Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: wahacz dolny sworzeń !!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie wahacz dolny sworzeń !!

    Witam dzisiaj się zabrałem za naprawę 159 i co się okazało wahacz górny jest ok zero luzów z natomiast dolny stuka a dokładnie to sworzeń jeśli tak to się nazywa bo tuleje są ok I tu jestem w kropce bo sprawdzałem ceny w intercars najtańszy 960 zł a na to już mi budżet nie pozwala czy idzie go jakoś zrobić tańszym kosztem z góry jestem wdzięczny za podpowiedzi .

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    bylo juz wiele dolnych wahaczach, w skrocie, oryginal ile kosztuje to juz wiesz, mozesz kupic zamiennik , ktory zapewne szybko sie rozleci albo regenerowac swoj oryginal, jest tutaj kolega z forum ktory sie tym zajmuje ale nie pamietam nicku - poszukaj w temacie o wahaczach dolnych

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Szukałem kolego i nawet obiło mi się z regeneracja ale z tego co pisali chłopacy to nie bardzo bo sworzeń jest przewiercany i strach na nim jeździć :/ a co do cenny wahacza podałem cenę o firmie mało znanej a z TRW juz 1600 zł ceny kosmos i pytam czy może jest jakieś tańsze rozwiązanie i co wy myślicie o regeneracji i jak długo to trwa bo auto to moja praca i musze go mieć na codzień :///

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    z regeneracją u tego kolegi z forum jest tak, że on ci wysyla oryginalny zregenerowany wahacz a ty mu kaucje, po otrzymaniu i wymianie wahacza wysylasz mu swoj wahacz a on oddaje ci kaucje wiec auto masz ciagle na chodzie praktycznie. Z tego co wiem kolega wsadza nowy cukierek, tuleje i chyba sworzen (?), watpie zeby tam cos wiercil ale najlepiej jego zapytaj, jego nick - jasio79. Ja mam u niego robiony wahacz i poki co wszystko smiga fajnie. Niestety temat dolnego wahacza do 159 boli...

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Można u litwinów oryginały kupić za około 860 złociszy w zależności od kursu Euro.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    Witam dzisiaj się zabrałem za naprawę 159 i co się okazało wahacz górny jest ok zero luzów z natomiast dolny stuka a dokładnie to sworzeń jeśli tak to się nazywa bo tuleje są ok I tu jestem w kropce bo sprawdzałem ceny w intercars najtańszy 960 zł a na to już mi budżet nie pozwala czy idzie go jakoś zrobić tańszym kosztem z góry jestem wdzięczny za podpowiedzi .
    kolego ja radzę kupić ci nowy i to oryginał i będziesz zadowolony i spokojny. Można kupić oryginał za dobrą ceną np. tutaj
    http://allegro.pl/wahacz-alfa-159-pr...983374165.html

    nie wiem którą stronę potrzebujesz

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    kolego ja radzę kupić ci nowy i to oryginał i będziesz zadowolony i spokojny. Można kupić oryginał za dobrą ceną np. tutaj
    http://allegro.pl/wahacz-alfa-159-pr...983374165.html

    nie wiem którą stronę potrzebujesz
    Była już dyskusja o tym sprzedawcy w wątku o dolnych wahaczach. Na 90% to nie jest oryginalny wahacz tylko zwykłe TRW.

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Była już dyskusja o tym sprzedawcy w wątku o dolnych wahaczach. Na 90% to nie jest oryginalny wahacz tylko zwykłe TRW.
    Aby mieć pewność należy poprosić o zdjęcie z drugiej strony, gdzie są charakterystyczne oznaczenia na odlewie.

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierzak7 Zobacz post
    z regeneracją u tego kolegi z forum jest tak, że on ci wysyla oryginalny zregenerowany wahacz a ty mu kaucje, po otrzymaniu i wymianie wahacza wysylasz mu swoj wahacz a on oddaje ci kaucje wiec auto masz ciagle na chodzie praktycznie. Z tego co wiem kolega wsadza nowy cukierek, tuleje i chyba sworzen (?), watpie zeby tam cos wiercil ale najlepiej jego zapytaj, jego nick - jasio79. Ja mam u niego robiony wahacz i poki co wszystko smiga fajnie. Niestety temat dolnego wahacza do 159 boli...
    W wahaczu nic nie jest wiercone. Otwierane jest gniazdo sworznia, wymieniane elementy teflonowe/plastikowe, regenerowany lub wymieniany sworzeń, tuleje są wymieniane na prasie.
    Wahacz ma trwałość podobną do orginału.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Była już dyskusja o tym sprzedawcy w wątku o dolnych wahaczach. Na 90% to nie jest oryginalny wahacz tylko zwykłe TRW.
    Nawet jeżeli to jest TRW Chociaż widzę że jako oryginał też zakładany na pierwszy montaż, to dają na niego aż 2 lata gwarancji. Zacznie stukać to wymiana i tyle.
    Inne TRW mają po rok gwarancji.
    PS
    Znalazłem to ogłoszenie jako przypadkowe

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Dolny sworzeń wahacza Giulietta
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 19:28
  2. [146] Sworzeń dolny wachacza alfa romeo 146
    Utworzone przez tero889 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-01-2013, 17:51
  3. [166] wahacz dolny tył
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 09:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory