Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: [33] Ciekawostka

  1. #1
    bassman
    Gość

    Domyślnie [33] Ciekawostka

    To fotki z jakiegos zlotu znalezione w necie.
    Samorobki? - jesli tak to uznanie za estetyke godna Alfy Romeo i duzo pracy wlozonej by uzyskac taki efekt.
    Ten climatronic to wyglada mi na panel ze 155, ale ten cabriolet - poprostu sie zakochalem

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    No to bassman co się zastanawiasz, brzeszczot w rękę i naprzód :mrgreen:


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  3. #3
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    hehe :mrgreen:
    tylko mnie ten klimat troche hamuje
    za to taki klimatronik to z chcecia bym zapodal :mrgreen:

  4. #4
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Jest to orginalny panel od 33. Było wypuszczonych troche ich. Wiem kto takie coś ma wszystko full elektronika nawet sprezarka od klimy w nim jest inna już niz w zwyklej klimie bez klimatronika. A widziałeś może Alfe 33(164) 3.0 V6 Ja tak Daje Ci link do strony http://www.grupposportivo.net/AlfaRomeoS3d5.htm

  5. #5
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawie sie musi prowadzic taka Alfa 33 z tylkoma kucami pod maska :mrgreen:
    Ale walek. Jedno mnie zastanawia...sposob w jaki tam skrzynke biegow zamontowano?...

  6. #6
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bassman
    Ciekawie sie musi prowadzic taka Alfa 33 z tylkoma kucami pod maska :mrgreen:
    Ale walek, jedno mie zastanawia, sposob w jaki tam skrzynke biegow zamontowano?...
    Zobacz ze rama jest z 164

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    rozmawiałem wczoraj telefonicznie z właścicielem tego klimatronika. to lepiej wygląda niż jest zrobione.
    nagrzewnica jest standardowa - jak w każdej 33. klimatyzator jest dołączony do nagrzewnicy po prawej stronie przy nogach pasażera pod deską rozdzielczą. w naszych bellach w moim poście - czwarte zdjęcie od góry. widać po prawej stronie czarne pudełko. to właśnie jest klimatyzator.
    filtr i osuszacz nie jest koło akumulatora tylko koło prawej lampy.
    podobno jest inny kompresor i mocowanie.
    nic nie wiem czy chłodniczki klimatyzacji (skraplacze) są dwie tam gdzie zwykle, jakie są (były dwa typy) czy też pojedyńcza przed chłodnicą silnika.
    no i klimatronik. to nie jest fabryka, wykonane profesjonalnie ale nie fabryka.
    pod spodem klimatronika są siłowniki (serwa) które kręcą pokrętłami regulatorów jak w zwykłej 33. trochę przekombinowane ale wygląda super. od siebie dodam że miałem taką (podobną konstrukcyjnie) klimę w swojej P4. konstrukcyjnie jest to wersja 1. wkurzał mnie ten klimatyzator kolo nóg więc całość poszła do ludzi. u siebie montuję klimatyzację serii 3 (od przednionapędówek). była jeszcze seria 2 montowana w późniejszych P4 ale to też trochę wynalazek.

    to zdjęcie klimatronika i alfy 33 cabrio są na stronie www.cuoresportivo.ch

    ale trzeba przyznać że mr siwy wynalazł niezłą stronkę. przez moment myślałem że holendrzy najarali się grazi i wykombinowali 33 ze 164. no mieli odwagę i wyobrażnię. trzeba mieć naprawdę wizję żeby tak wykombinować.
    tyle że tablice rejestracyjne są niemieckie. niemcom gratulujemy inwencji twórczej.
    lechowi też (przełożył napęd od P4 do przednionapędowej 33)
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  8. #8
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Czyli chcesz powiedziec ze u siebie tez nie miales klimy sterowanej pokretlami?

  9. #9
    Piotrr
    Gość

    Domyślnie

    to cabrio to chyba nie fabryka ? - ale ładne!!

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    nie. u mnie było wszystko jak w standardzie.czyli pokrętła i standardowa nagrzewnica.
    dodatkowo był kompresor, dwie chłodniczki, osusacz i klimatyzator właśnie pod deską po stronie pasażera. dodatkowo na regulatorach nawiewu ktoś dołożył włącznik włączający klimę. regulacja odbywała się pokrętłem przykręconym do klimatyzatora (trzeba było włożyć łapkę głęboko pod deskę).
    dlatego wychrzaniłem tą klimę.
    gdyby regulatory były takie jak na fotce to napewno bym je zatrzymał.
    podobno będą zdjęcia tego klimatronika - zamieścimy.
    ja też muszę uzupełnić te swoje fotki.
    to cabrio to chyba jedyne na świecie...
    chociaż widziałem na necie zestawy do samodzielnego montażu - dwuosobowego roadstera - na bazie podzespołów z alfy 33. waga 600kg, silnik 16v - więc przyśpieszenia oceńcie sami. ale gdzie mam fotkę... - za diabla nie wiem. poszukam.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

Podobne wątki

  1. Ciekawostka;]
    Utworzone przez Blumen w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 17:36
  2. [164] Ciekawostka
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:34
  3. [166] ciekawostka
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 08:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory