Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem ze spryskiwaczami przedniej szyby.

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Scuderia
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Mrozy
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 1991r, Alfa Romeo 164 3.0 V6 24v Q4 1994r
    Postów
    367

    Domyślnie Problem ze spryskiwaczami przedniej szyby.

    Mam od ponad miesiąca problem ze spryskiwaczami szyby. Zaczęło się wszystko pod koniec listopada wraz z nadejściem mrozów - spryskiwacze przestały działać. Myślałem, że po prostu zamarzł płyn, bo miałem mieszaninę 1/3 zimowego, 2/3 letniego i zima trochę mnie zaskoczyła. Jednak w grudniu pomimo silnych mrozów spryskiwacze nieoczekiwania działały co jakiś czas, więc to raczej nie płyn, tym bardziej, że uzupełniłem do pełnego zbiornika koncentratem do -60C. Teraz w styczniu jak przyszła odwilż spryskiwacze działały trochę częściej ale wciąż w sposób przerywany tzn. jest tak, że np. przez 2-3 godziny wszystko działa jak powinno i nagle koniec i przez kilka dni nic się nie dzieje, by potem znowu działać np. przez godzinę bez żadnych przerw. Często jest też tak, że jak z 3-4 dni nie jeżdżę nic autem i potem jadę to spryskiwacze od razu działają po tej przerwie, ale po 10-20 uruchomieniach nagle stop i definitywny koniec. W tej chwili wykluczam więc już płyn, wykluczam pompę, bo jednak działa, raczej wykluczam dźwigienkę przy kierownicy, a najbardziej obstawiam zaśniedziałe przewody do pompy. I tutaj 2 pytania czy dobrze kombinuję i jeśli tak to jak najprościej dostać się do pompy przy zbiorniku, bo obstawiam, że tam trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić styki.
    Alfa Romeo to rodzaj choroby, entuzjazm do czegoś co w podstawowej funkcji jest tylko środkiem transportu, to sposób na życie, szczególny rodzaj percepcji pojazdu wyposażonego w silnik

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    AR 33 Permanent 4; Lancia Lybra 2,0
    Postów
    82

    Domyślnie

    Do pompki dostaniesz się najlepiej od spodu samochodu czyli z kanału lub podnośnika, bo zbiornik jest pod błotnikiem ale pompka znajduje się w jego przedniej części i dobrze ją widać.
    Kostka zasilania pompki ma 2 zwykłe wsówki jakie możesz kupić w każdym motoryzacyjnym gdyby coś się miało urwać, bo może rzeczywiście coś zaśniedziało...
    Ja miałem podobny problem w AR 146 ale u mnie przyczyną były zapchane wężyki, bo czasem jak ktoś w lecie używał samej wody to chyba coś się w nich rozwinęło (być może jakieś glony) i na początku pompka jeszcze dawała radę a potem jakieś drobne śmieci ze zbiorniczka zapychały przewody więc je wymieniłem i zaczęły działać chociaż zaworek zwrotny już niestety nie trzymał ale to nie przeszkadzało a nawet pomagało, bo miałem spryskiwacze reflektorów i najpierw zmywało światła a po chwili docierał płyn na szybę dzięki czemu w nocy nie zdarzało się, że nic nie widziałem

Podobne wątki

  1. Problem z wężykiem spryskiwaczy przedniej szyby
    Utworzone przez misiek_tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 22:28
  2. problem ze spryskiwaczami szyby
    Utworzone przez tom202 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2013, 20:46
  3. Problem z podnoszeniem przedniej szyby
    Utworzone przez paparazy w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 20:27
  4. Prowadnica szyby przedniej - problem.
    Utworzone przez quanto w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 19:35
  5. Problem z spryskiwaczem przedniej szyby
    Utworzone przez jasko w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2007, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory