Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 69

Temat: Brak mocy i palenie w tlumiku :(

  1. #51
    bodzio_piotr
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mam podobny problem auto przydławi zanim wejdzie na obroty i nie wchodzi tak żwawo i nie ma mocy nie da się jeździć zabardzo. czy to może mieć coś wspólnego z podcisnieniami?? Czy czasem nie daje za bogatą mieszanke i dlatego dławi?? jak sprawdzić cisnienie paliwa?? silnik na biegu jałowym pracuje dobrze równiutko. co to jest rozdzielacz i gdzie się on znajduje i jak się go ustawia?? poprosze też o schemat tego jak można. silnik to 1.7 i 8V. miałem to samo wcześniej ale ona jest na gazie i na gazie problem znikał. acha silnik jest po remoncie. wymiana uszczelek, pierścieni. panewek głównych i korbowodowych. i problem jest ten sam chociaż teraz jest do tego słaby wtedy tylko przydławiało go. nie próbowałem na gazie bo bo narazie mam odłączoną instalacje. proszę o poradę bo z kumplem opadają nam już ręce :/
    pozdrawiam

  2. #52
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał bodzio_piotr
    Witam.
    Ja mam podobny problem auto przydławi zanim wejdzie na obroty i nie wchodzi tak żwawo i nie ma mocy nie da się jeździć zabardzo. czy to może mieć coś wspólnego z podcisnieniami?? Czy czasem nie daje za bogatą mieszanke i dlatego dławi?? jak sprawdzić cisnienie paliwa?? silnik na biegu jałowym pracuje dobrze równiutko. co to jest rozdzielacz i gdzie się on znajduje i jak się go ustawia?? poprosze też o schemat tego jak można. silnik to 1.7 i 8V. miałem to samo wcześniej ale ona jest na gazie i na gazie problem znikał. acha silnik jest po remoncie. wymiana uszczelek, pierścieni. panewek głównych i korbowodowych. i problem jest ten sam chociaż teraz jest do tego słaby wtedy tylko przydławiało go. nie próbowałem na gazie bo bo narazie mam odłączoną instalacje. proszę o poradę bo z kumplem opadają nam już ręce :/
    pozdrawiam
    ja na benzynie mam to samo -> walnieta pompka paliwa (tak narazie przypuszczam bo ja slychac dosc mocno)..

    od razu po zalozeniu gazu (do dzisiaj zaluje i czekam az go zdemontuje) mialem tak ze wogole auto nie chcialo na benzynie jechac - dusilo sie, szarpalo i nie mialo mocy. dalo sie jezdzic po resecie kompa ale po wlaczeniu gazu i przelaczeniu na benzyne znow to samo.. gazownicy (niech ich szlak trafi) zalozyki mi przekaznik i za kazdym razem jak gasze silnik resetuje sie komputer..

    teraz znow przestal sie zbierac na benzynie ale to przez pompke (tak narazie mi sie wydaje). czas na wymiane.
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    no i bitwa z alfa zakonczona sukcesem po miesiacu glowkowania i pracy jezdzi jak powinna. Dzisiaj moj tata kupil mi komputer z innej na urodziny bo ktos mu powiedzial ze cos sie moglo spalic w moim i przestawily sie ustawienia czy cos ale po podlaczeniu. Ale jakos mnie tknelo zobaczyc swiece, wyjalem jedna i silnik nie zareagowal wiec do garazu i na 1 i 2 wymienilem na inne odpalilem i chodzii. Szczena opadla mowie ze nie mozliwe no ale coz tyle sie nameczylem tyle zrobilem a to tylko swiece a prawdopodobnie 1, no i z moich 4-elektrodowych bosch wymienilem na jakies NGK ale i tak musze kupic inne. Jestem szczesliwy ze ozyla A mam komputer teraz na sprzedanie od 1.4 IE bo mi dwa nie potrzebne

  4. #54
    ViP Romeo Avatar williamdrake
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Erlensee (de)
    Auto
    AR 145 2.0 TS QV, Peugeot 207 1.4 Vti
    Postów
    942

    Domyślnie

    Hehe ,dobre :twisted: od świec to powinieneś zacząć :wink:
    Ik@r 1111
    AR 33 1.7 IE 2000-2008 r.
    AR 145 2.0 16V TS 2008-...


  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Jednak to prawda co świece to świece - tylko NGK BOSCH to co najwyżej do VW lub kosiarki a nie do samochodu

  6. #56
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me
    Jednak to prawda co świece to świece - tylko NGK BOSCH to co najwyżej do VW lub kosiarki a nie do samochodu
    Te swiece boscha byly dobre do czasu jak przez ten czujnik nie zaczela strzelac i swiece dostaly w dupe, ale bede musial i tak kupic inne NGK raczej bo te mi sie i tak nie podobaja

  7. #57
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Dzisiaj bylem pojezdzic poczatek miala ladny chodzila pieknie nawet mysle ze lepiej niz przed tymi pracami ;] ale wieczorkiem jak wracalem zaczela zadlawiac i mysle ze znowu musze swiece wymienic bo te co wlozylem nie daja chyba rady bo jak stopniowo ja dusze to idzie a jak chce depnac odrazu to sie co jakis czas zadlawi i czesto gasnie jak sie mam zatrzymac np jade i sie zapala czerwone i hamuje a ona gasnie ;] chociaz moze lambda ale watpie zeby lambda dawala takie objawy

  8. #58
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    drugi raz pisze to samo gdzie tamto zginelo ;(
    A wiec podlaczylem alfe pod interfejs bo pomimo tylu wymian czesci nadal jest cos nie halo i pokazalo blad lambdy. Usunalem i myslalem ze bedzie chodzic. Aha nie chce prawie wcale zapalac, dlawi sie i pozniej jest ok jakby sie zalewala. No i musialem wyjac rure od dolotu zeby lepiej ciagnelo ;] bez tego juz nie odpala. Sonda po skasowaniu bledu zachouje sie dziwnie poniewaz niby nie dziala ale jak dodam gazu sie wlaczy pokaze ze jest zamalo tlenu w wydechu i jak puszcze gaz sie wylacza i na niskich znowu pokazuje za malo tlenu choc nie zawsze bo tez nieraz jest ze OFF. Swiece mam inne ale w piatek albo sobote beda NGK do alfy dobre a z sonda niewiem chyba bedzie trzeba kupic, macie sygestie jakies inne??

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Zacznij od świec, sprawdz czy ujniki temp cieczy i powietrza pokazują poprawne wartości i możesz wymienić sonde np NGK 4 przewodowa.

  10. #60
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    _zagiel odłącz sande lambda, potem klema z akumulatora na pare minut i w droge. Jak po jakimś czasie zacznie mulić to będziemy myśleć dalej .

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  3. [159] Kompletny brak kultury silnika 1.9JTDM: klepie, brak mocy
    Utworzone przez Maciej69 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 16:43
  4. [146] Brak mocy, brak prędkości, twarde hamulce, dyskoteka w tylnym lewym świetle
    Utworzone przez Larrond w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:36
  5. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory