Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: [33] Amortyzatory z kołnierzem i bez.

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    No raczej nie. Napiszę tak: jedne były w alfach w 1986 a drugie w 1988r. Chyba zmiana była od 1988r - ale które? chyba te 4,5 zwoja były od 1988r.
    Wysokość ta sama. Nie wiem od czego zalezało obniżenie.
    Napiszę jeszcze że w alfinie z 1986r były ciut inne (dłuższe) wahacze przez co przednie koła były "rozkraczone" - (dołem szerzej i to było widoczne) i alfina inaczej jeździła w zakrętach. Bokser na 4 gaźnikach, mniejsze tłumiki i bez katalizatora - ale to był dźwięk... Każde skrzyżowanie pedał w podłogę, pisk opon i strzał przed siebie (auto dla gówniarzy jak mi ktoś wtedy powiedział i tak było)
    ...a to przecież taki zwykły grzeczny hatchback, rodzinny kompakt z dużym bagażnikiem. To było w tym najpiękniejsze.
    Swoją drogą to wszystko wskazywałoby na to, że jednak wraz z upływem lat 33ka była konsekwentnie "ugrzeczniana" i traciła kolejne cechy odziedziczone po legendarnych Sud'ach.

    Ale wracając, no tak, myślałem tylko o ostatniej serii. Czyli pytanie otwarte pozostaje jak wygląda sprężyna od QVki. Logika nakazywałaby krótszy i grubszy pręt, ale jeśli krótszy, to musiałby być obcięty o cały zwój, bo w ostatniej serii chyba nie było różnych misek pod sprężyny/górnych mocowań kolumny. Była kiedyś nowa sprężyna do kupienia w necie, sprawdzałem po numerach na różne sposoby i wychodziło mi że powinna to być ta obniżona, no ale stówkę dać w sprężynę tylko po to by ją postawić na półce, wydało mi się trochę przesadą. Natomiast coś na rzeczy musi być, bo przecież od 1993r budy miały już mocowania na 3 otwory, więc również i sprężyny stożkowe powinny występować w różnych wariantach.

    Jakby ktoś się zastanawiał jak to wyglądało w tylnym zawieszeniu, to cały czas dostępna jest tabelka autora strony, z której można wyciągnąć pewne wnioski:
    http://www.alfa-pages.co.uk/springr.php
    Ostatnio edytowane przez JacekK ; 27-06-2017 o 07:41

  2. #22
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Italia
    Postów
    493

    Domyślnie

    A jeśli chciałbym trochę podnieść P4 to można kupić jakieś wyższe sprężyny? Pewnie można dorobić sprężyny na zamówienie tylko ciekawe jaki byłby koszt.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Z dorobieniem na wzór dłuższych np. o jeden zwój nie powinieneś mieć problemu, ale jedno to sprężyna, drugie to większy skok amortyzatora, a trzecie to geometria, chociaż jak chcesz zrobić przełajówkę to nie powinno to mieć znaczenia.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar fafa
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Knurów/Mysłowice
    Auto
    RWD & FWD & Q4
    Postów
    304

    Domyślnie

    Odnośnie sprężyn, to jak Jacku pamiętasz kupiłem kiedyś chyba komplet utwardzonych/obniżonych (?) i krótko je u siebie miałem. Niestety nie pamiętam z jakich powodów je zdemontowałem. Jak przez mgłę przypominam sobie, że chyba samochód na zwykłych amortyzatorach prowadził się słabo. Do tego prawą miską amortyzatora miałem ze 164 i luzy na wahaczach. W każdym razie sprężyny zostały na strychu.

    Druga sprawa o której wspomina r-solol to wahacze. Ponownie, trochę na ślepo zaryzykowałem zakup jakiś "leżaków magazynowych" (oryginały) bo wydawało mi się, że wahacz jak wahacz - powinien pasować. A tu przy montażu zdziwienie - wahacz jest dłuższy od tego, który siedzi w serii III. Teraz, dzięki Wam już wiem, że chomikuje kawał żelastwa do serii II (jak by co to do sprzedaży). Jak kiedyś będę miał odpowiednią ilość złotówek, to sobie jeszcze 1,7 QV na gaźnikach potestuję - nawet za niegodziwa kwotę. Z Waszych wrażeń wnioskuje, że seria II jeździ znacząco lepiej niż III a moim zdaniem seria III bije wszystkie współczesne kompakty w zakresie frajdy z jazdy

    Jarek
    33 1.7IE 8v Mirto Verde; 75 1.8 ie Rosso Alfa; 159 SW JTDm Q4 Nero Carbonio Met. & Poltrona Frau inside
    Ypsilon 0.9 TA BiColore Platinum
    było: 147 Selespeed, 146 1.6 TS

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Z tego co pisze r-sokol to ten Twój wahacz jest chyba wręcz do I serii.
    Ja niby jechałem kiedyś 1.7 QV, tą białą słynną, ale jedyne co mogę powiedzieć, to że łapała zdecydowanie mniejsze przechyły w zakrętach. No ale nie wiem, czy QV nie miała znowu mniejszego skoku/twardszych sprężyn, poza tym trzeba by porównać dwie nowe.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar kozbi
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 33 SW Carb Media"L" Kod wersji 907B3 1,5 (AR30734)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Możesz poprawic linka? bo ten do niczego nie prowadzi - nawet po wpisaniu w wyszukiwarkę - a jestem zainteresowany (zaintrygowany) tą Twoją opcją o której wiele nie napisałes....
    Przepraszam że dopiero teraz się odzywam,po prostu wpisz adres :http:alfaimola.free.fr przejrzyj całość to dokopiesz się do tematu.
    Pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał r-sokol Zobacz post
    Możesz poprawic linka? bo ten do niczego nie prowadzi - nawet po wpisaniu w wyszukiwarkę - a jestem zainteresowany (zaintrygowany) tą Twoją opcją o której wiele nie napisałes....
    Jeszcze raz spróbuję przesłać Ci dokładniejszy kontakt http://alfaimola.free.fr/technique/s...oni/index.html. Mam swoje lata i oczywiście pewne problemy z wpisywaniem linków.
    Pomyślnego działania. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Amortyzatory tył Ti
    Utworzone przez sebo18188 w dziale 156
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 20:15
  2. Amortyzatory 156 JTD 110 KM
    Utworzone przez lewy666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 12:51
  3. Amortyzatory
    Utworzone przez pela772 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 21:15
  4. amortyzatory
    Utworzone przez tomasz777 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory