Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Temat: Silnik 1,7 rodzaje , wymiary ,technika zwazana z tym silnikiem do swapa potrzebna;)

  1. #11
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    co potrzebujesz odnośnie tej instrukcji ?

  2. #12
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    wszystko cpo zwiazane z silnikiem od 1,4 do 1,7 bo juz sam nei jestem pewny ze to co mam to 1,7 ale nawet gdyby byl 1,4 to 90 koni tez wystarczy ,najchetniej by mnie inetresowala elektryczna instalacja silnika tzn cala wiazka (schemat ) jak jest podlaczona zeby silnik krecil i chodzil ,poniewaz wyciagnolem cala instalacje elektryczna -w calosci a nei potrzebuje tyle kabli bo chodzi mi tylko o elektryke silnika wiec bede robil lub skracal cala instalacje elektryczna na nowo i do tego potrzebuje schematu po polsku w/wspomnianej instalacji silnika za co bede bardzo wdzieczny

    ty kolego tez chesz wlozyc silniczekk alfy do garba z tego co pamietam tak ajk mowilem 16 v nie zmiesci sie w pokoju silnika garbusa trzba dosc ostro ciac a i tak pozniej bedzie wystawac kolo rozrzadu nad maske i blotniki wiec brzydko to bedzie wygladac
    jak wyciagne silnik na dniach to zaczynam robic flasze ;0 bede mail wymiary to je tutaj wstawie -rysunek czyba ze masz to chetnie przygarne taki schemat
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 24-10-2010 o 10:50

  3. #13
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    jak mowisz ze 16v nie wejdzie to u nas bedzie jak tak 1.3 na gaznikach 89 kuca

    bo nie ma prawa nic wystawac poza garbatego schematy sa proste potem zrobie screeny i opisze ci je zebys wiedział co ci niezbede

    pokaz foty silnika a bedzie wiadomo co za silniczek czy 1.4 czy 1.7

  4. #14
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    super jak masz schematy eletryczne to wklej i schematy tej flaszy zaoszczedzi mi to wiele czasu

    zdjecie mam an razie tylko takie :

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    "zaczynam robić flansze"
    Mam nadzieję, że nie zamierzasz tego "rzeźbić"? Obróbka CNC jest teraz tak tania, że tylko totalni napaleńcy, albo niewiedzący bawią się w to ręcznie.

  6. #16
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    nei mam dostep do obrabiarek numerycznych wiec bez problemu flansze sie zrobi wrzuc te wymiary jesli oczywiscie tego chcesz lub pusc na priva linka z rysunkiem do tego . MOje pytanie brzmi gdzie bedziesz dawal chlodnice bo ja jednak ciagne do przodu auta rezygnuje z miejsca na kolo zapasowe a zkolei kolo chlodnicy wrzuce webasto wiec problem webasta juz tez rozwiaze przewody do chlodnicy puszcze w progach jest na tyel miejsca wiec bedzei dobrze

  7. #17
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    silnik wyglada na 1.4 ale nie dam dlowy uciac ze napewno schematy prawie gotowe jutro wrzuce a przewody i chlodnice tez ciagne na przod tylko srodkowym tunelem o rowniez webasto bedzie

  8. #18
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    no wiec Panowie i Panie wydarlem silnik z alfy ,wczoraj caly dzien wyciagalem instalacje elektryczna a dzisiaj w 20 minu wyciagnolem caly silniczek

    teraz do znawcow : moze mi ktos z tych zdjec powiedziec co to za silnik -1,4 czy 1,7?




    bo prawde mowiac juz sam nie wiem ,i szczerze nei zalezy mi na tym zeby to byl 1,7 -tylko sie zastanawiam jesli to jest 1,4 i tak chodzi to jak pojdzie 1,7

    Dodatkowo mam pytanie :
    wyciaglem silnik i jedna lopatka sprezyny talezowej docisku(sloneczka ) jest zalamana do srodka (tak jakby wylamana) dodam ze podczas jazdy nie czulem zadnej wady przy laczeniu sprzegla czy rozlaczaniu wiec moje pytanie brzmi czy to moze miec jakis wplyw na prace docisku ,oczywiscie krotsza zywotnosc calego docisku i szybsze zuzycie na pewno ale czy cos wiecej ?

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Chyba 1.4, ale podaj moze VIN tej alfy a zaraz sie dowiemy co to za motor, pod warunkiem ze nikt go wczesniej nie swap-owal


  10. #20
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    vin wysle ci na priv ,bo nie wiem czy moge tak soebi vin podawac na forum , w dowodzie mam wbite 1,7 z boku glowic albo byl swap albo byly robione glowice bo jest napisane pisakiem af 1997 -przypuszczam ze to rocznik alfy z ktorej ten silnik wlozono do budy , bede wdzieczny za info odnosnie silnika bo chcialbym miec wszystkjo dograne zanim zaczne go skladac na krotko zeby potem nie bylo zdziwienia ze cos nie gra (a pozniej sie okaze ze to jednak nie 1,7 tylko 1,4 )

    panowie z Vinu i numeru silnika wynika ze niestety te 1,7 co mialo byc zrobilo sie 1,3 i.e ;( ale spoko nie zalamuje sie teraz potrzbuje informacji co to za silnik jaka moc i paramtry oraz jesli ktos ma mozliwe instalacje opis do tego (choc w glebi duszy chce zeby to bylo to 1,7 )

    dla pewnosci podaje vin : ZAR 907 000 059 432 04 NIECH KTOS POTWIERDZI
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 25-10-2010 o 18:38

Podobne wątki

  1. Jaka osłona pod silnik? zauważyłem 2 rodzaje
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 01:10
  2. [159] wymiary osłony pod silnikiem 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 21:53
  3. [145] Problem z silnikiem potrzebna pomoc
    Utworzone przez Czapla w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory