Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: przeróbka 164 2.5td na 3.0v6

  1. #1
    yaro1980
    Gość

    Domyślnie przeróbka 164 2.5td na 3.0v6

    czy jest możliwość przeróbki 164, która w oryginale jeździła na silniku 2.5td, który jak wiadomo nie cieszy się dobrą opinią na motor np 2.0 ts lub 3.0 v6. co należało by zmienić, czy zakupić druga kompletną 164-kę z motorem benzynowym i przełożyć całość (wiązki, instalacje itp...).

    posiadam ładną 164 właśnie ale bez silnika, stoi już około 6 lat pod chmurką. powodem długiego postoju jest zatarcie silnika, 6 lat temu ciężko było o jakiekolwiek części zamienne do tego silnika, teraz można już kupić taki silnik ale zastanawiam się czy jest wogóle sens pakowania się w dość awaryjną jednostkę napędową.

    proszę o pomoc w temacie.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Yacek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    Auto
    BMW E38
    Postów
    810

    Domyślnie

    hmmm... z opini jakie ludzie pisza to silnik VM 2.5td wcale nie jest taki zły... owszem, nieco głośny, ale wytrzymały i całkiem żwawy. Przekładka na pewno mozliwa, ale czy opłacalna...? Podejrzewam że w cenie robocizny kupisz sobie drugą 164-kę z benzyną ;-)
    Były: AR 164 2.0V6 TB 1995, AR 164 Q4 1994...... jest BMW E38

  3. #3
    yaro1980
    Gość

    Domyślnie

    wiem wiem że silnik 2.5 td z VM ma różnorakie opinie. ktoś gdzieś kiedyś na forum pisał że nie jest niczym nadzwyczajnym oberwanie się laski popychacza gdy kręci sie silnikiem mającym maksymalny moment obrotowy przy 2 tyś. obrotów do obrotów 4 tyś albo i lepiej.

    to może ktoś wie albo ma do sprzedania taki silnik w dobrym stanie za rozsądne pieniądze??? czasem coś pojawi się na allegro ale ceny kosmiczne a do tego 90% to niekompletne z powykręcanymi wtryskami albo bez głowiczek, pompy itp... gdzie sami sprzedający nie potrafią określić stanu technicznego i powiedzieć czegoś konstruktywnego.

    jeszcze musze zrobić inwentaryzacje co zostało z poprzedniego silnika i napisać konkretnie co poza kompletnym silnikiem potrzebowałbym z osprzętu.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Milano_155
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    DW
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yacek Zobacz post
    i całkiem żwawy.
    Nie wiem czy wiesz, ale podobno w chwili debiuty AR 164 z tym silnikiem, była to najszybsza limuzyna świecie z silnikiem Diesla
    Il cuore ha sempre ragione.

    Senza cuore saremmo solo macchina...

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dyny164
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Berlin .... Chełm
    Auto
    1. 164 TS BIAŁA (BYŁA) 2. 164 ZIELONA (BYŁA) 3. 164CZARNA (byla).4.164ale na czesci.5 164V62.0TURBO
    Postów
    352

    Domyślnie

    sprawa sie ma..
    z 2.5 td na 3.0 czy 2.0 tb da się
    na ts za dużo przeróbek
    1. 164 TS biała ..była .2. 164 TS LPG zielona ..była.. 3. 164 TS niebieska ..jest ale na części,, 4. 164 TS czarna *była .5 164 2.0 V6 TURBO lpg bordo JEST

  6. #6
    yaro1980
    Gość

    Domyślnie

    sprawdziłem co zostało z poprzedniego motoru...niestety nic:-((( a z osprzętu też niewiele:
    skrzynia biegów bez sprzęgła, turbina, przeguby, kolektor wydechowy, kilka łap, napinaczy i wiadro śróbek...

    czyli na tym etapie trzeba by się dobrze zastanowić, w którym kierunku iść.

    164 kompletną w benzynie nie problem kupić, kwestia tylko czy jest możliwość techniczna przełożenia. koszty robocizny nie mają raczej tu znaczenia, myśle że u siebie na warsztacie technicznie dałbym radę to zrobić choć napewno jest to wyzwanie postawić dwa auta obok siebie i przewalić wszystko z jednej do drugiej.

    upieram się przy wzbudzeniu do życia mojego egzemplarza 164 gdyż jest to buda w idealnym stanie, zero rdzy, przed awarią miała niecałe 200 tyś przebiegu - chodziła naprawdę idealnie a kilkuletni postój myśle że nienarobił zbyt dużego spustoszenia z pozostałych elemantach i podzespołach.

    doradźcie proszę, w którą stronę iść...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Yacek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Warszawa-Ursus
    Auto
    BMW E38
    Postów
    810

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro1980 Zobacz post
    myśle że nienarobił zbyt dużego spustoszenia z pozostałych elemantach i podzespołach.

    doradźcie proszę, w którą stronę iść...
    niestety źle myślisz.... najwięcej spustoszenia w samochodzie powoduje... brak jego eksploatacji. cos o tym wiem ;-)
    Były: AR 164 2.0V6 TB 1995, AR 164 Q4 1994...... jest BMW E38

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar AlfaFAN
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Pińczów
    Auto
    Fiat Tempra 1.6&2.0... mam nadzieję, że wkrótce Alfa Romeo...
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro1980 Zobacz post
    a kilkuletni postój myśle że nienarobił zbyt dużego spustoszenia z pozostałych elemantach i podzespołach.
    Auto, które stoi, psuje się bardziej niż gdyby jeździło przy tak długim postoju.
    Układ hamulcowy, układ kierowniczy, łożyska w kołach i cała reszta, jak to zniosło 6 lat postoju?
    "Nie boje się kogoś kto trenował 10000 kopnięć, boje się tego kto 10000 razy trenował jedno kopnięcie..." - Bruce Lee

  9. #9
    yaro1980
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie może mam niekompletną wiedzę

    ponieważ.

    kiedyś udało mi się kupić forda scorpio na licytacji w urzędzie skarbowym, naprawdę okazyjnie. stało na parkingu chyba z 4 lub nawet 5 lat nieużywanei podrdzewiałem...nie będe się rozpisywał zbyt wiele bo to nie forum forda ale na początku miałem mieszane właśnie uczucia, auto stało pod chmurką przecież długo. ku mojemu ździwieniu wymieniłem dziurawe wydechy i podstawowe płyny i oleje i jeździłem, jeździłem i jeździłem...aż zatarłem silnik - ale to z własniej winy ;-))))

    więc jak to jest naprawdę z tym zużyciem??? wiem że tarcze hamulcowe trzeba będzie zdrowo przychamować i to kilka razy żeby wżery zetrzeć, zaciski porozbierać i poskładać na nowo, przewody mogą puszczać za jakiś czas, klima nie będzie działać bo z tego co widzę wejście i wyjście nie było zabezpieczone w chłodnicy (ale to i dobrze bo klimy używać nie mogę), no i w aucie trochę już śmierzdzi brakiem wentylacji.

    generalnie to uparłem się żeby postawić tą 164 na nogi. na codzień jeżdżę 166 ale ta miałaby być taką "na niedziele" i nigdy "do sprzedaży"

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kasza85
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    jelenia góra
    Auto
    Alfa Romeo 166 3, 0 24v 2000r
    Postów
    776

    Domyślnie

    jak kupisz kompletną patrz bitą 164 z dobrym silnikiem i która nie stała i masz do tego dwie prawe ręce i warsztat to nawet łożyska przewody gumy itd itp możesz przełożyć z dawcy - jest to realna przekładka, ale zastanów się, czy nie lepiej dołożyć i kupić zadbany egzemplarz, dlaczego?? do wymiany instalacja elektryczna czyli do ściągnięcia cała deska rozdzielcza, czy później coś nie będzie skrzypiało trzeszczało?? silnik przełożysz z całymi sankami, instalacja elektryczna i paliwowa do zmiany, układ wydechowy nie wiem, w jakim stanie zawieszenie - stała 6 lat więc gumki wszystkie raczej papa. inny licznik. czy dawca będzie w stu procentach sprawny - czujniki okablowanie, może będą jakiejś samoróbki. temat naprawdę ciężki do zgryzienia. ja jak padł mi automat zastanawiałem się nad zmianą na manual - za dużo zachodu i kasy aby zrobić to na tip top.
    Pozdrawiam
    Alfa 164 3.0 94r - była
    Alfa 164 3.0 96r - była
    Alfa 166 3.0 00r - jest

Podobne wątki

  1. Przeróbka z 2.5 V6 na 3.0 V6
    Utworzone przez MISZEL w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 21:11
  2. [33] [164] Przeróbka AR 33 na 3.0 v6 i moze 4x4
    Utworzone przez r-sokol w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 11:51
  3. Przeróbka fotela
    Utworzone przez RubeSoul w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2012, 10:45
  4. [155] przeróbka
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2009, 12:23
  5. przeróbka
    Utworzone przez jarkos27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory