Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: nie pali na benzynie i slabo sie wkreca na gazie ?

  1. #1
    bubu81
    Gość

    Domyślnie nie pali na benzynie i slabo sie wkreca na gazie ?

    witam drugi dzien jestem posiadaczem alfy 33 jak juz pewnie wielu wie z alfy potrzebuje tylko silnik ,i zwiazku z tym przed wyjeciem postanowilem go doporwadzic do perfekcji na tyle ile sie da .
    dzisiaj rano odpalilem alfke tylko na gazie poniewaz nie mialem benzyny odpalila od szczala pojechalem po benzynke wlalem okolo 8 litrow i zadowolony wrocilem na gazie do domu ,pod domem nadeszla chwila prawdy przelaczam na beznyne i dupa ani drgnie ;( nei chodzi wogole na banzynie .
    malo tego przelaczam na gaz i problem bo cos sie zrypalo i alfka nie wkreca sie na obroty na gazie (podejrzewam ze cos sie stalo z parownikiem ) bo max obroty do jakich dochodzi to 3000 i nie chce wiecej -butla prawie pelna gazu.

    teraz mam kilka pytan na ktore ktos moze mi odpowie :
    -po pierwsze - jak sprawdzic pompke paliwa czy podaje odpowiednie cisnienie ,i czy wogole chodzi (czy sciagniecie wezyka od paliwa i wlaczenie zaplonu spowoduje ze pompka bedzie pracowac?
    -po drugie- jak sprawdzic (ew.przeczyscic ) czy wtryskiwacze nei sa zapieczone i czy podaja paliwo?

    bede wdzieczny za kazda informacje
    pozdrawiam bubu

  2. #2
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Polecam ten watek: http://www.forum.alfaholicy.org/33_1..._benzynie.html
    =P

    A poza tym: pompke slychac jak zalaczysz zaplon, choc oczywiscie to nie znak, ze pompuje paliwo albo nadaje mu odpowiednie cisnienie. Wtryski nie wiem jak sprawdzic =P

  3. #3
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    w tym problem ze ja nie mam zadnej instalcji co sie sama przelacza czy cos ,wsyztsko jest strerowne recznie, popke sprawdze jutro ja wykrece i podlacze na krotko ,ale nadal nie wiem jak sprwdzic i ewentualnie wyczyscic wtryski paliwa ;( niech ktos zarzuci jakas odpowiedz .
    Pozatym moj aalfa wogoloe nie odpala na bezynie ,a na gazie od razu ;(

  4. #4
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Bubu, u mnie jest to samo i odpowiedzi szukam juz baaardzo dlugo, jutro bede mial komputer, z ktorym (mam nadzieje) pompka bedzie chciala wspolpracowac, a potem na przeglad instalacji LPG. Jak nie to, to zostaja tylko wtryski, ktory mogly wysiasc po prostu.

  5. #5
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    oj ja jutro sam wykrece instalacje i wszytko przegladam co i jak po kolei musi chodzic na beznynie i koniec a czy u cibeie tez nie chce sie wkrecac na obroty bo u mnie max 3000 i nic wiecej choc takie mam zludzenie ze silnik juz wiecej sie nei wkreci -moze obrotomierz szlak trafil a brak mocy spowodowany jest peknieta membrana w parowniku?

    zobacze jutro zaczynam demontaz silnika i wszysktko bede miala na wierzchu , jeszcze gdyby ktos miala manuala co do instalacji elektrycznej zasilania silniak wiedzialbym co mozna uciac a co zostawic ;( a tu jak na zlosc nikt nic nie ma

  6. #6
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio krecilem go do 5tys. na takiej pol-trasie i dawal rade, wiec raczej u mnie nie ma tego problemu.. A przyspiesza po tych 3tys czy juz nie idzie dalej? Bo tak to mozliwe, ze obrotomierz staje =)

  7. #7
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    wlasnie nie przyspiesza kreci sie tak jakby do maxa ale mocy mu brakuje ;( jedyne wyjscie to tak jak mowilem uruchomic na beznynie i doprowadzic wswzystko do porzadku , innego wyjscia nie ma jak bedzie chodzil na benzynie to potem gaz juz bez problemow . moze masz jakies manuale po polsku do alfy?
    od 1,4 8v do 1,7 8v ???

  8. #8
    Szułff
    Gość

    Domyślnie

    Niestety nic =/ Ja nie mam takiej wiedzy zeby samemu to rozlaczac, wiec czekam, az tata kumpla bedzie mial wolne..

  9. #9
    bubu81
    Gość

    Domyślnie

    mzoe4 ktso zna sposob an zczytywanie bledow z komputera bez urzadzonka -opel mial tak ze spinalos ie spinaczem wtyki w koncowce diagnostycznej i zczytywalao bledy migniecia kontroli silnika ? moze tutaj tez cos takiego jest .
    bo vag-a na obd2 mam ale chyba nei podejdzie pod alfe;(

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 Super 3,0 V6 24v
    Postów
    416

    Domyślnie

    Napisz jaki masz silnik.W 1.7 bez problemu można odczytać błędy, potrzebna żaróweczka i lista kodów.

Podobne wątki

  1. slabo chodzi na benzynie
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 10:59
  2. 2.0 TS Gasnie na gazie i benzynie dosczesto
    Utworzone przez szkodnik w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 09:50
  3. szarpie na benzynie i gazie
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 11:58
  4. pali na gazie,na benzynie nie.
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2011, 12:37
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory