Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Temat: Brak mocy i palenie w tlumiku :(

  1. #21
    Scrat
    Gość

    Domyślnie

    Zanim rozbierzesz cały silnik sprawdź koło pasowe na wale, odkręć i zobacz co z klinem. Zetknąłem się z przypadkiem takim, że zcięło klin i koło zablokowało się dosłownie 2 ząbki dalej. Czujnik źle odczytywał położenie wału, przestawił się zapłon i wsio szlo w rury. Do wydechu dojść nie szło no i zero mocy.

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    no wiec jak na moje kolo pasowe ma sie nijak do tego bo ono napedza tylko pompe wspomagania wody i alternator, co innego zamachowe albo rozrzadu ale rozrzad sprawdzalem i sie zgadza wszystko wiec zabieram sie za zawory

  3. #23
    Scrat
    Gość

    Domyślnie

    Zagiel a gdzie masz czujnik położenia wału? hę?

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    głowicę zbiera się ze ściany jak się komuś ciut za dużo oleju wleje. ciut to jest tyle jaka jest pojemność komory sprężania cylindra gdy tłok jest w górnym martwym punkcie czyli bardzo nie wiele. pół kieliszka? i do widzenia głowico...

    żagielku - wszystko jest do zrobienia, musisz mieć tylko klucz dynamometryczny i przykręcić śruby tej głowicy w kolejności jak napisano na instrukcji uszczelki. odkręcanie śrub w odwrotnej kolejności.
    przed montażem nie zapomnij rozebrać hydropopyhaczy i wylać z nich oleju bo się po montażu strasznie zdziwisz...
    no własnie - jeśli nie ma dziury w zaworze lub gnieździe, lub zawór jest zgięty to inna przyczyna to niedomknięty zawór spowodowany właśnie przez hydropopychacz.
    czy przy tej głowicy już ktoś kiedyś nie grzebał?
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  5. #25
    Szary
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-sokol
    głowicę zbiera się ze ściany jak się komuś ciut za dużo oleju wleje. ciut to jest tyle jaka jest pojemność komory sprężania cylindra gdy tłok jest w górnym martwym punkcie czyli bardzo nie wiele. pół kieliszka? i do widzenia głowico...
    A w takim przypadku to możliwe, nie wziąłem tego pod uwagę.

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    czy przy tej głowicy już ktoś kiedyś nie grzebał?
    Sadze ze nie poniawaz dzisial mialem tylko 3 godziny czasu na pobyt w garazu i przez ten czas udalo mi sie wykrecic 3,5 rury od kolektora wydechowego (jednej nakretki nie idzie), kolektor ssacy (najszybciej bo juz pare razy go sciagalem) i chlodnice i kilka wezy, wszystkie zaciski na wezach itp chyba nie byly nigdy odkrecane bo przykrdzewialy do wezy a przy probie odkrecenia wszystkie srubki sie poukrecaly, moj stan zdrowia nie pozwolil mi na dalsza prace wiec wrocilem do domu, jutro dalsza czesc boju ;] Aha i powiem wam w jakich pracuje warunkach nie mam kanalu i mam dostep do samochodu tylko z przodu i od strony kierowcy, druga stoi 15 cm od sciany ;]

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    No i czarna rozpacz niewiem co mozna jeszcze sprawdzic, zdjalem glowice i nic zawory sa ok i sie ladnie otwieraja nie ma zadnego problemu Wiec jestem bogatszy o napinacze paska rozrzadu, paski rozrzadu i pelno uszczelek a no i wiedze jak rozebrac samemu w ciasnym garazu caly silnik i to bez kanalu ale najgorsze ze nie mam pomyslu co dalej ;( a jeszcze trzeba to skrecic

  8. #28
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    czyzby zaplonik ! sprawidziles ten czujnik i klin na kole pasowym? pamietaj ,ze paski powinno sie zalozyc nowe

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Paski bede mial nowe, kolo pasowe nie ma nic do tego raczej ;] a czujnik polozenia walu jest inny bo stary padl wydaje mi sie ze moze to byc juz tylko ECU, jak zloze auto to znajde jakis na 1 dzien i zobacze

  10. #30
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    pytalem o klin na kole pasowym
    a na kole sa karby prawda? jak ci sie wydaje wazne sa czy nie.koledzy chca ci pomoc wiec nie lekcewaz tego co pisza

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  4. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory