet 9 litrów. Słuszałem, że ze spalaniem jest tak : 9km/h - 9 litrów, 100 km/h - 10 litrów, 110 km/h - 11 litrów, itd

  9. #9
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    ja polecam sekwencję mam 164 24v spalanie 13-15 L i jazda do 240 km/h nie jest problemem. Przy 2 gen męczy silnik zdławienie dolotu mikserem a Alfa musi mieć w właściwy przepływ powietrza i nie za ubogo

Podobne wątki

  1. Alfa 166 z silnikiem V6 - potrzebne opinie/porady,itp
    Utworzone przez majster w dziale 166
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 10:04
  2. Diagnoza wyniku z Multiecuscan, opinie i porady proszę :P
    Utworzone przez wheelerwasp02 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2012, 20:15
  3. Jaką kupić (opinie,porady)
    Utworzone przez Pixel w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 12:32
  4. [145] JTD - opinie, porady
    Utworzone przez czart79 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 03:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory