Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: [1.4] silnik nie chce się kręcić czujnik położenia wału itp.

  1. #1
    Graba
    Gość

    Domyślnie [1.4] silnik nie chce się kręcić czujnik położenia wału itp.

    Witam
    Na wstępie chcę się przywitać. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Alfy 33, która ostatnio mi nie za mogła. Właśnie z tym zwracam się do Was droga braci Alfowa.

    Coś mnie w silniku siadło padło i przestał odpalać, po zaczerpnięciu kilku porad wymieniłem czujnik położenia wału. Pomogło, ale tylko trochę :/ znaczy się odpala, ale jednak z małymi problemami jeszcze:

    1. mini burza na rozdzielaczu przy jednym z przewodów. Czyli muszę wymienić kable i świece tak?? chwilo pomogło mi przeczyszczenie styków, ale i tak za równo nie chodzi...
    2. i to już jest gorsze i nie wiem kiedy to się pojawiło i kiedy nasiliło, ale alf zaczął wydzielać z rury wydechowej piękny siwy dym. Czyżby przypadkiem uszczelka pod głowicom mi pieprzła??
    3. odkryłem, że nie posiadam osłony/pokrywy od spodu i jakaś zębatka mi wystaje tak mniej więcej na wysokości czujnika. Zgłaszam się więc z uprzejmą prośba czy ktoś posiada taką zbędną osłonę i by mi ją odsprzedał?

    Dziękuję za odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że mi pomogą ożywić moją Imole.

    Pozdrawiam Graba

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maciek_czer
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    AR 75 1.8IE
    Postów
    404

    Domyślnie

    Zacznij od przewodów i świec, nie palenie jednego cylindra może powodować siwy dym z rury. Obejrzyj świece jak wyglądają.

    Jeśli poszła uszczelka głowicy to będzie ubywać płynu chłodniczego lub/i zrobi się błoto w układzie chłodzenia oraz w układzie smarowania pojawi się masło.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 22:06
  2. Czujnik położenia wału
    Utworzone przez dafi1985 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 22:15
  3. Czujnik położenia wału
    Utworzone przez garlic w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-12-2010, 22:36
  4. [145] Czujnik położenia wału
    Utworzone przez Parzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory