Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: chodzi tylko na wolnych obrotach 1.7 16V problemy

  1. #1
    JaśnieWaćPan
    Gość

    Domyślnie chodzi tylko na wolnych obrotach 1.7 16V problemy

    Witam. kończe remont mojej alfy i po wielu problemach jej uruchomienia, udało sie ja uruchomic na benzynie, bo na gazie chodzi. A wiec narazie na "sztuke" wtryski z jednej strony są zmozstkowane z jednym z drugiej strony, gdyż nie doszłem dlaczego nie dostają zasilania. po odpaleniu na gazie (bo tak jedynie odpala) i przełacze na benzyne chodzi na wolnych obrotach, a jesli tylko dotknie sie żeby mu dodać gazu, nie mal odrazu gaśnie. NAtomiast jeśli odłacze wtyczke od czujnika położenia przepustnicy obroty podnoszą sie do okolo 3500rpm.... A kolejny problem to nie wiem bo jest zalożony zwykły przepływomierz od 1.7 8V czy 1.4 taki był założony prze poprzedniego właściciela, a wtyczka która w tym modelu podchodzi do przepływomierza ma tylko kilka pinów i był on wpięty w kilka wystających z tego przepływomierza.. czy to ma jakies znaczenie? czy jest możliwość zeby motronic chodził z tym przepływomierzem? Proszę o pomoc w rozwazeniu moich mankamentow z tym silnikiem

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Sandomingo
    Auto
    AR 33 1.7 16v; AR 33 1.3 IE L ;AR 164 2.0 v6 Turbo
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cześć. Na gazie chodzi, bo za dawkę gazu odpowiada parownik (i ew. attuator z sondą) a zapłon masz chyba z aparatu, więc nie ma problemu. Z benzynką tak fajnie juz nie ma. Oryginalnie w 16v był Bosch (jakiśtam nie wiem dokładnie) z przepływką. Sterownik na podstawie danych z przepływomierza, czujników temp. , sondy lambda dawkuje paliwo (to tak w uproszczeniu). A ty masz chyba zmontowaną elektrykę tylko w taki sposób, aby była iskra do gazu. I wiele nie zdziałasz. Najlepiej jakbys dorwał całą sprawną elektronikę z 16v lub gaźniki :-). Btw jakbyś miał sterownik i wiązkę (bo są inne od różnych sterowników) od zwykłej 1.7 to też powinno w miarę działać. Chętnie bym w to zajrzał przy okazji jakiejś.
    Ostatnio edytowane przez rupert-punk ; 01-03-2010 o 20:09

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar alfaholik-Bioły
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    147 1.9JTD, Lybra 1.9JTD, Delta 1.6JTDm
    Postów
    423

    Domyślnie

    Witam, mój znajomy miał takie same problemy i najpierw żeby zaczęło pracować na benzynie musiał kupić sprawną pompę paliwa a następnie w pełni sprawne wtryski, to pomogło, ale być może u Cb problem tkwi w czym innym.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 16V QV
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam, musisz mieć trochę namieszane w tej elektryce skoro komuś udało się podłączyć przepływomierz od 8v, czyli z jetronic'a, pod wiązkę od motronic'a. Wtyczka na pewno nie pasowała.
    Moim zdaniem tu leży problem nie wkręcania się w obroty, bo nawet przy calkowicie sprawnym wtrysku motronic 4.1 wystarczy odpiąć wtyczkę od przepływomierza i jest to samo.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 07-03-2010 o 13:06

Podobne wątki

  1. gaśnie na wolnych obrotach
    Utworzone przez mario1605 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 10:21
  2. Sonda nie działa na wolnych obrotach ... O co chodzi?
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 21:11
  3. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-01-2013, 22:42
  4. [166] strzela na wolnych obrotach tylko na gorącym
    Utworzone przez blackalfa166 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 12:41
  5. [146] Boxer 1.6 Stuki tylko przy wolnych obrotach zimny silnik
    Utworzone przez radkuj w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory