Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [164] Brak ogrzewania

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie [164] Brak ogrzewania

    Witam. Mam problem z ogrzewaniem.
    Miesiąc temu wypłukałem cały układ chłodzenia, wymieniłem termostat, zalałem nowy płyn, po odpowietrzeniu alfa grzała jak głupia, silnik trzymał stałą temp.ok 80stopni. Szkoda tylko, że tak krótko się tym nacieszyłem.
    Obecnie do nagrzewnicy nie dochodzi ciepła woda (oba węże są zimne) czego skutkiem jest brak ogrzewania w aucie. nagrzewnica jest drożna. Po otwarciu termostatu płyn w zbiorniczku wyrównawczym przestaje być gorący (jest lekko ciepły)
    Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym przypadkiem?

  2. #2
    Kosiar
    Gość

    Domyślnie

    może masz uszkodzony czujnik sterowania dyszami ciepłe/zimne jakoś tak to się nazywało bo mi też padło i własnie ta rzecz była za to odpowiedzialna

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie

    masz na myśli pewnie silnik elektryczny sterujący przesłoną , odpowiedzialną za regulację temperatury. U mnie jest to sprawne. Tak jak pisałem nagrzewnica sie nie nagrzewa, tylko nie wiem dlaczego. silnik trzyma stała temperaturę ok 85 stopni

    Dodano 2.01.2008

    Czy tylko mnie zdarzają się takie usterki o których nikt nigdy nie słyszał ? Każda wskazówka jest przydatna. Nie wiem tylko czemu na nagrzewnice padło, reduktor jest gorący. Po odłączeniu reduktora z obiegu chłodzenia do nagrzewnicy również nie dochodzi gorący płyn. Może zamontować elektryczną pompę wspomagającą cyrkulację płynu chłodzącego? Taka jak w omegach i transporterach była montowana.

  4. #4
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał edge66
    Może zamontować elektryczną pompę wspomagającą cyrkulację płynu chłodzącego?
    pomysł fajny tylko czy będzie ona współgrać ze standardową pompą wody?
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar edge66
    Dołączył
    12 2007
    Auto
    164 Super, 2.0 T.Spark
    Postów
    36

    Domyślnie ogrzewanie naprawione.

    Problem już dawno usunięty Przyczyną wszystkich tych objawów było uszkodzenie pompy. Jak już pisałem objawy były różne, wiec rozebrałem pompę. Okazało się że wirnik (łopatki) pompy był spękany w kilku miejscach na obwodzie otworu w którym osadzony jest wałek napędowy. Co powodowało że koło pasowe kreciło się jak powinno natomiast wirnik zaczął się ślizgać, az w koncu stanął. Wnioskuję że pęknięcia musiały powstawać stopniowo jeden po drugim gdyż pompa czasem jako tako pracowała (chłodziła silnik ale nie była w stanie przepchnąc gorącego płynu aż do nagrzewnicy). Próbowałem wspomóc pompką elektryczna taka jak np. w omegach lecz to zdawało egzamin dopóki termostat się nie otworzył. Po otwarciu termostatu pompka wyciągała płyn z chłodnicy (lecz on zdązył sie juz schłodzić) W rezultacie nagrzewnica stawała sie zimna . Pompka elektryczna nie była w stanie schłodzić silnika a temperaturka rosła.
    Po wymianie pompy wszystko wróciło do normy.

    pompkę elektryczna zamontowałem przed reduktorem LPG, aby szybciej się gaz uruchamiał.

    Nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło DD

Podobne wątki

  1. brak ogrzewania
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2015, 22:23
  2. [MiTo] Brak oświetlenia w bagażniku oraz brak ogrzewania tylnej szyby.
    Utworzone przez Paul_Matt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 11:49
  3. brak ogrzewania :/
    Utworzone przez danielM w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 23:38
  4. wymiana drzwi(lusterka)->brak temperatury->brak ogrzewania
    Utworzone przez Jacenty w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 14:57
  5. [156] Brak ogrzewania ;( (1.9 JTD)
    Utworzone przez Hitos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 19:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory