Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Silnik 1,7 rodzaje , wymiary ,technika zwazana z tym silnikiem do swapa potrzebna;)

  1. #1
    bubu81
    Gość

    Thumbs up Silnik 1,7 rodzaje , wymiary ,technika zwazana z tym silnikiem do swapa potrzebna;)

    Witam jestem tu nowy i raczej jestem tutaj po informacje niż ,sam będę się udzielał
    jeśli w złym miejscu przepraszam i proszę o przeniesienie .
    Otóż posiadam VW garbusa i zamierzam wsadzić do niego silniczek z alfy koniecznie boxera , słyszałem o 1,7 ze starych alf 33 i dwóch rodzajach tego silnika 8v i 16 v ,szczerze to najchętniej wsadziłbym taki silniczek z gaźnikiem ponieważ sam jestem kiepski z elektroniki samochodu ale jeśli będzie trzeba to sobie poradzę .
    I teraz moje pytania :
    1 czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie (najchętniej kilka fotek całego samego silnika) takiego silnika i mniej więcej wymiary zewnętrzne?
    2 czy mógłby mi ktoś powiedzieć w która stronę kreci się ów silnik czy zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy odwrotnie patrząc na silnik z przodu ?
    3 czy są te silniki na gaźniku i ile maja mocy ?
    4 czy może orientujecie się w cenach ów silników (jeśli tak to proszę o przybliżone wartości )?
    5 w ilu miejscach silnik alfy wspiera się na samochodzie i najchętniej tutaj widziane są zdjęcia z tymi mocowaniami ?
    6 jaka jest średnica docisku sprzęgła?
    będę wdzięczny za pomoc przy realizacji projektu ,dodam ze na razie zbieram informacje ,a za prace dopiero zabiorę się w przyszłym roku ,po prostu najpierw chce poznać budowę takiej alfy z takim silnikiem , budowę samego silnika a dopiero później włożyć silniczek do garba ,dzięki z góry za udzielenie informacji
    pozdrawiam bubu
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 26-09-2010 o 18:46

  2. #2
    schab
    Gość

    Domyślnie

    Źle kombinujesz !
    - Po pierwsze - gdzie masz zamiar zainstalować chłodnicę wody ?
    - Po drugie - jak rozwiążesz problem nadmuchu i ogrzewania kabiny ?
    - Po trzecie - połączenie silnika i skrzyni wymagało będzie masę zabawy z dorabianiem flanszy . A jak ci brakuje mocy - to sześciocylindrowy boxer z Porsche pasuje do tej skrzyni bez przeróbek ...
    - Po czwarte jeżeli liczysz na kupienie silnika w dobrym stanie - to łatwiej będzie znaleźć oryginalny 1600 do Garbusa , niż 1,7 i przeróbka z wtrysku na gaźniki . Ponadto - paradoksalnie - łatwiej dostaniesz części do silnika VW , niż Alfy !

  3. #3
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    wiec po pierwsze - chlodnica wody bedzie znajdowac sie w tyle grbusa w miejscu gdzie teraz wożę butle na gaz , strumienica skierowana od dolu samochodu bezposrednio na chlodnice i potem na silnik -problem rozwiazany nie tylko z silnikiem alfy

    po drugie - problem ogrzewania i nawiewu kabiny jest juz dawno zażegnany -rozwazanie webasto z wentylatorem sprawdzone i skuteczne od okolo 5 lat

    po trzecie - zlansza nie bedzie problemu poniewaz posiadam dostep do odpowiedniego sprzetu wiec nawet nowy walek bede wstanie dorobic (przerobic )

    po czwarte - obwaiam sie ze kupienie bdb silnika z vw garbusa o pojemnisci 1,6 wzywz ktory ma wiecej jak 60koni to cena w przyblizeniu okolo 5000tysiecy zlotych ,koszt silnika porche lepiej niebede mowil wiec gdybym nie wiedzial jakie sa ceny tych silnikow nie pytal bym o silnik z alfy , Poza tym nie robie tego dlatego ze che miec wiecej mocy tylko chce zrobic cos nowego nie koniecznie za 5000zl ,a tego co widze to dobry silnik z alfy 33 1.7 na wtrysku kupie juz za 2000zl wzwyz !
    pozatym tak jak mowilem nie przeraza mnie wtrysk ,po prostu wiecej z tym zabawy ,ale nie powiedzialem ze nie moze byc .

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu81 Zobacz post
    Witam jestem tu nowy i raczej jestem tutaj po informacje niż ,sam będę się udzielał
    I teraz moje pytania :
    1 czy mógłby ktoś wstawić zdjęcie (najchętniej kilka fotek całego samego silnika) takiego silnika i mniej więcej wymiary zewnętrzne?
    2 czy mógłby mi ktoś powiedzieć w która stronę kreci się ów silnik czy zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy odwrotnie patrząc na silnik z przodu ?
    3 czy są te silniki na gaźniku i ile maja mocy ?
    4 czy może orientujecie się w cenach ów silników (jeśli tak to proszę o przybliżone wartości )?
    5 w ilu miejscach silnik alfy wspiera się na samochodzie i najchętniej tutaj widziane są zdjęcia z tymi mocowaniami ?
    6 jaka jest średnica docisku sprzęgła?
    Nie wiem czy to jeszcze aktualne, ale jak widać pomocnych odpowiedzi za bardzo się nie doczekałeś, więc napiszę tyle co wiem.

    3. Silniki są na gaźnikach ale tylko w wersji 8V i to już niespotykane rarytasy z wersji oznaczonych QV(pewnie grubsze pieniądze). Mocy? Coś koło 115KM. Wersje z wtryskiem mają ~105KM dla 8V i ~130KM dla 16V. Podaję w przybliżeniach bo nie ma sensu się rozdrabniać na 1, czy 2 KM w tę czy w tamtę. Generalnie jest kilka różnych systemów wtrysku. Elektronika silnika jest prościutka, na pewno byś sobie z nią poradził szybciej niż z potencjalnym doprowadzeniem gaźników do porządku. Gaźniki są oczywiście fajniejsze

    4. Realna wartość boxera od AR wymontowanego to chyba nie więcej jak 300-400zł i to chyba najtańszy wariant, najprawdopodobniej równoznaczny z koniecznością rozbiórki i weryfikacji od wewnątrz. No i ważne by nie pomylić z 1.3/1.4, 1.5, 1.6. Wersje 16V będą pewnie niewiele droższe. Generalnie rynek jest bardzo mały i ciężo znaleźć silnik z dobrym wałem, głowicami, po prostu sprawny, więc jak ktoś jest pewny swojego motoru to może krzyczeć znacznie więcej.

    5. Zawieszenie silnika z grubsza obejrzysz sobie tu: http://www.celkar.pl/Katalog/poduszki/a.html Najważniejsze pkty mocowania do nadwozia to 1,2,4, wszystkie są centralnie rozmieszczone. Poduszka 4 o ile pamiętam przymocowana jest do skrzyni. 5 to taki prymitywnie wyglądający drut, łączący prawą głowicę z nadwoziem ale zasadniczo nie jest chyba jakoś specjalnie istotny.

    6. 200mm

  5. #5
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    dzieki serdecznie

    niestety 16 v nie zmiesci mi sie do komory silnika ;( wiec zostaje przy 1,6 8v lub 1,7 8v .Co do ceny wlasnie o to mi chodzilo ze za 1000pewnie kupie silnik w bd stanie . Jesli twierdzisz ze elektryka silnika jest porsta zostanie tylko szukac silnika na wtryskach
    sprzeglopowiadasz 200mm wiec takie jak w garbusie wszystko zaczyna sie powoli ukladac
    Alfowski silnik w garbie wisi tylko na skrzyni (tak jak oryginalny silniczek ) wiec problemu nei bedzie .
    Pozatym kolega z forum garaba jak sie okzalo mial taki silnik w garbie i on polecil mi ta oto strone (i teraz wiem od czego zaczynac )
    http://www.gerrelt.nl/modifications-...airfilter.html

    jak czegosnie bede wiedzial z tymi twryskami to na pewno sie odezwe -na razie dzieki ,dzisiaj jade ogladac silnik 1,7 -jak sie uda to wracam z nowym serduchem do garba a jak nei to projekt zostaje zawieszony do wiosny;( pozostaje jeszcze dlubac przy garbusie blacharsko )

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    wtrace swoje trzy grosze...

    Bubu, 99% silników kreci sie w prawo, czyli zgodnie z wskazówkami zegara patrzac od przodu silnika.
    Miałem do czynienia z silnikami które w zaleznosci od potrzeb mozna było bardzo szybko "przestawic" na lewe obroty.Sciagało sie obudowe koła zam. gdzie byl umieszczony naped rozrzadu i przestawiało sie kolo posrednie napedu, potem miska na dół, obrócic korby o 180", wymiana wałka lub jesli to był V-engine, wałków rozrzadu i mozna było odpalac, były to silniki Detroit Diesel serii 53,71,92,149, dwusów diesel


    sorki za ot.

  7. #7
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    wlasnie przed chwilka stalem sie posiadaczem alfy 33 z94 roku z silnikiem 1,7i 8v podobno 116km ,silniek nie kopci ,nic nie stuka ,zalany swierzym olejem i plynem dodatkowo wymienione sprzeglo i docisk
    ps.nie wiem czeu koles mowil 116 Km. jak to jest na wtrysku ???? nie powinno byc 105km?
    Ostatnio edytowane przez bubu81 ; 10-10-2010 o 14:27

  8. #8
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    Szanowni koledzy -z powodu takiego ze nigdie nie moge nzalesc instrukcji obslugi do maojej alfy po polsku a angielksi jakos mnie sie boi , prosze o pomoc -czy wsyztskie silniki boxera na wtrysku sa na samoregulatorach zaworow czy trzba ustawiac recznie ?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    99,9% jeśli nie 100% silników bokser od alfy na wielopunkcie ma hydropopychacze. czyli samoregulatory. Jeśli nie ma pokrywy zaworów - a raczej nie ma - to masz hudropopychacze. Albo inaczej - jeśli to jest taki silnik jak na stronie gerrelt.nl to na 100% są hydropopuchacze.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  10. #10
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    oki dzieki serdeczne ale ponawiam czy ktos ma instrukcje do alfy 33 po polsku , bo angielski nie jest moim domyślnym jezykiem

Podobne wątki

  1. Jaka osłona pod silnik? zauważyłem 2 rodzaje
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 01:10
  2. [159] wymiary osłony pod silnikiem 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez LukeMazur w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-04-2013, 21:53
  3. [145] Problem z silnikiem potrzebna pomoc
    Utworzone przez Czapla w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory