Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Migająca kontrolka wtryskiwaczy?

  1. #1
    ViP Świeżak Avatar Wodzu33
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AR 164 '98 2.0TS 8v
    Postów
    136

    Domyślnie Migająca kontrolka wtryskiwaczy?

    Witam ostatnio pojawił się problem z migającą kontrolką wtrysku paliwa. Problem pojawia się co jakiś czas, czasami wcale nie miga, a czasami przy każdym dodaniu i odjęciu gazu. Dodam, że głośno pracuje mi pompa paliwa, ale tak chodzi od kupienia jakieś 1,5 roku. W momencie zapalenia się tej lampki silnik przerywa i słychać takie tyknięcie od bezpieczników. Co to może być i co sprawdzić na początku? Pozdrawiam

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    U mnie wtryski migaly jak wypadaly zaplony. Okazalo sie ze swieca sie konczyla.
    AR 156 1.8 TS LPG -> AR 159 Sportwagon 1.9 JTDm Ti -> BMW 520xD

  3. #3
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Tyknięcie to któryś przekaźnik. Czy jesteś w stanie wyczaić który to? np kładąc rękę na przekaźnikach poczujesz jak stuka. Czy to się dzieje na również na zimnym silniku czy donpiero jak złapie pierwszą temperature i w jakim zakresie obrotów ? A zacząć możesz od wyczyszczenia dla pewności wszystkich mas w komorze silnika, przekaźników od motronica i pompy paliwa.

  4. #4
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    przekręć kluczyk żeby załączyć "masę" (nie odpalaj), wciśnij 5 RAZY pedał gazu do oporu. Zacznie migać kontrolka wtrysków i poda Ci jakie masz błędy - skoro się zapala to znaczy, że jakieś są.

    jedno długie mignięcie jest pomiędzy błędami
    błędy wyświetlają się jako sekwencja 4 cyfr, każda z nich to kilka (lub jeden) błysków, chwila przerwy, znowu błyski.. po każdej sekwencji 4 cyfr jest długi błysk..

    koniec błędów to 4-4-4-4

    odczytaj i napisz co wybłyskałeś
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #5
    zawigrze
    Gość

    Domyślnie

    Ja się może podłączę do tematu. Czasem się dzieje tak, że w trakcie jazdy zapali się kontorlka wtrysku. Po jakimś czasie gaśnie. Zapala się generalnie jak silnik jest na wysokich obrotach. Też mam hałasującą pompę paliwa i myślałem że to może z tego powodu. Po przeczytaniu wpisu wyżej poleciałem sprawdzić kody. Od początku wyświetla tylko 4 4 4 4 tzn jest ok. Pewnie trzeba sprawdzić jak będzie kontrolka się świecić.

  6. #6
    ViP Świeżak Avatar Wodzu33
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AR 164 '98 2.0TS 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Sprawdziłem błędy i wybłyskało 1-2-4-4. Co to oznacza ?

    ---------- Post dodany o godzinie 15:15 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:09 ----------

    Sprawdziłem wybłyskało 1-2-4-4. Co to oznacza? Dodam, że obojętnie czy zimny czy ciepły, najczęściej miedzy 2-3 tyś obr. Ostatnio też błysnęło na wolnych i silnik prawie zgasł.

  7. #7
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Zawór EVAP-recyrkulacji opar paliwa. Miałem to samo i podobne objawy z resztą, ale po nagrzaniu. Zaworek jest w przednim lewym błotniku, za lampą patrząc od spodu go zobaczysz., przyczepiony do filtra węglowego. Jak odepniesz wtyczkę powinno przestać szarpać , nie będzie negatywnego wpływu na jazdę dopóki go nie wymienisz. Możesz jedynie odpiąć wężyk idący z baku do filtra, aby opary uchodziły swobodnie do atmosfery zamiast spalać się w mieszance.Przypszczam że zaworek jest na stałe zamknięty, więc nie będzie brał lewego powietrza, jak coś to węzyk od zaworka wchodzi do kolektora w okolicach regulatora cisnienia paliwa i np jeżdząc zupełnie bez zaworka trzeba go zaślepić.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    kolego źle mówisz - z odpiętym czujnikiem par paliwa auto jest mułowate i szarpie - najtaniej jest wstawić zamiast czujnika rezystor 50 ohm i 5W - tak 5 watów, mniejsze się spalą, koszt rezystora to ok 2 zł plus polutowanie. Jak będzie rezystor to można odpiąć czujnik par paliwa. Wężyk idący od kolektora nie odpinać bo będzie ciągnął lewe powietrze.
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

  9. #9
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał E.T. Zobacz post
    Przypszczam że zaworek jest na stałe zamknięty, więc nie będzie brał lewego powietrza, jak coś to węzyk od zaworka wchodzi do kolektora w okolicach regulatora cisnienia paliwa i np jeżdząc zupełnie bez zaworka trzeba go zaślepić.
    spotkałem się z uszkodzonym zaworkiem i nie domykał się - najlepiej zaślepić go przy kolektorze do czasu wymiany na nowy zawór. Nie jest super drogi a najlepiej na złomie sobie z czegoś wyjąć bo większość taka sama
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  10. #10
    E.T.
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasza85 Zobacz post
    kolego źle mówisz - z odpiętym czujnikiem par paliwa auto jest mułowate i szarpie
    a co jeśli moje takie nie było...? nie potrzebowałem wpinac rezystora i jak ręką odjął pomogło.nie pisałbym czegoś niesprawdzonego,ale tez nie traktuje tego jako prawdy ostatecznej, moze po prostu rozne auta maja prawo sie troche inaczej zachowac-czynników jest wiele a Wodzu33 niech najlepiej spradzi wszystkie rowiązania.

Podobne wątki

  1. Migająca kontrolka Selespeed ;/
    Utworzone przez robo889 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 09:28
  2. Migająca kontrolka oleju
    Utworzone przez n3w w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 22:24
  3. Migająca kontrolka od świec
    Utworzone przez Bożenka29 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 10:55
  4. migająca kontrolka przebiegu
    Utworzone przez Stawar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 16:55
  5. MIGAJĄCA kontrolka smarowania
    Utworzone przez tomhak84 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2010, 05:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory