Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: [33] Dźwignia zmiany biegów

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie [33] Zablokowany 1 bieg

    Mam problem z 1 biegiem. Wczoraj rano bylo wszystko ok. Po przejechaniu okolo 30 km musialem zawrocic ale 1 biegu juz nie moglem wrzucic. Wyglada to jakby cos blokowalo 1 bieg, poprostu nie moge popchnac drazka do przodu. Wszystkie biegi ok. Ma ktos jakis pomysl??

  2. #2
    AR_33
    Gość

    Domyślnie

    Ja tak miałem, że po długiej jeździe na wysokim biegu miałem problem z włożeniem jedynki, musiałem całkowicie się zatrzymać i spokojnie wkleszczyć bieg maksymalnie przyciągając lewarek do fotela kierowcy. Często było tak, że wciskałem go prawie na siłę, ale od jakiegoś czasu ta dolegliwość sama ustała i nie mam już tego problemu :shock: ( samo przyszło samo poszło) jak to z Alfami bywa :wink:

  3. #3
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    trzeba zdjąć miskę od skrzyni i zerknąć co się dzieje ja miałem tak kiedyś że wrzuciłem jedynkę 50 km od domu i później drążek zrobił się gumowy na 1 wracałem do domu po rozebraniu okazało się że wyłamało sie ograniczenie na wodzikach napawałem małego glutka ustawiłem to poprawnie i działało ... co do twojej sytuacji to przyczyn może być wiele, dlatego bez rozebrania nie bardzo można zdjagnozować polecam wziąść drugą osobę niech przerzuca a z dołu po zdjęciu miski szukamy przyczyny, może jest błacha i da się naprawić bez demontarzu skrzyni i jej rozbiórki....

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Wlasnie tak myslalem ;] ale tak mysle jak pozniej olej zalac do skrzyni jak jej nie wyciagne ;]

  5. #5
    Szery
    Gość

    Domyślnie

    Z praktyki wiem że blokuje sie 1 i 4 bieg razem dlatego nie możesz włączyć 1 bieg jak ściągniesz pokrywę jest dobry dostęp do rozsunięcia 2 kół zębatych, a co do oleju korek jest koło prawej pół oski przyda sie duża strzykawka z przewodem np. paliwowym albo długi przewód żeby wlać z zewnątrz.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    Tak własnie długi szlauf i z pod maski da radę nalać u siebie tak zmieniałem olej. nAJPIERW RADZIŁ BYM zajzeć do mechanizmu zmiany biegów moze coś się poluzowało i i tyle , a dopiero potem rozkręcać skrzynię

  7. #7
    pikero
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlacz007
    Tak własnie długi szlauf i z pod maski da radę nalać u siebie tak zmieniałem olej. nAJPIERW RADZIŁ BYM zajzeć do mechanizmu zmiany biegów moze coś się poluzowało i i tyle , a dopiero potem rozkręcać skrzynię
    w sumie racja problem może być że nie da sie po prostu tak mocno przechylic dźwigni bo siedzenie przeszkadza radze odsunać fotel na maksa i spróbowac wbić wtedy ..... jezeli będzie ok to znaczy że albo tulejka się zużyła gumowa albo coś sie poluzowało lub wygięło ...

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    chełm
    Auto
    33 16V
    Postów
    578

    Domyślnie

    Siedzenie raczej nie moze blokowac bo ejst miękie ale u mnie blokował tunel plastikowy, no jak by nie patrzeć najpierw rozebrał bym lewarek zmiany biegów, od góry wszystko będzie widać, mogła wyrobić się tulejka albo coś innego.Ten mechanizm nie jest specjalnie dopracowany.

  9. #9
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    Mi też zdarzyła się kiedyś jazda na zablokowanej jedynce na szczęście 1 km od domu.
    Lewarek zablokował sie przy wrzuceniu jedynki i tak został nie można było nic zrobić, okazało się że wybierak od biegów był lekko wytarty i porostu wyskoczył.
    Rozkręciłem podspawałem żeby był troszkę dłuższy złożyłem s powrotem i jak dotąd wszystko OK
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Auto
    33 Q4, 156 SW 2,4 JTD
    Postów
    379

    Domyślnie

    Ok naprawilo sie po dociagnieciu lewarka do fotela kierowcy i wepchnieciu do przodu :] ale na odcinku 70 km stalo sie tak jeszcze 2 razy ;]


    DODANO:

    wlasnie przed chwila stala sie masakra. Podczas jazdy lewarek stal sie luzny. Niby biegi wchodza ale samochod na nie nie reaguje :/

Podobne wątki

  1. [145] Dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez alfa145kubarado w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 12:20
  2. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez Kris1979r w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 17:59
  3. [146] Dźwignia zmiany biegów-kłopocik
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 21:07
  4. [145] dźwignia zmiany biegów
    Utworzone przez czarek145 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 17:08
  5. [33] Dźwignia zmiany biegów została mi w ręce.
    Utworzone przez Grzegorz83 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2007, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory