Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: [33] Amortyzatory z kołnierzem i bez.

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    A to nie jest tak, że poduszki w nowszych modelach są uniwersalne i po wyjęciu tulejki można zamontować starszy amortyzator?

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Ja ostatecznie odnalazłem "new old stock" marki Boge do wersji 16v za skromne (!) 300 zł. Ponieważ nie miało dla mnie większego znaczenia czy będzie lepiej czy gorzej dogadywał się ze lewym Gabrielem (współczesnym) a numery katalogowe krosowały się podjąłem decyzję zakupu i montażu. Operacja przebiegła bez żadnych problemów. Stacja diagnostyczna jak i własne odczucia nie wykazały zauważalnych różnic.

    BTW
    Martwi mnie ten kompletny brak sensownych ofert na części eksploatacyjne. Było źle ale teraz jest fatalnie. Przy jakieś większej awarii chyba 33 pójdzie na żyletki
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafa Zobacz post
    Ja ostatecznie odnalazłem "new old stock" marki Boge do wersji 16v za skromne (!) 300 zł. Ponieważ nie miało dla mnie większego znaczenia czy będzie lepiej czy gorzej dogadywał się ze lewym Gabrielem (współczesnym) a numery katalogowe krosowały się podjąłem decyzję zakupu i montażu. Operacja przebiegła bez żadnych problemów. Stacja diagnostyczna jak i własne odczucia nie wykazały zauważalnych różnic.

    BTW
    Martwi mnie ten kompletny brak sensownych ofert na części eksploatacyjne. Było źle ale teraz jest fatalnie. Przy jakieś większej awarii chyba 33 pójdzie na żyletki
    W tej chwili praktycznie pozostaje rzeźba.. Kurczę, założyłem ostatnio nowe-stare Gabriele na tył i jestem w mega szoku jak dobrze tłumią. Wydaje mi się, że spokojnie można by je pomalować na żółto/czerwono i sprzedawać jako amory "racing"/"sport".

    PS. Mam nadzieję, że starego Gabriela nie wyrzuciłeś? W ogóle to przymierzałeś do starego amorka? Bardzo mnie zastanawia, czy amorki do 16V(a właściwie do wersji S/QV 16V, czy jakoś tak, bo tylko wybrane są obniżone) faktycznie czymś się różnią, czy mają mniejszy skok np.?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozbi Zobacz post
    Może i ja coś dorzucę na temat przednich amortyzatorów, znalazłem podpowiedż na stronie
    aimola.free.fr/technique/suspension/koni/index.html
    Chyba przymierzę się do tej opcji.
    Pozdrawiam.
    Możesz poprawic linka? bo ten do niczego nie prowadzi - nawet po wpisaniu w wyszukiwarkę - a jestem zainteresowany (zaintrygowany) tą Twoją opcją o której wiele nie napisałes....
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Jacku, zachowałem starego/zużytego Gabriela bo miałem nadzieję na jego regenerację. Ale firma w Katowicach, która się tym podobno zajmuje, nie odpowiedziała na moje zapytanie. Gabriel zwyczajnie się rozszczelnił z minuty na minutę. Głupia sprawa.

    Co do amorków 16v/Qv to oczywiście miałem sporo wątpliwości. ePer podaje z 5-6 różnych modeli, kilka modyfikacji i jeszcze dodatkowe opcje - można przy tym zgłupieć. Moj amor miał symbol 60561164, który tak naprawdę prócz dedykacji do 16 nie miał żadnych innych ograniczeń. Jakiś zamiennik zmienika. Domyślam się, że po to tworzyli tyle różnych kombinacji, modyfikacji i zamieszania, że jednak różnice pomiędzy różnymi modelami były. Ale dziś producent Monroe podaje w katalogu, że ich model można stosować zamiennie do wszystkich modeli 33. Jednym słowem unifikacja bez wdawania się w szczegóły. A jak coś jest do wszystkiego... :-) Tym samym stwierdziłem, że cokolwiek bym nie zamontował będzie podobnie źle
    Z racji tego, że wyjęty Gabriel był kompletnie luźny otwarte pozostaje pytanie czy oryginalne amory Boge/Way Assauto dedykowane do 16v/QV miały inny skok, twardość.

    Co do tyłów to ja mam żółte Koni na środkowym ustawieniu i powiem szczerze, że do cywilnej jazdy jest zbyt twardo. Jeżdżę tak już kilka lat ale naprawdę miło wspominam czasy standardowych amorów z tyłu. Pewnie wystarczyłoby zmienić w Koni ustawienie na "1" i pewnie byłoby dobrze ale lenistwo mnie ostatnio ogarnęło i pozostawiłem jak jest.
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Właściwie to przypomniało mi się dopiero teraz, że miałem Boge od Q4 w ręku(poszły do przeróbki) i nie było różnicy w geometrii. Pytanie, czy Q4 miała niższy przód, bo w końcu tył miała sterczący wyżej niż ośka.

    Kupując przednie Koni słyszałem o nich, że są albo bardzo twarde, albo mega twarde. Jak poszukujesz odrobiny komfortu to można pójść w Delphi - takie miałem wcześniej na tyle i to był wtedy zupełnie inny samochód, nawet jak były nowe - nie wstrząsał tak kręgosłupami podróżnych jak teraz na Gabrielach.

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    Ja muszę zobaczyć co mam w mojej 33 P4 bo strasznie nisko przód siedzi, ale podejrzewam że to wina sprężyn.
    Ciekawe czy mogę dać sprężyny np z zwykłej 33 FWD np z Imoli bo i tak będę ją ciął na złom.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seraf Zobacz post
    Ja muszę zobaczyć co mam w mojej 33 P4 bo strasznie nisko przód siedzi, ale podejrzewam że to wina sprężyn.
    Ciekawe czy mogę dać sprężyny np z zwykłej 33 FWD np z Imoli bo i tak będę ją ciął na złom.
    W amorach na 3 śruby sprężyny były te same. Sprężyny z amorów na 3 śruby nie pasują do amorów na 4 śruby.
    Wśród amorów na 4 śruby były sprężyny 4,5 zwoja i 5,25 zwoja. Chyba trzeba przekładać razem z miskami/poduszkami bo nie pasują zamiennie do innych misek
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    r-sokol, czyli można by przypuszczać, że w obniżonych QV/S były sprężyny 4,5 zwoja?

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    r-sokol, czyli można by przypuszczać, że w obniżonych QV/S były sprężyny 4,5 zwoja?
    No raczej nie. Napiszę tak: jedne były w alfach w 1986 a drugie w 1988r. Chyba zmiana była od 1988r - ale które? chyba te 4,5 zwoja były od 1988r.
    Wysokość ta sama. Nie wiem od czego zalezało obniżenie.
    Napiszę jeszcze że w alfinie z 1986r były ciut inne (dłuższe) wahacze przez co przednie koła były "rozkraczone" - (dołem szerzej i to było widoczne) i alfina inaczej jeździła w zakrętach. Bokser na 4 gaźnikach, mniejsze tłumiki i bez katalizatora - ale to był dźwięk... Każde skrzyżowanie pedał w podłogę, pisk opon i strzał przed siebie (auto dla gówniarzy jak mi ktoś wtedy powiedział i tak było)
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. Amortyzatory tył Ti
    Utworzone przez sebo18188 w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 20:15
  2. Amortyzatory 156 JTD 110 KM
    Utworzone przez lewy666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:51
  3. Amortyzatory
    Utworzone przez pela772 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:15
  4. amortyzatory
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory