Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: problemy z AR 33 P4

  1. #21
    Lech
    Gość

    Domyślnie

    co to za czujnik pod nadkolem od strony kierowcy. Ida tam rurki z podcisnienia i zbiornika

  2. #22
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Moze jakies zdjecie? wtedy by było łatwiej. Moze warto podjechac na kompa zeby zobaczyli. Tylko podjedz do nich na benzynie bez miksera niech sprawdza.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    hehehe wszystko nówka, 180 km/h, generalny remont? no niezłe docieranie

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lech
    co to za czujnik pod nadkolem od strony kierowcy. Ida tam rurki z podcisnienia i zbiornika
    Sam sobie odpowiedziałeś
    Filtr oparów paliwa

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    za mało danych
    jest tyle rzeczy do sprawdzenia że trudno coś powiedzieć.
    czy wydech, a zwłaszcza kolektor wydechowy jest oryginalny? nie masz przypchanego katalizatora? nie wywaliłeś przypadkiem katalizatora?
    nowy filtr powietrza?
    grzebałeś w wyprzedzeniu zapłonu? jeśli tak to sprawdź może być mocno spóźniony. czy palec rozdzielacza nie jest z odcięciem?
    sprawdź ciśnienie paliwa na szynie - wydaje się za małe, skoro na benzynie obroty max są mniejsze niż na gazie.
    czy przewód podciśnieniowy do regulatora ciśnienia paliwa jest włączony we właściwe miejsce?
    jest tyle rzeczy że ten samochód trzeba obejrzeć.
    gdzie jest ten Łukawiec?
    być może masz syf w paliwie (woda), zatankuj więcej paliwa do zbiornika.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  6. #26
    Lech
    Gość

    Domyślnie

    LUKAWIEC JEST KOLO LUBACZOWA NA PODKARPACIU ALE BLIZEJ GRANICY I PRZEJSCIA KORCZOWA to tak wydech kompletny i orginalny male nieszczelnosci przy kolektorze i zloczeniu z katalizatorze wszystkie rurki sa tam gdzie powinny byc zaplon ustawiony kolo zamach na znak T palec na srodku kreski na obudowie aparatu paliwo czyste i zbiornik tez tyle ze nie wiem czy czasem to nie pomka chcxialem ja dzisiaj wymienic na inna ale palca nadciloem szlifierka i musze z tym poczekac az sie z lekka zrosnie
    A CO DO DOCIERANIE TO ZROBILEM JUZ 1500 km
    co to jest ''czy palec rozdzielacza nie jest z odcięciem'' bo sie nie orientuje :?
    kto wie jaka powinnien miec srednice miksera :?:
    a ktos moze wie jakie oznaczenia powinny byc na pompce nie mam jak zmierzyc cisnienie podawane przez pompke

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    palec z odcięcie? Najprościej wytłumaczyć, zerknij czy na palcu jest sprężynka :mrgreen: jak tak to z odcięciem. A jeśli chodzi o pompę pal, to w 100% pasuje od PN Trucka koszt 297 zł, mam taką założoną i jest OK

  8. #28
    Lech
    Gość

    Domyślnie

    kurcze mam 4 pompki i rozne oznaczenia i pewnie maja wplyw na cisnienie nie mam sprezynki sam palec

  9. #29
    Lech
    Gość

    Domyślnie

    a powie mi ktos jaka ma srednice miksera

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    lechu - w sobotę zobaczę jaką mam pompkę bo mam wyjętą z P4.
    średnica miksera : im mniejsza średnica tym większe zużycie gazu. jeżeli dziura jest zbyt mała to będzie ci kryzować dolot (tak jak byś nie mógł do końca otworzyć przepustnicy) z tego co doczytałem to masz mikser razem z klapą przeciwwybuchową założony za przepływomierzem. z tego co się orientuję to powinno być tak: mikser przed przepływomierzem (między filtrem a przepływomierzem) w postaci płaskiej płytki, przykręcany między przepływomierz a taką płytkę do której obejmą łączy się z rure od filtra. klapa przeciwwybuchowa założona na króciec przepływomierza za przepływomierzem (między przepływomierzem a kolektorem ssącym).
    średnicę takiego miksera napiszę ci w poniedziałek (numer pompy też).
    co do zapłonu - skoro masz ustawiony zapłon tak jak napisałeś to oznacza że zrobiłeś to statycznie. wydaje mi się że zapłon powinieneś ustawiać dynamicznie tzn za pomocą stroboskopu.
    nie wiem jak jest w 16v ale w 1,7ie obroty silnika ustawia się na 950 obr, odpina się podciśnienie od aparatu zapłonowego (w 16v nie ma) i oświetla koło zamachowe. znak "I" powinien pokrywać się z tym takim wystającym czubkiem (trójkątem).
    tylko nie wiem czy jest sens to robić bo zapłon ustawia komputer , nie ma aparatu jest tylko rozdzielacz - ale sprawdziłbym...
    co do ciśnienia paliwa. trzeba wziąć zwykły manometr do 5 lub 10 atmosfer, trochę gumowego wężyka i trójnik. tę końcówkę trójnika która odstaje w bok łączysz z manometrem, pozostałe należy włączyć między koniec szyny paliwa a podciśnieniowy regulator ciśnienia paliwa. wszyskie połączenia zacisnąć obejmami !! wymagane ciśnienie zazwyczaj podane jest na podciśnieniowym regulatorze. uruchomić silnik i odczytać ciśnienie. można jeszcze włączyć pomiar za pompą (łatwiej) - tylko że odczyt może być inny.
    ale ja raczej nie stawiałbum na pompę. albo za mała średnica miksera, ew coś ze świecami. może się tak robić jak przerwa jest za mała. ale to trzeba by odsłuchać silkik. jak to jest z tymi obrotami. przy 5000 przerywa czy też nie chce się wkręcić wyżej? bo jak nie chce się wkręcić wyżej to może po prostu masz za bardzo wykręconą śrubę ogranicznika przy pedale gazu a my tu o ciśnieniu...
    czekam na fotki przeróbek (podłoga, zbiornik paliwa, wnęka na koło zapasowe)
    serdecznie pozdrawiam...
    haka holowniczego do p4 nie masz przypadkiem?
    łukawiwec jest jednak za daleko ode mnie (puławy - woj. lubelskie) cyba żebym przypadkiem był w górach to wpadnę, ale na razie się nie zapowiada...
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. Dwa problemy z AR 147
    Utworzone przez wiiktor11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 20:43
  2. Problemy z ABS i VDC
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2013, 17:59
  3. 3 problemy...
    Utworzone przez Jack92 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 20:58
  4. Dwa problemy AR 156 98r
    Utworzone przez ArturR_1975 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 17:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory