Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Sonda lambda do Motronica

  1. #1
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Sonda lambda do Motronica

    Kilka pytań w kwestii doboru sondy do 33 1.7 8V na Motronicu MP 3.1.

    1. Czy kupował ktoś sondę tzw. "uniwersalną", czy też przykładową "sondę z allegro" i może powiedzieć cos nt. jej jakości?
    2. Mam wydech ze starą sondą trzyprzewodową od imolki i w porównaniu do pierwszej lepszej czteroprzewodowej Boscha jest ona(ta od imolki) krótsza na oko o jakieś 7mm. Czyli jeśli założę taką jak ta Boscha to będzie głębiej wchodzić w wydech.. Czy różnica wynika z różnych gniazd pod różne sondy, czy po prostu sondy są tak zbudowane że jedne musza być głębiej, inne płycej? Jak ew. dobrać na podstawie danych katalogowych?
    3. Czy normalne jest, że sterownik podaje na sondę napięcie 0.43V, a jeśli nie to co z tym zrobić?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Kilka pytań w kwestii doboru sondy do 33 1.7 8V na Motronicu MP 3.1.
    ad.1. kupiłem Golden Lodge uniwersalną, dopasowaną do oryginału (generalnie występują 4 typy). Dosyć szybo padła grzałka. Tzn. padła po 12 godzinnej podróży non-stop w ciągłym, ulewnym deszczu. Przypuszczam, że to na skutek błędu montażu. Sonda ma krótkie przewody, izolacja przyłączy nie jest niestety hermetyczna jak w przypadku uniwersalnych sond Boscha i jest narażona na niekorzystne warunki panujące po podwoziem.
    Kolejną kupiłem już dedykowaną Boscha, gdyż zależało mi na posiadaniu przewodu w jednym kawałku (ok 1700 mm). Przed awarią GL, nie zauważyłem by działała jakoś inaczej niż OE Boscha. Co do mojej awarii - może miałem po prostu pechowy egzemplarz? Drugi raz z uniwersalnych też wybrałbym GL, ewentualnie uniwersalną Bosch (0 258 986 506) ze względu na bardzo dobre elementy ułatwiające montaż (prawie hermetyczne).

    ad.2 obudowy sond mają jakieś tam znaczenie, ale czy decydujące to nie przesądzam. Z tą głębokością to może być przypadek. W każdym razie do MP 3.1. pasuje typoszereg sond Boscha oznaczonych jako LSH-24, samo oznaczenie handlowe (10 cyfrowy kod) oznacza m.in. rodzaj wtyku oraz długość kabli. I Pewnie nie byłoby problemu dopasować cokolwiek innego, nawet bez cięcia kabli gdyby nie to, że MP 3.1. potrzebuje masakrycznie dlugi kabelek.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    No dzięki, to mnie utwierdza w przekonaniu, że jak już wydawać trzycyfrową kwotę to na coś porządnego. Tylko w takim razie zastanawiam się nad sensem kupowania w ogóle - może uda mi się najpierw pożyczyć do testów jakąś sprawną..
    Miałbym prośbę, czy mógłbyś sprawdzić u siebie, czy też masz napięcie na złączu sondy od strony kompa? Chodziłoby tylko o wypięcie wtyczki i sprawdzenie na włączonym zapłonie.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał _zagiel_ Zobacz post
    To sprawdzony towar?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Sprzedawca od dłuższego czasu uważany jest za poważnego. Tzn. już kilka lat temu jego sondy były polecane na różnych forach. Zawsze to jakaś rekomendacja.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    Sprzedawca od dłuższego czasu uważany jest za poważnego. Tzn. już kilka lat temu jego sondy były polecane na różnych forach. Zawsze to jakaś rekomendacja.
    Ok, dzięki za info.

Podobne wątki

  1. Problem z sonda lambda - która to sonda :(
    Utworzone przez xsnailx w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 21:28
  2. Sonda lambda....
    Utworzone przez karol90 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:06
  3. sonda lambda
    Utworzone przez zieluch111 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 09:02
  4. Sonda lambda
    Utworzone przez Marty w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 18:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory