Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: gdzie kupić części do AR 33

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie
    Postów
    4

    Domyślnie gdzie kupić części do AR 33

    Drodzy Forumowicze,

    Zwracam się z prośbą o pomoc. Od pewnego czasu jestem szczęśliwym, póki co, AR 33. Czy możecie doradzić, adresy, miejsca (nie tylko w Polsce), gdzie można dorwać części do tego modelu? Gdyby jeszcze były w rozsądnych cenach...A może ktoś ma na zbyciu korektor sił hamowania? Odkupię!
    Rozglądam się także za amortyzatorami na przednią oś.
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki!

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    https://www.olx.pl/i2/oferta/alfa-ro...ml#:77889c968d tu podejrzewam że jest kopalnia części.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurt Zobacz post
    Drodzy Forumowicze,

    Zwracam się z prośbą o pomoc. Od pewnego czasu jestem szczęśliwym, póki co, AR 33. Czy możecie doradzić, adresy, miejsca (nie tylko w Polsce), gdzie można dorwać części do tego modelu? Gdyby jeszcze były w rozsądnych cenach...A może ktoś ma na zbyciu korektor sił hamowania? Odkupię!
    Rozglądam się także za amortyzatorami na przednią oś.
    Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki!
    Nie wiem w sumie o jakie źródła części pytasz, ale zwykle jak ktoś coś ma do sprzedania to ogłasza czy to na allegro, czy na olx, sprzedajemy, itp., więc trzeba przejrzeć. Zwróciłbym uwagę na ogłoszenia z lokalizacji Bełchatów i Warszawa, jeśli aktualnie jakieś są - dwóch gości, których ja akurat kojarzę że trzymają jeszcze trochę części od 33ek. Ładnych parę lat temu ogłaszał się jeszcze gość z jakiejś miejscowości na S albo w Podlaskiem, albo Warmińsko-Mazurskiem. Nie wiem czy nie Siemiatycze... miał spory składzik kilkunastu 33ek, ale od pewnego czasu nie ma ani ogłoszeń, ani ja nie mogę sobie przypomnieć ani też namierzyć człowieka.

    Co do korektora to pozwolę sobie zapytać, czy jesteś absolutnie pewien, że jest zepsuty? Tylne koła rzeczywiście blokują się jako pierwsze?

    O nowych amorkach możesz zapomnieć, przynajmniej jeśli masz wersje z górną poduszką na 3 śruby. Nie wiem, czy produkowała je jakaś inna firma niż Boge/Sachs(oryginały), ale nawet dawno temu były spore problemy z ich dostępnością. Już prędzej może uda Ci się dostać gdzieś nieprodukowane żółte wkłady KONI - tańsze niż oryginały i w bonusie dostajesz regulację twardości. Ewentualnie oni chyba mogą uruchomić produkcję pod zamówienie. Roboty z montażem dużo nie ma, a jakby co to byle mechanik powinien spokojnie ogarnąć temat. Minusy - trudno coś powiedzieć o trwałości, różne opinie słyszałem, a jednocześnie sam amorek nie wygląda na produkt najwyższych lotów. Z drugiej strony gwarancję masz. No, ewentualnie jakaś "regeneracja", którą odradzam.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 08-01-2018 o 14:32

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie
    Postów
    4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za podpowiedzi. Szukam wszędzie gdzie się da. Olx, allegro przeglądane nie raz. Kilkanaście stron różnych hurtowni motoryzacyjnych, od Portugali przez Anglię, Finlandię, Niemcy, Czechy o Włoszech nie wspominając. W tej chwili czekam na odpowiedzi na dwa maile słane do Włoch właśnie. Korektor jest pordzewiały, hamulce nierówno biorą, ale tylne koła się nie blokują, być może dlatego że generalnie słabe były. Mechanik nie daje gwarancji że po wymianie zardzewiałych przewodów, jakieś tam obróbki bębnów wszystko będzie działać prawidłowo, dlatego szukam.
    Amortyzatory są podobno przyzwoite, ale przy okazji wymiany sprężyn (jedna pęknięta) wyszła propozycja wstawienia nowych. Gdyby były dostępne w przyzwoitej cenie to bym się decydował, ale to co trafiłem w necie kosztuje za komplet około tysiaka, plus dodatki. Na allegro są Monroe, ale piszesz że ta firma nie robiła jej do mojej wersji...
    Póki co muszę hamulce doprowadzić do przyzwoitego stanu

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    kurt, co do amorków to zwróć uwagę, że napisałem:
    (...)jeśli masz wersję z górną poduszką na 3 śruby(...)
    Ja nie wiem jaką masz wersję. Jeśli masz górną poduszkę na 4 śruby to powinieneś coś znaleźć względnie bez problemu, ale skoro pytasz to ja zakładam, że masz wersję problematyczną, o której wspomniałem. Tysiak za komplet to typowa cena amorków do 33ki, ale to też zależy od wersji.

    Co do korektora to trochę dziwne podejście tego mechanika, żeby nie dać gwarancji, bo "nie wszystko jeszcze wymieniliśmy", podczas gdy nowych bębnów szukać już nie każe. Rozumiałbym, gdyby chodziło o części eksploatacyjne, lub coś wartego z 50zł, a nie 400-500zł... No ale nic, jak już dostaniesz i wymienisz na nowy, to przypadkiem nie wyrzucaj starego.
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 09-01-2018 o 09:47

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie
    Postów
    4

    Domyślnie

    Romeo, dopytam jeśli pozwolisz. Jak odróżnić amorka który montowany jest z górną poduszką na trzech śrubach od tego co pasuje do poduszki o trzech? Amory sprzedawane są bez tych mocowań, z opisów nie wynika jaka jest potrzebna.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    W wariancie z poduszką na trzech śrubach amor ma miskę pod sprężynę.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2 136KM, Alfa Romeo GTV 2.0 V6 Tb, Alfa Romeo 164 2.0 TS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Podeślij mi numer nadwozia oraz listę co potrzebujesz zobaczę co da się zrobić w tym temacie.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie
    Postów
    4

    Domyślnie

    Korektor ogarnięty. Z UK idzie nówka sztuka!
    Schumi21, dziękuję za ofertę pomocy ale listy nie mam. Mechanik telefonicznie przekazał mi co wyszło, nie wszystko spamiętałem, bo lista, łącznie z duperalami typu podświetlenie tablicy rejestracyjnej, była zbyt obszerna. Na pierwszy ogień idą hamulce i sprężyny zawieszanie, zobaczę co dalej. Więcej będę wiedział jak już odbiorę auto, wtedy będę analizował ową listę usterek.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Jerry1
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    KRA
    Auto
    155 2.5 V6
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Ładnych parę lat temu ogłaszał się jeszcze gość z jakiejś miejscowości na S albo w Podlaskiem, albo Warmińsko-Mazurskiem. Nie wiem czy nie Siemiatycze... miał spory składzik kilkunastu 33ek, ale od pewnego czasu nie ma ani ogłoszeń, ani ja nie mogę sobie przypomnieć ani też namierzyć człowieka.
    Był ktoś taki w Siemiatyczach. Chyba chodzi o użytkownika allegro maniax2006

Podobne wątki

  1. [159] TANIE CZĘŚCI DO ALFY-gdzie kupić?
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-01-2019, 18:47
  2. [159] FAST - gdzie kupić oryginalne części
    Utworzone przez dobryduszek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 15:35
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2012, 01:56
  4. [155] Gdzie kupić części firmy BREDA LORETT?
    Utworzone przez Wujek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 19:35
  5. [156] Gdzie można kupić części do AR 156 po lifcie?
    Utworzone przez kecaj77 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 17:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory