Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [33] Nawiew na nogi

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie [33] Nawiew na nogi

    Jak dobrze wiecie w 33 jest bardzo slaby nawiew na nogi oczywiscie pomijajac wersje z klimatyzacja bo tam tego problemu nie ma. I teraz moje pytanie czy ktos wie jak mozna przerobic orginalny nawiew zeby lepiej na nogi dmuchal i czy ktos juz cos takiego wogole robil

  2. #2
    luciano
    Gość

    Domyślnie

    Ja nie narzekam mi dobrze dmucha ciepełko

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    u pasazera dmucha dobrze, a u keirowcy zle dlatego, że jest kolumna kierownicza. Tam się wszystko tamuje. U mnie tez kiepsko dmucha

  4. #4
    adams
    Gość

    Domyślnie

    u mnie też taki jest problem, ostatnio się uśmiałem nawet bo jak włączyłem nawiew na same nogi to dmuchało rewelacyjnie, tylko że na szybę tak sobie myślę, że trzeba się dobrać najpierw do dmuchawy, sprawdzić naciągi linek sterujących grodziami no i jeszcze zanurkować pod kokpit bo może coś tam blokuje to powietrze.
    Swojego czasu napisałem w "zrób to sam" o demontażu dmuchawy odnośnie wymiany wiatraczka nawiewu ale właśnie mój temat został usunięty. Nie jest to może skomplikowane ale jeżeli ktoś by potrzebował wskazówek to zamieszczam ten tekst tutaj:

    Jeśli twój wiatraczek hałasuje, obija się o obudowę to znak, że prawdopodobnie był źle wyważony i łożysko w wiatraczku jest do kitu. Pierwsza uwaga to taka, że nie ma mowy o wymianie samego łożyska, trzeba wymienić cały wiatraczek razem z silniczkiem, to praktycznie jedna część. Po pierwsze kupujemy taki wiatraczek - polecam allegro gdzie zakupiłem cały kompletny nawiew za 50zł, dla porównania nowy sam wiatraczek to koszt ok. 670zł. Dalej, jak już to mamy to sprawa jest w sumie prosta - odkręcamy cztery śruby mocowania nawiewu wewnątrz kokpitu, wyjmujemy akumulator, zdejmujemy rurki od układu chłodzenia, wypinamy kostkę zasilania i odkręcamy linki sterowania nawiewiem. Wyciągamy nawiew, odpinamy zapinki i dostajemy się do środkowej części nawiewu, odkręcamy trzy śrubki od silniczka, zdejmujemy wtyczki, wyjmujemy starego dziada, wkładamy nowy silniczek i gotowe najgorzej w sumie jest to poskładać z powrotem ale nie nastręcza to powiedzmy większych problemów. Cała wymiana zajęła mi ok. 1,5 godziny ale jeszcze musiałem zmienić wsuwkę od plusa bo była inna w nowym silniczku no i ogólnie nie wiedziałem trochę jak i co. Po skończonej operacji trzeba pamiętać o tym żeby uzupełnić płyn chłodzący bo bankowo przy odłączeniu rurek się trochę uleje. Po tym wszystkim otwieramy piwko i relaksujemy się przy cichym wiaterku z nawiewu

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    w 33 przy kazdym wariancie zawsze dmucha na szybe.Mysle ze kombinacja z linkami tu niepomoze .Pewnie fabryka z lewej strony cos pokombinowała bo miejsca niebyło i tyle.Trzeba sie chyba z tym pogoddzić

  6. #6
    adams
    Gość

    Domyślnie

    tam w ogóle jest nieciekawie z tymi grodziami bo one są mało szczelne, jeśli dodamy jeszcze to że gródź na nogi jest trzecia i ostatnia w kolejności (1-szyba, 2-wnętrze) to już tam niewiele tego powietrza dociera to nie ma się czemu dziwić.
    Ale ja nie narzekam, jak włączę ogrzewanie to po chwili się robi taka sauna, że nawet przez myśl mi nie przejdzie żeby nożki dogrzewać

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    u mnie tez jest ok.Włanczam nawiew na nogi jak juz jest w srodku cieplutko i wtedy nieprzeszkadzająco podtrzymuje temperature

Podobne wątki

  1. [159] Nawiew tył na nogi
    Utworzone przez damiangwo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-01-2023, 20:12
  2. [159] nie działa nawiew powietrza na nogi
    Utworzone przez tomm4ever w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2018, 11:20
  3. [159] Nawiew zamiast wiać na nogi kierowcy wieje na szybę tylko z lewej strony
    Utworzone przez davidoffs w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2014, 23:34
  4. Nawiew na tył nogi
    Utworzone przez pedro_krk w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 11:49
  5. [145] Ogrzewanie tylko na nogi :)
    Utworzone przez GrabarzQV w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 17:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory