Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wyciszenie kabiny

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie Wyciszenie kabiny

    Mam pytanie do użytkowników 164 , 2.0 ts i nie tylko. Czy w Waszych samochodach w kabinie jest głośno podczas jazdy? Nie chodzi mi o szumy powietrza, a bardziej o hałas od silnika. Krótko jeżdżę tym autem. To fajny samochód, ale sądziłem, że w topowym modelu alfy z końcówki lat 90-tych będzie ciszej w kabinie, niż w mojej starej mazdzie 323 z 91r. Stwierdzam, że silnik jest tylko trochę cichszy od mazdowego 1.6. A hałas dobiegający z komory silnika jest nieprzyjemny w kabinie. Bardziej przypomina poloneza, od którego zacząłem przygodę z motoryzacją. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy coś jest nie tak z moim silnikiem, że tak go słychać w kabinie nawet przy 2500 obrotów. Kręcąc tylko 4000 obrotów przez hałas odnosi się wrażenie jakbym kręcił silnik ma maxa. Rozgrzany silnik na luzie i w kabinie jest przyjemnie cicho, ale wystarczy dodać gazu i ucho się już meczy zwałszcza po 6 godzinnej trasie, którą co jakiś czas przemierzam. Wydech jest szczelny a katalizator sprawny.
    Jedna rzecz mnie zastanawia. Mianowicie nie rozumiem dlaczego jadąc na biegu na 3000 obrotów jest głośniej niż gdy wrzucę na luz i też będę trzymał 3000 obrotów. Silnik na luzie jest mniej obciążony i zawsze będzie ciszej pracował?
    Ostatnio jeździłem trochę audi 80 b4 2.0 oraz A4 1.6 97r i niestety wyciszenie kabiny w tych samochodach bije na głowę Alfę. Co tym bardziej mnie wkurza . Oczywiście ktoś może powiedzieć, że każdy z nas ma inny słuch i to są subiektywne odczucia jednak już od kilku osób słyszałem, że mam głośno w aucie. Więc jeśli Wasze alfy tęż są głośne w środku w porównaniu do innych aut to będę musiał pogodzić się z tym faktem.

  2. #2

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar krycho91
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Radzyń Podlaski
    Auto
    164 T.S
    Postów
    620

    Domyślnie

    u mnie jest dziurawy wydech i tylko jego słyszę, z pod maski jest dochodzi lekkie przyjemne szumienie łańcucha
    Ze 164 trudno się wyleczyć

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie

    Przejechałem się innym ts-em. Szwagier ma. Jest ciut ciszej, ale i dźwięk jest przyjemniejszy, łagodniejszy. Takie mruczenie, a po dodaniu gazu jakby lew ryczał . U mnie to jakby ten lew był na kacu, miał wodę w ustach i płukał gardło. Dźwięk przypomina bulgotanie. Za to na luzie oba tak samo ciche

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dyny164
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Berlin .... Chełm
    Auto
    1. 164 TS BIAŁA (BYŁA) 2. 164 ZIELONA (BYŁA) 3. 164CZARNA (byla).4.164ale na czesci.5 164V62.0TURBO
    Postów
    352

    Domyślnie

    ts -y powiem ze zle brzmia w kabinie ... moze niE JAK POLONEZ :::ale rzezi.... ja teratz mam wydech z 3.0 i jest troche lepiej za sprawa tego wydechu--- ale praca silnika jak dla mnie to porazka ... V6 bije na glowe ts-a.
    1. 164 TS biała ..była .2. 164 TS LPG zielona ..była.. 3. 164 TS niebieska ..jest ale na części,, 4. 164 TS czarna *była .5 164 2.0 V6 TURBO lpg bordo JEST

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dyny164 Zobacz post
    ts -y powiem ze zle brzmia w kabinie ... moze niE JAK POLONEZ :::ale rzezi.... ja teratz mam wydech z 3.0 i jest troche lepiej za sprawa tego wydechu--- ale praca silnika jak dla mnie to porazka ... V6 bije na glowe ts-a.
    nie wiedziałem, że te alfy mają różne wydechy. Królestwo za trochę ciszy w kabinie !

    Chyba częściowo namierzyłem coś co hałasuje w komorze. Coś rezonansuje i rzęzi przy dodawaniu gazu w miejscu gdzie kolektor wydechowy wchodzi pod silnik. Jest tam jakaś jakby puszka do której wchodzą rury od kolektora-katalizator by tam był?. Więcej nie jestem w stanie dojrzeć bo mam osłonę pod silnikiem. Dziury tam raczej nie ma bo na luzie jest cisza. Hałas z tego miejsca jest podobny do pustych wydechów w bmkach. Coś jakby zamiast kata była pusta puszka. Jednak katalizator ma i nawet działa. Z resztą zaraz po zakupie nie było tego hałasu. Zaraz obczaję manuala co tam może być.

  7. #7
    ViP Świeżak Avatar Wodzu33
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    AR 164 '98 2.0TS 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Coś musi być nieszczelne albo nie oryginalne. Ja jak miałem po kupnie pełny oryginał to było cichutko i z fajnym dźwiękiem po odkręceniu. Niestety z czasem końcowy tłumik wyzionął ducha tzn odpadła rura dochodząca do tłumika Kupiłem później przelotowy RM, fajnie ale w trasie głośno ( bass) i strach na mieście o policje Później nie mogłem dostać oryginału i kupiłem od fiata cromy, niestety ma trochę mniejszą średnice przy połączeniu, ale przegląd przeszło Teraz padł mi środkowy. Kupiłem zamiennik do 164 i zastanawiam się nad powrotem do przelotówki nierdzewnej Może będzie ciszej na nowym środkowym, bo ten od cromy ma brzydką końcówkę. Podaje linka do filmiku na przelotówce ze starym środkowym http://www.youtube.com/watch?v=IEz6SlwWhMQ
    Ostatnio edytowane przez Wodzu33 ; 13-01-2012 o 23:54

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie

    od czasu stworzenia tego tematu biodegradacji uległ tłumik środkowy. Nic się nie ujawniał aż tu nagle dziura. Z ciekawość zrobiłem sobie fotki i ktoś już go cerował. Jest trochę głośniej w kabinie ale to jeszcze nie to jest źródłem hałasu. Hałas roznosi się po całej kabinie i na pewno od przodu auta. Może w przyszłym tygodniu uda mi się wjechać na kanał to zrobię szczegółowa inspekcje.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00187.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	44201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00188.jpg
Wyświetleń:	690
Rozmiar:	76.2 KB
ID:	44202

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar mlodyamper2
    Dołączył
    12 2011
    Auto
    AR 164 2.0 ts 98r Sequent 24
    Postów
    144

    Domyślnie

    od czasu stworzenia tego tematu biodegradacji uległ tłumik środkowy. Nic się nie ujawniał aż tu nagle dziura. Z ciekawość zrobiłem sobie fotki i ktoś już go cerował. Jest trochę głośniej w kabinie ale to jeszcze nie to jest źródłem hałasu. Hałas roznosi się po całej kabinie i na pewno od przodu auta. Może w przyszłym tygodniu uda mi się wjechać na kanał to zrobię szczegółowa inspekcje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00187.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	83.0 KB
ID:	44201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00188.jpg
Wyświetleń:	690
Rozmiar:	76.2 KB
ID:	44202

Podobne wątki

  1. Wyciszenie kabiny w AR 147
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-12-2014, 15:52
  2. Wyciszenie radia po wyłączeniu.
    Utworzone przez Włodek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 11:27
  3. [159] wyciszenie klocków hamulcowych
    Utworzone przez lukasz-ragus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 21:29
  4. Wyciszenie / wygłuszenie samochodu
    Utworzone przez Dancho w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 20:28
  5. Wyciszenie wydechu
    Utworzone przez m4rcel w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory