Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 164 kolizja zaworow

  1. #1
    paradox8
    Gość

    Domyślnie 164 kolizja zaworow

    witam mam 2 pytania mam ar 164 3.0 v12 poszedl mi rozrzad wiecie ten silnik jest kolizyjny czy oplaca sie naprawa czy lepiej 2 silnik co trzeba by kupic i czy znacie jakies sklepy internetowe z czesciami do alfy wmiare tanie pozdrwaim

  2. #2
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Przy takim wypadku trzeba rozebrac silnik i zobaczyc czy glowice sa cale i czy wlki rozrzadow nie sa wygiete, to samo dotyczy walu glownego i korbowodow nie wspominajac o ogledzinach tlokow. Zawory jesli nie popekaly to sie powyginaly - do wymiany razem z prowadnicami - popychacze tak samo - pod warunkiem ze glowica cala i nie wygieta.
    Jak zawory to i gniazda nalezaloby nowe wprasowac.
    Dalej to juz tylko kosmetyka ale nadal bardzo kosztowna czyba ze sie ryzykuje na uzywanych czesciach i samemu sklada.
    Pozdrawiam i wspolczuje, ocen sam czy sie oplaca.

  3. #3
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    zdejmij dekle z głowic - jesli wałki sie kreca to juz niezle potem scignij miske olej. i rusz wałem---RECZNIE oczywiscie jak sie chocby rusza to juz niezle - przy jakich obrotach poszedł ci pasek jesli mniej niż 3000 to jest szansa ale bez rozbiurki głowic sie i tak nie obejdzie. jak chcesz moge popytac o uzywki w dobrym stanie!!!
    pozdrowionka i konolencje!!!

  4. #4
    paradox8
    Gość

    Domyślnie

    powiem jak to bylo zakopalem sie w blocie katowalem moja alfe troche az wreszcie poszedlem po traktor jak juz mial mnie wyciagac to odpalilem silnik zeby wspomaganie dzialalo i po 15 sek silnik zgasl bez dodawania gazu czyli obroty ok 1000 a pozniej to tylko probowalem na rozruszniku pozdr dzieki sredeczne w poniedzialek sprobuje cos rozebrac wiec bede wiedzial co i jak pozdr

  5. #5

  6. #6
    paradox8
    Gość

    Domyślnie

    witam ja nie moge uruchomilem alfe po 6 mc wreszcie zadzialala kupilem silnik na ebay za 600 zl wsadzilem i dzała ...ła przez tydzien teraz znowu sie zwalila powiem tak
    wyjechalem od kumpla jak jechalem tak jakos dziwnie mi sie skrecalo kiedownica jak by z wielkim luzem .dojechale z nastepnego dnia odpalilem odjechalem 200 m i zobaczylem czesc ok 4 cm2 od obudowy i caly olej tylko jeszcze nie wiem co to do skrzyni biegow jest przymocowana kopólka do ktorej wchodza przeguby i dziura w tej kopule a i jak go pchałem to słychac bylo trzaski co obrót kola . czy ktos wie co to sie zwalilo i ile czesci moga kosztowac

    po drugie wymienilem klocki mam z czujnikami ale nadal mi sie pala kontrolki czemu przewody nie sa poprzecierane


    po trzecie co jest z moim abs odpale i np 1 na 10 razy jak jade abs dziala np 1min pozniej kontrolka sie zaswieca i juz nie dziala dlaczego



    a i jeszcze mam stary silnik ten po kolizji caly jak ktos potrzebuje czesci to oddam za darmacza piszcie co chcecie to wykrece i wysle mi jest on nie potrzebny


    prosze o pomoc dzieki

  7. #7
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    mechanizm róznicowy pewnie ci sie rozsypał w skrzyni!?
    przewody ida po podłuznicach do góry- moga byc załamane na wejsciu do nich.
    abs- odwieczny problem alfy 164- wilgoc we wtyczce na pompie abs przewód do czujnika na oko nie sprawdzisz tylko miernik ci to powie!
    "Camelowi" wysiadły wtryski- jak masz to 2 szt chetnie od ciebie wezme dla niego - lub kupie!

  8. #8
    paradox8
    Gość

    Domyślnie

    witam podobno siadl mi dyfer tak mechanik powiedzial ale gadalem z nim przez telefon wiec nie wiadomo jeszcze do konca ale jezeli to czy musze kupowac cala skrzynie czy tylko dyerr (wymienic , zreperowac jakos ) i czy da sie to zrobic bez wyjmowania skrzyni


    a co do wtryskow w sobote wymontuje moge wyslac za na twoj koszt za wtryski nic nie chce jak napisalem oddam za darmo to darmo napisz na pw na jaki adres pozdr

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Jeżeli Ci się wylał olej to pewnie pękła obudowa (mógł się wysunąć sworzeń satelitów).
    Pewnie skrzynia do wymiany bo pospawać nie da rady

Podobne wątki

  1. Regulacja zaworow 1.9 jtd 16v ??
    Utworzone przez Jackieee w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2013, 19:07
  2. [GTV] uszczelniacze zaworow gtv 2.0 v6 tb
    Utworzone przez darek131994 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 20:32
  3. [146] luz roboczy zaworow
    Utworzone przez CEBULA JACEK w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2009, 11:38
  4. Ile zaworow
    Utworzone przez bogusl w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 20:18
  5. [146] LUZ ZAWOROW
    Utworzone przez CEBULA JACEK w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 15:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory