Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: Alfa 33 problem na znimnym silniku!!!

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Więc wracając do czujnika na głowicy, tego na śrubkę jest to czujnik przegrzania silnika. Pobiera on temp. z głowicy. W momencie nadmiernego nagrzania silnika zaświeca się kontrolka ta duża na wskazówką temp silnika.

    Czujnik jest ważny, ale można jeździć bez niego. Aczkolwiek jak przegrzejesz silnik (czujnik nie będzie podpięty) to nawet o tym nie będziesz wiedział. Jeżeli masz czujnik z tamtej Alfy to go poprostu zamień. Wszystkie akurat są tego samego typu choć mogą różnić się wyglądem ( okrągły lub prostokąt aluminiowy). Jeśli chodzi o termostat to kup na temp 86 st. Vernet 5953.86. Raczej proponuję odkręcić kolektor ssący (pająk) będzie lepszy dostęp do przewodów wodnych pod pająkiem.

    Pytanko do bodzio_piotr
    Z jakiego miasta jesteś???

  2. #12
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    No niestety ta poprzednia nie ma Alfa Control. Narazie podepnę ten czujnik. Nie będe wymieniał go, bo nawet nie wiem czy jest sprawny bo jest odpięty.
    Termostat nie jest najważniejszy. Wymienić wymienię go. Ale wracając do tematu co może być przyczyną że na zimnym silnik ma czkawkę i nie chodzi płynnie. To znaczy jak mu dodam gazu to po chwili obroty się zwiększają i jak puszcze to zgaśnie.
    Ona stała rok w autokomisie. Jak ją kupiłem było jeszce gorzej wogóle mocy nie miała. Podam przykład:
    2 bieg - full gaz Alfa się nie rozpędza. Teraz się troche rozjeździła i jest coraz lepiej. Ale problem na zimnym silniku nadal jest. Wyczytałem na necie, że niektórzy mieli problem z katalizatorem. Może katalizator jest zapchany? Chociaż to trochę dziwne, bo na ciepłym jest wszystko wporządku.

    Co do termostatu będe sie staral o ten model co mi podałeś.

    Co do miasta jestem z Dąbrowy Górniczej obok Katowic
    Pozdrawiam

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Ja nie pisałem żebyś zamienił czujnik ten od Alfa Control, ale czujnik ten z głowicy ( na śrubkę) od przergrzania. Akurat ten jest tu najmniej ważny przy objawach o jakich piszesz.

    Po opisie domniemam, że nie masz wolnych obrotów na zimnym silniku (na benzynie)Tak?
    A jak z wolnymi obrotami na ciepłym, na benzynie ??? Gaz narazie zostawmy w spokoju.
    Prawidłową reakcję działania czujnika ssania opisałem post wyżej cytuję:

    ...Jeżeli jest sprawny to: po odpaleniu zimnego silnika obroty powinny wzrosnąć na jakieś 1500, po dogrzaniu silnika obroty powinny same spaść...
    Czy tak jest ??

    Co do czujnika w zbiorniczku wyrównawczym, do wymiany miałem ten sam objaw, wymieniłem i jest OK

  4. #14
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    No powiedzmy. Po odpaleniu silnika obroty wzrastaja do 1500 obr/min, ale po chwili auto gaśnie chyba, że przytrzymam noge na pedale gazu. Troche się rozgrzeje. Druga sprawa to, że jest tak dziwnie, że go tak dławi i dopiero po chwili wkręca się na obroty. Nie ma płynnej regulacji chyba że jest ciepły. Obroty chodzą nie równo jak sie już rozgrzeje silnik. Gasze auto na benzynie - przełączam z gazu i wtedy widze że silnik pracuje nie równo i niekiedy nawet zgaśnie.
    Czyli chodzi ci o czujnik ten w niebieskiej obudowie co jest obok tego na śrubke?? Czy jak pomierzyłem go jak był wyjęty i leżał troche na dworze i miał 3,5 Ohma to jest nie sprawny czujnik???

    Zauwżyłem jeszcze, że jak go zgasze z gazu bezpośrednio to na następny dzień chodzi równo odrazu po odpaleniu. Natomiast trzeba go pokręcic kilka sekund, powiedzmy kilkanaście, ponieważ chyba mi nie trzyma zawór od gazu i gaz ucieka przez noc do parownika i się ulatnia. Ostatnio rano parownik był zamarznięty. Dlatego teraz przed zgaszeniem przełączam na benzyne. Wtedy na nastepny dzień odpali odrazu ale nie trzyma obrotów. Dziwne zjawisko co nie???

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    A nie masz wrażenia że leje któryś z wtryskiwaczy???

    Czujnik z niebieską końcówką, jeden jedyny w kolektorze ssącym, w 1.7 8V nie pamiętam z której strony.

    Posprawdzaj wszystkie wężyki gumowe, a w szczególności te od podciśnienia.

  6. #16
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Ja się nie znam na mechanice. Jak to się może objawiać, że leje któryś z wtryskiwaczy?? Nie widze wycieków oleju, jedynie od spodu nad miską z obu stron lekko jest zaślimaczone ale to tylko lekko nic więcej. W kolektorze ssącym - chodzi ci o ten co się wkręca w silnik od strony prawej obok bagnetu z olejem i obok tego czujnika co na śrubke się wkręca?? Odpinałem wężyki od podciśnienia i bodjaże chyba jak były wypięte te od przodu silnika 2 to chyba była poprawa równiej chodził silnik ale nadal dławił się.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar phantom71
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 156 1.8TS 16V 10.1998
    Postów
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_piotr
    Ja się nie znam na mechanice. Jak to się może objawiać, że leje któryś z wtryskiwaczy?? Nie widze wycieków oleju, jedynie od spodu nad miską z obu stron lekko jest zaślimaczone ale to tylko lekko nic więcej. W kolektorze ssącym - chodzi ci o ten co się wkręca w silnik od strony prawej obok bagnetu z olejem i obok tego czujnika co na śrubke się wkręca?? Odpinałem wężyki od podciśnienia i bodjaże chyba jak były wypięte te od przodu silnika 2 to chyba była poprawa równiej chodził silnik ale nadal dławił się.
    .
    Leje - nie daje mgiełki paliwa do cylindra tylko poprostu "leje" paliwo i zalewa świecę.
    OK, inaczej względem czujników.
    Więc,
    1. nad filtrem oleju, tam gdzie bagnet jest czujnik ciśnienia oleju na 1 kabelek
    2. obok na głowicy ten na śrubkę , na 1 kabelek czujnik temp silnika przegrzania silnika (świeci się wtedy duuuuuża lampka nad wskazówką)
    3. czujnik temp silnika na 1 kabelek, gdzieś w kolektorze ssącym.
    4. czujnik ssania inaczej temp wtrysków, niebieski na 2 kabelki w kolektorze ssącym.

    W tych postach masz 2 schematy instalacji elektrycznej , przyda się, który jest u ciebie poznasz po tej duzej puszce

    http://www.forum.alfaholicy.org/viewtopic.php?t=757
    http://www.forum.alfaholicy.org/viewtopic.php?t=749

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    panowie fajnie sie czyta te wasze posty ale do cholery jest slownik ortograficzny. juz nie czepiam sie interpunkcji .

    Od Moderatora
    Już troche popoprawiałem. Każdy kończył inna szkołę

  9. #19
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    witam. Gdy chodzi o termostat zabardzo nie pasuje to co mi podales, ponieważ przy temperaturze 86 stopni gdy otwiera się termostat to mi sie wentylator załącza. Mam na liczniku podane temperatury od 30 do 110, a po srodku jest 70 stopni. Czy mam jakąś inną wersję silnika?? Przy jakich temperaturach załącza się u was wentylator jak termostat otwiera sie przy 86 stopniach?
    Czekam na odpowiedź
    Pozdrawiam

  10. #20
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_piotr
    witam. Gdy chodzi o termostat zabardzo nie pasuje to co mi podales, ponieważ przy temperaturze 86 stopni gdy otwiera się termostat to mi sie wentylator załącza. Mam na liczniku podane temperatury od 30 do 110, a po srodku jest 70 stopni. Czy mam jakąś inną wersję silnika?? Przy jakich temperaturach załącza się u was wentylator jak termostat otwiera sie przy 86 stopniach?
    Czekam na odpowiedź
    Pozdrawiam
    To zegary masz od 1.4, bo w 1.7 jest od 40 do 120 po srodku jest 80. Wentylator jakoś przy 92 działa coś w tym stylu.

Podobne wątki

  1. [159] Problem ze sprzeglem podczas pracy na zimnym silniku Alfa 159 1,9 JTDM 120 KM
    Utworzone przez Michal-nowy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-04-2016, 11:17
  2. Problem na zimnym silniku
    Utworzone przez RAMZES1990 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 21:43
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-05-2012, 15:25
  4. [146] Problem na zimnym silniku.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-07-2010, 11:14
  5. alfa romeo 156 2.0ts problem na ciepłym silniku
    Utworzone przez xj750 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 18:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory