Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Nie działa sprzęgło - po wymianie

  1. #1
    - maciek -
    Gość

    Domyślnie Nie działa sprzęgło - po wymianie

    Witam wszystkich klubowiczów!

    Wczoraj wymieniłem cały komplet sprzęgła w mojej AR33 1.4 lmola (tarcza, docisk, łożysko oporowe), wysprzęglik, oraz pompkę sprzęgła. Po złożeniu wszystkiego, co poszło bez żadnego zarzutu, łożysko poprawnie ułożone na widełkach, wałek skrzyni ładnie wszedł w tarcze, następnie wszystko skręciłem, zamontowałem nowy wysprzęglik i pompkę. Odpowietrzyłem cały układ pompka-wysprzęglik. Wszystko niby skończone, już uśmiech na twarzy. Zasiadam za stery zapalam i nagle zong. Wciskam sprzęgło, chce wrzucić 1 bieg, a tu wielki zgrzyt, dosłownie jak by nie było nawet naciśnięte sprzęgło, reszta biegów to samo.
    Cały problem polega na tym ze dzieje się tak tylko na zapalonym silniku, tak biegi wchodzą normalnie, a co najlepsze, że jak wrzuce 1 bieg nacisnę sprzęgło i zapale silnik to samochód stoi, a jak popuszczam sprzęgło to samochód normalnie rusza. Sprzęgło bierze tak 2cm od dolnej pozycji. W czasie jazdy biegu już nie zmienię.

    Mam nadzieje, że mi pomożecie

    Jeszcze jedno mnie zastanawia i prosił bym o informacje.
    Zamotałem się trochę przy tarczy sprzęgła, a dokładniej jak ma być zamontowana? Czy tą wystająca bardziej częścią do docisku, czy do koła zamachowego? Ja zamontowałem do docisku i tylko w tym nie jestem pewny.

    Pozdrawiam

    MACIEK
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 16-02-2010 o 19:35

  2. #2
    Administrator ds. społecznych Fachowiec Avatar Majkel
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Koszalin, Gdynia
    Auto
    Ducati Hypermotard 796
    Postów
    2,908

    Domyślnie

    Tarcza sprzęgła powinna być skierowana tą stroną gdzie jest "wystający dziubek", wewnętrzny wielokarb, w stronę docisku (skrzyni). Część płaska tarczy sprzęgła powinna być w stronę koła zamachowego.
    Alfa Romeo Brera 3.2 V6 JTS Q4
    Wcześniej:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 160KM
    Alfa Romeo 156 Crosswagon Q4
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 110CV
    Alfa Romeo 147 2.0 16V Selespeed
    Alfa Romeo Spider 916 1.8 16V
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo 147 1.9 8V JTD
    Lancia Delta 1.8 8V
    Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V M1.5.5
    Alfa Romeo 164 2.5 TD VM
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer
    Lancia Dedra Kombi 1996 1,6 MPI
    Alfa Romeo 155 2.5 V6
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer

  3. #3
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Poproś kogoś, żeby wcisnął sprzęgło,a ty spójrz na wysprzęglik - może ma za mały skok. To oznaczałoby, że nie jest jeszcze do końca odpowietrzony.

    Z opisu wynika, że dobrze wszystko pomotałeś :]

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Sandomingo
    Auto
    AR 33 1.7 16v; AR 33 1.3 IE L ;AR 164 2.0 v6 Turbo
    Postów
    23

    Domyślnie

    Jak dobrze pamiętam ostanie zmagania, to nie da się sprzęgła źle zmontować. A odpowietrzyć to ustrojstwo to trochę czasu potrzeba
    Ostatnio edytowane przez rupert-punk ; 16-02-2010 o 23:39

  5. #5
    - maciek -
    Gość

    Domyślnie

    Qrde, teraz sam nie wiem co może być, tarcza na 100% dobrze założona bo wczoraj jeszcze na zdjęciach w necie widziałem, i tak samo jak u mnie. zobaczę jeszcze z tym odpowietrzeniem, ale raczej na 100% jest odpowietrzony dobrze.

  6. #6
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    2 cm sprzegła to za mało żeby na zapalonym silniku wbić bieg. ja z kumplem w 155 odpowietrzalem sprzegło 4 godz. bierze prawie na calej dlugosci wcisniecia pedalu.

  7. #7
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    4 godz. to trochę przesada, ale fakt - odpowietrzanie to żmudny proces, ale we dwóch można sobie poradzić w jakies 15 minut na pewno.

  8. #8
    - maciek -
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko już działa, po prostu przedłużyłem bolec wysprzęglika o 0,5cm i jest ok. Nie mam pojęcia czemu takie coś zaszło, może przyczyną była jakaś różnica pomiędzy nowym a starym dociskiem, albo łożyskiem oporowym, gdyż było ciut inne niż poprzednie. Najważniejsze, że alfa znów śmiga

  9. #9
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jas.bu Zobacz post
    4 godz. to trochę przesada, ale fakt - odpowietrzanie to żmudny proces, ale we dwóch można sobie poradzić w jakies 15 minut na pewno.
    no niestety takie sa realia gdy wykreca sie przewod sprzegla i zaklada nowy. wtedy rozne rzeczy moga sie przytrafic. w bmw mialem podobnie ale 2 godz pompowania i wkoncu sprzeglo zalapalo. fakt nieraz uda sie ze za 2 razem juz jest ok a nieraz trzeba sie pierniczyc pol dnia.

  10. #10
    - maciek -
    Gość

    Domyślnie

    hmmm... a nie lepiej odpowietrzać sposobem, że zakładasz rurkę na odpowietrznik, buteleczka z dołu, żeby do niej ściekał płyn, i doskonale widzisz jak idą pęcherzyki powietrza, i kiedy przestaną lecieć. Moim zdaniem to najlepszy sposób, nie trzeba pompować 1000 razy;] Ciekawe ile płynu Ci poszło w ziemie lub na posadzkę jak odpowietrzałeś 4godz;] Ale każdy sposób jest dobry, jak jest skuteczny.

Podobne wątki

  1. Problem z biegami po wymianie sprzęgło+wysprzęglik
    Utworzone przez mrt57 w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 13-03-2016, 20:19
  2. Zapowietrza sie sprzęgło po wymianie skrzyni pomocy!!
    Utworzone przez Adi169 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 11:41
  3. Po wymianie sprzęgła ciągnie sprzęgło 1,9 jtd
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 25-05-2013, 17:50
  4. Po wymianie baterii kluczyk nie działa
    Utworzone przez Piotr18r w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-09-2011, 14:12
  5. Twarde sprzęgło po wymianie
    Utworzone przez alfa1662.5v6 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 06:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory