Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Nawiewy w 164

  1. #1
    Abram
    Gość

    Domyślnie Nawiewy w 164

    Witam , czy ktos może wie co steruje pracą nawiewów w Alfie 164 , co bym nie naciskal to i tak powietrze idzie tylko na nogi a szyby mi paruja , czy jest za to podpowiedzialny jakis przekaznik , jesli tak to jaki .

  2. #2
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    wiem!
    centralina unita di controllo comando automatico.
    to jest komputer sterujacy nawiewami klima czyli klimatronikiem!
    jezeli ci niedziałaja kierunki nawiewów sprawdz wtyczke" zielona w centrali sterowania pod przyciskami"- zdejmujesz maskownice - od licznika do konsoli srodkowej wzdłóz sterowania na wiew ów tam sa 2 śruby - po odkreceniu odchylasz w prawo z pozycji kierowcy! i widzisz jak cos to pisz na pwto pogadamy!

  3. #3
    Abram
    Gość

    Domyślnie

    wielkie dzięki , dzisiaj sie do tego dobiore

  4. #4
    Abram
    Gość

    Domyślnie

    kurde lipa , rozebrałem wszystko , wyjełem cała konsole z przyciskami na zewnątrz , przeczyściłem wszystko , podociskałem i nic , jest jak było , górny rząd przycisków chodzi , temp. siła wentylatora , auto , econ i to co jest wyżej też , ale te nawiewy lipa , niby sie kontrolki na nich zapalają na wyświetlaczu też jest ok , a wieje ciągle na nogi , gdzie szukać dalej ?

  5. #5
    ViP Znawca Avatar Rafał
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Kozy k/Bielsko-Biała
    Auto
    164 Q4 , Giulietta QV, 164 - 2 szt , Alfa Galaxy / BUSSO Stelvio Super 280KM/ Spider ph2
    Postów
    1,627

    Domyślnie

    jesli jet tak to padł siłownik nawiewów to taki silniczek ale trz targac całą deske zeby tam sie dostac ! powiedz mi jeszzce czy dziala klapka nawiewu powietrza z zewnątrz i wewnątrz zasysanie powietrza - sprawdzic to mozna wł zasys z zewnatrz i pod maska pod plastikiem na podszybiu jest filtr przeciwpyłkowy i przed nim takie otwory na wlot powierza sprawdz organoleptycznie czy zasysa , a pote naciskasz przycisk pow z wewnatzr i tak samo sprawdz!
    drógie ciegno jest z lewej strony wentylatora . stojac przed maska to po lewej stronie plastikowej obudowy wentylatora w głab wystaje z grodzi takie małe ciegienko i to moze niepracowac!

  6. #6
    Abram
    Gość

    Domyślnie

    jest tak , włączając obieg zewnętrzy i wewnętrzny w aucie nie ma różnicy , z zewnątrz też nie czuje zmiany , rezebrałem te wszystkie osłony plastikowe na podszybiu ale za cholere nie mogłem znaleź żadnego cięgna , może u mnie jest inaczej - Rafał - a nie dałbyś rady zrobić fotki gdzie to jest i mi podesłać , byłbym wdzięczny

  7. #7
    Joseph
    Gość

    Domyślnie

    Jako ze odbywa sie reaktywacja mojego ts i mam w nim ten sam problem moze bede mogl ci pomoc
    na pierwszym zdjeciu od dolu pokazane jest gdzie masz szukac ciegna
    na drugim jak wyglada ciegno
    na trzecim i czwartym jak wygladaja silniczki od sterowania ceplo-zimno, od klap gdzie ma leciec powietrze(sa identyczne) oraz kostka
    na piatym pokazane jest co trzeba zrobic aby wydostac te silniczki
    oraz zaznaczone strzalka gdzie jest kostka(wraz z calym uchwytem) od silniczkow

  8. #8
    Abram
    Gość

    Domyślnie

    wielkie dzięki , nie wygląda to zbyt optymistycznie .

  9. #9

  10. #10
    Abram
    Gość

    Domyślnie

    wszystko pięknie , znalazłem te cięgno ale ono jest od temp.powietrza i chodzi , więc musi być posadzony silnik od sterowania klapami gdzie ma lecieć powietrze , a może tylko wtyczki są zaśniedziałe , autko stało sobie i czekało na mnie ponad 14 miesięcy , ale jak widze co trzeba zrobić żeby sie do tego dobrać to włos mi sie jeży na głowie , na tym sterowaniu powietrzem zew.-wew. to mi tak bardzo nie zalezy ale ten nawiew na szyby to by sie przydał.

Podobne wątki

  1. nie działają nawiewy
    Utworzone przez komandooo w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 11:36
  2. nawiewy i klima!
    Utworzone przez grechu w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 20:59
  3. Jak ustawic nawiewy?
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-09-2010, 15:33
  4. [145/156]nawiewy powietrza
    Utworzone przez dareme89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 18:22
  5. [146/156]nawiewy powietrza
    Utworzone przez dareme89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2008, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory