Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 148

Temat: Mocne serduszko do Alfy

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Pietere zgadzam się z tobą dlatego najnowsza 159 i jej silniki to porażka Alf już niedługo niebędzie :cry: :cry: :cry:

    [ Dodano: 2006-05-16, 03:23 ]
    145 była QV początkowo 1,7 a potem 2,0

  2. #52
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    to fakt ale silnik sam w sobie był udaną konstrukcją

  3. #53
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja tam bym sie nie zgodził, bezposredni wtrysk, podwojna zmiana faz rozrządu i jakies 400kucy przy wspolpracy z maserati budzą respekt :twisted:

    no i te diesle, chodz wiebicielem rzepaku nie jestem, to nie wiem czy bym sie nie skusil na jakiegos 200tu konnego klekota w 159 :twisted:

    czasy sie zmieniają i nie mozna stac w miejscu panowie

  4. #54

  5. #55
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    Niby tak ale cała motoryzacja szuka oszczędności-NIEMA kasy- najlepsze roczniki to 93-98 sami dilerzy tak mówią -nieoficjalnie.
    Byłem na targach motoryzacyjnych w Bielsku pół roku temu i oczywiście -stoisko Alfy- pytam o el zawiecho- odp. ciezko- na zam ok 25000zł pytam o wersje jak moja tylko nową - 255000zł. nogi mi sie ugieły . niem co porównywać w 2003 r kupiłem do firmy Forda Fusiona- niby nowy a jak stodoła zero dizainu i poprostu taczki- a alfa jaka kolwiek ma swój styl- bellla mashina

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Alfista, nikt nie mówi o staniu w miejscu. Niech alfa rozwija swoją technologię. Niech w końcu zbudują jakąś V8 po 30 letnej przeszło przerwie, V12 to raczej w skali marzeń. Po postu zrozumcie, że alfa to nie jakiś VW czy inne coś, co musi się wstydzić niskobudżetowych rozwiązań dla ludu. Ta marka ma bogatą historię ponadczasowych konstrukcji i nie musi naprawiać błędów, jak zwał tak zwał. Wydaje mi się że Alfa ma na prawdę jeszcze potencjał aby samodzielnie stworzyć silnik porównywalny jeśli nie lepszy niż np. męczone już tutaj ferrari. Ja osobiście olewam ciepłym moczem 159 i Brerę którą napędzają OPLOWSKIE! silniki. Prędzej wolałbym żeby już splajtowała Alfa. Lepiej odejść w wielkim stylu niż produkować jakieś takie pięknie (tu nie zaprzeczę) opakowane ople. Aa i nie zapominajcie że gdyby nie alfa to nie byłoby ferrari.
    1984 GTV6 3.2 24V

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Jakie zastosowanie miałaby niby skrzynia z 164 w moim aucie? W tansaxle? Wolę większy silnik, moc osiąganą bez turbawki, może droższe w modyfikacjach ale klimat i prestiż większy :mrgreen:
    1984 GTV6 3.2 24V

  8. #58
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ale co JTSy wlasciwie mają wspolnego z silnikami opla, czy moze mnie ktos to wytlumaczyc.. :mrgreen: bo dane techniczne są na korzysc alfy i poza tym ze bloki silnikow są produkowane w zakladach GM nie widze podobienstw

  9. #59
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    gdzies ktos pisal, ze jakas najtansza wersja 1.8 ma miec silnik od GM. a czemu wszyscy gadaja caly czas ze to ople to nei wiem?

    moze ktos wyjasni?

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Teraz wyjdzie że jestem fanatykiem (ale co tam tak przecoeż jest)
    Przed wojną Alfa była synonimem niezawodności była wyznacznikiem niezawodności dla aut europejskich i nietylko. Wtedy aby pracować w fabryce Alfy trzeba było mić kogoś z rodziny kto tam pracuje. Przyszła wojna i kryzys na południu rozpoczęto produkcje AlfaSud (auto tanie dla rolników ) zero fachowości zaczęto brać pracowników(rolnikó z pola oderwanych od sierpa siłą) wcześniej cała produkcja była tylko w Milano(z tym miastem nawet jest związany emblemat Alfy) Z wspułpracy z Maserati wyszło transaxle a gdzy było już naprawde ciężko to sprzedali sie Fiatowi w 1988r (mało kto wie że w 1987r Alfa 'błagała' BMW aby oni ją kupili tak aby zachować choć troszke sportową dusze marki) Fiat odrazu zakończył produkcje ostatniej przwdziwej Alfy 75 i zrobił 155 dość długo bo dop roku 1998 produkował 164 potem kolejne modele miały coraz więcej z Fiata a mniej z Alfy. Potem przeniesiono fabryke do Turynu a w ojczystej fabryce w Milano pordukowano już tylko silniki 2,5V6 oraz 3,0V6 potem 3,2V6 (kiedyś to było niedopomyślenia żeby Alfa niebyła produkowana w Milano :cry: ) Nawet model 156 miał nosić nazwe Giulietta lecz Fiat niepozwolił uznał że on będzie nazywać swoje modele a Alfy będo oznaczane numerami . Teraz gdy wchodzi 159 i słysze że jego silniki będą produkowane przez GM to słabo mi sie robi Kuzym mi opowiadał(mieszka we włoszech i pracuje w Brembo) że niedawno były spore protesty bo zamykano całkowicie produkcje w Milano. W 159 fakt są silniki o dużych mocach lecz patrząc pod maske widzimy cały obudowany motor a gdzie te wspaniałe kolektory w V6 ??? W 159 iBrera oraz w innych nowych modelach pozostał już tylko znaczek nawiązujący do historii. W żadnym z tych aut nieodnajdziemy ducha ducha ducha wspaniałej fabryki produkującej niesamowite auta czy siadając do Brery można jeszcze odczuć ducha Alfy czy wspomnimy siadając za kierownicą 159 o Giulii startującej w MileMillia? NIE
    Dlatego zgadzam się ze zdaniem PieterQ że trzeba widzeć kiedy ze sceny zejść niepokonanym lub swoje rozwiązania konstrukcyjne powierować w inną strone jakoś BMW może nadal produkować silniki na Vanosie nadal ma napęd na tył nadal wersja M startujace w DTM mają silniki rzędowe 4cyl.

Podobne wątki

  1. Mocne drgania samochodu
    Utworzone przez Vasili w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 19:05
  2. mocne dymienie 1,9 16v
    Utworzone przez mirostaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 07:09
  3. [159] Mocne kopcenie z rur.....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 08:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory