Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Zegary

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GhostRider
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    WPI
    Auto
    ....
    Postów
    396

    Domyślnie Zegary

    Witam , moze mi ktos pomoze jak odkrecic zegary w 33 , odkrecilem 4 srubki i zegary wcale nie chca wyjsc .... Macie moze jakies manual ?
    Serwis Samochodów Włoskich Mr.Alfa
    ALFA ROMEO LANCIA FIAT ABARTH MASERATI FERRARI
    TEL.515-428-547
    Rembertów ul.Górna 1 05-555 Tarczyn

    https://serwis-samochodowy-mralfa.business.site/

    https://www.facebook.com/profile.php?id=61550785227458

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matt155
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Urzedow, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20v
    Postów
    74

    Domyślnie

    A więc trzeba rozkręcić obudowę kierownicy nie wiem jak ona się profesjonalnie nazywa w każdym bądź razie ta która zakrywa kable od przełączników (kierunkowskazów, wycieraczek i świateł) 5 śrubek, jak spojrzysz od spodu będziesz widział gdzie one są, od dołu licznika odkręcić 2 małe śrubki, zdemontuj całą obudowę licznika (powinna ładnie wyjść). Potem jak już będzie bez obudowy to 2 kolejne znajdują u góry licznika mocowanie do deski (koło szyby) i 2 ostatnie na dole pod spodem licznika. i wszystko elegancko wychodzi

    Mam nadzieje, że zrozumiałeś o co mi chodzi, bo nie za bardzo wychodzi mi tłumaczenie jak coś mogę zrobić foty
    Ostatnio edytowane przez matt155 ; 22-09-2012 o 16:57

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GhostRider
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    WPI
    Auto
    ....
    Postów
    396

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz , i wyobraz sobie ze juz wczesńiej taknzrobilem , i za boga nie wychodzi , normalnie jakby byl przykrecony gdzies dwoma srubami z tylu
    Serwis Samochodów Włoskich Mr.Alfa
    ALFA ROMEO LANCIA FIAT ABARTH MASERATI FERRARI
    TEL.515-428-547
    Rembertów ul.Górna 1 05-555 Tarczyn

    https://serwis-samochodowy-mralfa.business.site/

    https://www.facebook.com/profile.php?id=61550785227458

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie

    Cholera rozkręcałem zegary w ubiegłym roku i jakoś bez większych problemów wyszły. Słabo już pamiętam, ale rzeczywiście są 2 śruby od osłony zegarów, a same zegary są przykręcone 4 śrubami, wiadomo wszystkie wtyczki trzeba rozpiąć. Dziwna sprawa trochę, mi to poszło naprawdę dość łatwo.
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał GhostRider Zobacz post
    Dzieki za odpowiedz , i wyobraz sobie ze juz wczesńiej taknzrobilem , i za boga nie wychodzi , normalnie jakby byl przykrecony gdzies dwoma srubami z tylu
    Skoro zrobiłeś tak jak w opisie to zdjąłeś czarną pokrywę zegarów(i odkręciłeś dwa wkręty za zegarami od strony szyby) - nie pozostaje nic innego jak spojrzeć od góry, przez szybę, co jeszcze trzyma Twoje zegary. Powinny być 3 wiązki i ew. jeden kabelek na wsuwkę, być może któreś z nich jest za krótkie i nie zauważyłeś że trzeba odpiąć? W moich 33 schemat działania był dokładnie ten sam, 5 śrubek od konsoli, 2 małe od pokrywy zegarów i mocujące zegary 2 dolne i 2 górne + wiązki.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GhostRider
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    WPI
    Auto
    ....
    Postów
    396

    Domyślnie

    I dupa , nie moge nawet odpiac wtyczek od predkosciommerza i innych cos trzyma cale zegary od tylu , nie mam sily . Moze scuderia sie kiedys bede z toba widzial to bys popatrzyl . A tak apropo zegarow to zacina mi sie predkosciomierz... Idzie normalnie i ma momenty ze nic nie pokazuje po czym sam z siebie znowu pokazuje i za chwile nie....
    Serwis Samochodów Włoskich Mr.Alfa
    ALFA ROMEO LANCIA FIAT ABARTH MASERATI FERRARI
    TEL.515-428-547
    Rembertów ul.Górna 1 05-555 Tarczyn

    https://serwis-samochodowy-mralfa.business.site/

    https://www.facebook.com/profile.php?id=61550785227458

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matt155
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Urzedow, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20v
    Postów
    74

    Domyślnie

    A odkręciłeś tą blachę co mocuje się do niej tą czarną obudowę? ona jest przykręcona do zegarów od dołu też.

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Zrób fotę jak to wygląda po Twoim demontażu, bo może się rozmijamy w zeznaniach
    A co do prędkościomierza to ja chętnie się dowiem jakie jest rozwiązanie, choć podejrzewam że i tak pewnie trzeba wszystkie styki popoprawiać - mój też działa kiedy mu się zachce(wraz z licznikiem km) ale ja już tyle razy te zegary zdejmowałem że już mi się odechciało walczyć.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar matt155
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Urzedow, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20v
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Zrób fotę jak to wygląda po Twoim demontażu, bo może się rozmijamy w zeznaniach
    A co do prędkościomierza to ja chętnie się dowiem jakie jest rozwiązanie, choć podejrzewam że i tak pewnie trzeba wszystkie styki popoprawiać - mój też działa kiedy mu się zachce(wraz z licznikiem km) ale ja już tyle razy te zegary zdejmowałem że już mi się odechciało walczyć.
    Spróbuj penetrusem tylko oczywiście w rozsądnych ilościach bo przewodzi prąd u mnie zadziałało

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Spoko, zobaczymy. Gorzej, że nie bardzo wiadomo co czyścić, bo generalnie to tam jest czysto . Ewentualnie można się przyjrzeć taśmie tam gdzie wchodzą wiązki, czy czasem styki się nie powycierały.

Podobne wątki

  1. [164] zegary
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 10:59
  2. zegary
    Utworzone przez arczi w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 18:27
  3. [155] Zegary
    Utworzone przez siwy144 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 12:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory