Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Głośny silnik AR 145 ???

  1. #1
    pablorat
    Gość

    Exclamation Głośny silnik AR 145 ???

    Witam mam problem , od pewnego czasu moja alfa 145 1.4 T.S 16v chodzi głośno ( Myślałem że to wariator kupiłem zestaw naprawczy , kompletny rozrząd razem z pompą wody. Wszystko zostało wymienione i teraz jest problem silnik nadal chodzi głośno wiec wszystko wskazuje na to że problemem nie był wariator ?? A co najgorsze po nagrzaniu silnika po osiągnięciu obrotów powyżej 2500 słychać stukania (i te rzeczywiście podobne do diesla) problem nie występuje na zimnym silniku , stukania wydaje mi się że dochodzą z wałka na którym jest wariator . Mechanik mówi mi że mogą to być popychacze ponieważ nie wyglądają tak jak powinny (ponoć są miękkie). Co o tym myślicie ?? Wszystkie rady mile widziane .

    P.S
    Olej i filtr tez były wymieniane , a i mechanik dobry bo nie tylko mi robi auto i nikt nie narzeka a i ja do tej pory byłem bardzo zadowolony

    Pozdrawiam Pablorat

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Możesz sprawdzić czy rozrząd nie jest przestawiony, co do popychaczy to niech się koledzy od TSa wypowiedzą bo ja mam klekota. W każdym razie bierz pod uwagę najgorsze - panewki.

    Pozdrawiam.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    obstawiam popychacze też to przechodziłem tylko z boxerem, pękają sprężynki, przycinają się popychaczki, to silnik chodzi jak diesel, dodam że jak wymieniałem u siebie 16 szt to za jedną płaciłem 50 czy 62zł ;/, praktycznie nigdzie nie mogłem ich dostać ; / przez te popychacze u mnie był spadek ciśnienia oleju w silniku po prostu były już zajechane.

  4. #4
    pablorat
    Gość

    Domyślnie

    Witam jeden problem się rozwiązał szum i głośna praca silnika po części były problemem łożyska alternatora :/ nawet się nie spodziewałem że to może tak hałasować a jeżeli chodzi o dalszy problem to wychodzi na popychacze jak wymienię i problem ustąpi to dam znać . Ponoć panewki nie bo jakby to były one to stuki było by słychać od głowicy a nie od wałków :p

    Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar mat3l
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Barlinek, Poland
    Auto
    AR 145 1,7 boxer 16V
    Postów
    237

    Domyślnie

    16 popychaczy, daj znać ile Cię kosztował 1 ; ) zapewne około 50 zł wyjdzie ; )x 16; / powodzonka
    ps. panewa wydaje taki metaliczny odgłos od razu byś wiedział że to ona bije

Podobne wątki

  1. [164] Głośny rozrząd w V6
    Utworzone przez lupo7 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 01-03-2018, 17:11
  2. [159] Głośny silnik, duże spalanie, airbag
    Utworzone przez biscand w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 17:59
  3. Alfa 147 1.6 głośny silnik
    Utworzone przez monky11 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 00:57
  4. Dziwnie głośny silnik Jtd
    Utworzone przez pollo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 13:21
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory