Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Temat: Silnik 1,7 rodzaje , wymiary ,technika zwazana z tym silnikiem do swapa potrzebna;)

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar premek
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Auto
    164 2.0 TB '93/ Spider (916) 2.0 TS '01
    Postów
    1,600

    Domyślnie

    Skok tłoka w 1,4 to 67,5 mm, w 1,7 72 mm. Wykręć świece, włóż coś i zmierz skok tłoka. Tym samym prawdę poznasz.

  2. #22
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    ooo dobrze prawisz a wygladowo wydaje sie byc to 1.4
    a ten 1997 to bedzie remont glowicy bo w 94 skonczyly sie te silniczki chyba ze ktos wsadził od 145/6 alfiny

  3. #23
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    jutro z ciekawosci sprawdze ten skok
    ale dodam ze kolega 3 posty wyzej sprawdzil po vinie ze to 1,3 i,e i wychodzilo z tego ze elektronika bocha jednak ja mam wszytsko webera i elektronike magnetii marelii (czy jakos tak sie pisze ) i wtedy jednak okazalo sie ze to jednak 1,4 i,e

    ---------- Post dodany o godzinie 19:52 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 19:49 ----------

    wogole pany wyjolem dzisiaj silnik z tej moje alfiny i boze ;( pisalem ze byl bity -prawda byl i zeby nie wiem co koles pogiol przednie podluznice to nawet ich nie prostowal czy wycinal tylko przyspawal cale nadkola z tymi podluzniacami zeby z zewnatrz ladnie wygladalo na te pogiete ;/ normalnie zaniemowilem ze ktos moze taka fuszere odstawic ;( od komory silnika bylo widac wszelkie wgniecenia i zalamania ,ba nawet naderwania przednich podluznic ,cale szczescie z eja rozebralem a nei jezdzilem tym dluzej

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar saroo
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Nidzica
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.7 16v Bx. Alfa Romeo 164 3.0 V6
    Postów
    2,742

    Domyślnie

    Link do epera po wienie podanym przez kolegę bubu:
    http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...E=&SENDFORAUTH=


  5. #25
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    kolego skoro masz imole to mam do ciebie sprawę zapodaj na priv gg to troche czesci sprzedasz

    po winie jest to jednak 1.4
    1.3 8v to gaznikowiec a z epera wynika ze to 1.3 ie i model imola czyli jest to 1.4 90 koni na wtrysku i komputerku magnetti marelli
    Ostatnio edytowane przez Strzala_1 ; 25-10-2010 o 19:30

  6. #26
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    No cóż - wsadzę znowu swoje 5 groszy.
    Z tego zdjęcia na którym silnik jest jeszcze w samochodzie raczej jasno wynika że jest to silnik 1,4 na wtrysku magneti marrelli. (ma komputer wtryskowy w komorze silnika).
    Gdyby to byłby 1,7 to komputer wtryskowy byłby w kabinie nad nogami pasażera (motronic) i od tej rury przed kolankiem pająka szłaby rurka do zaworu powietrza dodatkowego na pająku. Ta rura byłaby plastikowa a u ciebie napewno jest metalowa.
    Oczywiście nie dotyczy to wersji jetronic gdzie przeplywomierz jest skrzydełkowy i jest mocowany między filtrem powietrza a kolankiem (ale ty tej wersji nie masz).
    Jest jeszcze jedna metoda upewnienia się jaki to silnik. Za mocowaniem alternatora po stronie kierowcy, na bloku silnika jest odlana średnica tłoka, cyfry wielkości około 2 cm.
    A średnice to sobie sprawdź już w instrukcji....
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  7. #27
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    sprawdze jutro co do imoli i czesci od dwoch tygodni wydzieram sie na forum ze mam kupe czesci do sprzedania ,a pozniej do oddania za przyslowiowa zlotowke i jak na razie tylko kolega forumowicz fafa sie pofatygowal ,dzisiaj czesc dalsza rozbiorki jak cos chcesz pisz dzwon

    chcialem powiedziec ze sprawdze dzisiaj nie jutro , na razie panowie dzieki za info

    alfy juz nie ma ;( pozostalo :
    swiatla przod ,swiatla tyl , ,szyberdach kompletny wszystko moge odddac za eree jesli ktso przyjedzie sobei po to
    .
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 26-10-2010 o 16:34

  8. #28
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    lampy tyl biore zalezy od koloru i jak cos przod zalezy od stanu

  9. #29
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    zdjecia w ogloszeniach moich - tyl jeden bialy drugi czerwony czyli dwie rozne
    przod jeden nowy drugi stary oba bez silniczkow z regulacja
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 26-10-2010 o 18:14

  10. #30
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    wiec wracając do sprawy swapa - proszę moda o zmienienie tytułu tematu na silnik 1,4 instalacja wtryskowa ???? nie wiem jaka mam

    Dzisiaj z racji wolnego czasu , zająłem sie elektryka silnika ,i muszę przyznać spodziewalem sie czegos bardziej skomplikwanego
    po rozdzieleniu instalacji ktora wyciagnolem z dawcy , uruchomilem silnik alfy na isntalacji zewnetrznej trwalo to dosc troche ale ogólnie zostala tylkko elektryka która potrzebna jest do pracy silnika .Wiec korzystajac z okazji pozwolilem sobie wkleic schemat instalacji (tylko silnika ) by zostala tutaj dla potomnych -gdyby ktoś kiedyś próbował tego samego co ja,lub miał problemy z elektryka u siebie ( żeby wiedział czego można się pozbyć ,by wyeliminować problem
    (na razie tylko prosty schemat a w miarę wolnego czasu powstawiam schemat dokładny wraz z kolorami kabli )

    dodam ze nie wiem jak nazywają sie niektóre części wiec proszę o wyrozumiałość i ew.poprawienie

    to schemat instalacji ktora potrzebna jest silnikowi do pracy :

    a tak wygląda instalacja po pozbyciu się zbędnych wtyczek ,i innych dupereli przed spleceniem(instalacja sprawdzona ) :

Podobne wątki

  1. Jaka osłona pod silnik? zauważyłem 2 rodzaje
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 01:10
  2. [159] wymiary osłony pod silnikiem 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 21:53
  3. [145] Problem z silnikiem potrzebna pomoc
    Utworzone przez Czapla w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory